سرقت 7000 بیت کوین از صرافی بایننس و انتقال آن به 7 آدرس

اشتراک با دوستان

صرافی بایننس یکی از بزرگترین صرافی های رمزارزی جهان در 7 می، دچار یک هک بزرگ شد که طی آن 7000 بیت کوین دزدیده و به 7 آدرس منتقل شده است.

طبق اطلاعیه بایننس، هکرها با استفاده از ترکیب روش های مختلف از جمله فیشینگ و ویروس نویسی، توانسته اند تعداد زیادی از کدهای 2FA و کلیدهای API و اطلاعات دیگر را کشف کنند.

بر اساس این اطلاعات و در یک تراکنش، 7000 بیت کوین به ارزش روز 40 میلیون دلار از کیف پول آنلاین بایننس به 7 آدرس مختلف منتقل شده است.  طبق گفته مدیرعامل بایننس این مبلغ حدود 2 درصد از موجودی بایننس بوده و مابقی کیف پول های این صرافی دچار مشکل نشده است.

در پی این اتفاق صرافی بایننس کلیه فعالیت های خود را تا زمان تکمیل بررسی های امنیتی به حالت تعلیق درآورده که این زمان حدود یک هفته می باشد. در این مدت امکان برداشت و واریز به حساب های بایننس وجود ندارد و این کار برای جلوگیری از سرقت احتمالی از یوزرهایی که اطلاعات آن ها به سرقت رفته، می باشد.

طبق گفته مدیرعامل بایننس کلیه بیت کوین های به سرقت رفته از حساب SAFU جبران می شود و به صاحبانشان بر می گردد.

حساب SAFU یک حساب بیمه ای در صرافی بایننس است که در سال 2018 برای اتفاقات اینچینی ایجاد شد. 10 درصد از مبلغ تراکنش های انجام شده در بایننس در این حساب جمع آوری می شود تا در مواقع اضطراری استفاده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *