برنده‌ی بورسیه بیت کوین برای رسانه های دیجیتال و زنجیره بلوکی

اشتراک با دوستان

بیت کوین SV بورسیه ساتوشی ناکاموتو را به یک دانشجوی دکتری دانشگاه کمبریج اهدا کرد. این بورسیه برای توسعه‌ی رسانه های دیجیتال و زنجیره بلوکی طراحی شده است.

پاییز گذشته رابین کوز دانشجوی دکتری سال دوم رشته ژنومیک انسانی دانشگاه کمبریج، توانست در مسابقات Hackathon برنده شود. در این مسابقه، افراد مختلف پروژه‌های بلاک چینی خود را معرفی کرده بودند. پروژه کوز که Hive نام داشت، توانست مقام دوم را کسب کند. این بورسیه به‌گونه‌ای طراحی شده که کوز بتواند Hive را توسعه دهد و به مرحله اجرایی برساند.

رسانه های دیجیتال و زنجیره بلوکی

براساس توصیف خبرگزاری‌ها از این پروژه، Hive به‌دنبال تغییر فضای رسانه و زنجیره بلوکی است. هدف این پروژه این است که از طریق یک سیستم دینامیک مولکولی این امکان را به مردم بدهد که بتوانند از هرجای دنیا اطلاعات خود را عرضه کنند. در توصیف بیشتر این پروژه می‌توان چنین گفت که:

هر گره حاوی محتوا به یک یا چند گره متصل‌شده‌ی دیگر نیاز دارد و هر پیوند جدید به یک گره، دارای یک هزینه دینامیک است تا شبکه‌ای جامع تولید کند. این پایگاه داده مستقیما بر روی زنجیره بلوکی بیت کوین SV ذخیره می‌شود تا بیشترین میزان تعامل و شفافیت را ارائه کند.

کوز در این‌باره بیشتر توضیح می‌دهد که «با HIVE، من از پروتکل اصلی بیت کوین کمک می‌گیرم تا قوانین جدید ایجاد کنم و دیدگاه‌های مختلف موجود در رسانه‌های مختلف را به هم متصل کنم.»

ورود زنجیره بلوکی به محیط آموزش

ارزهای دیجیتال و فناوری زنجیره بلوکی، هر روزه جایگاه بیشتری در زندگی افراد باز می‌کند. از این‌رو، برنامه‌های آموزشی مشخصی نیز در این زمینه‌ها تدوین گشته تا خدمات موجود در دنیای زنجیره بلوکی را آموزش دهند. اخیرا، نیکولای موشگیان یکی از اعضای سابق MakerDAO و دانشگاه کارنگی، 10 هزار توکن MKR معادل ارزش 4.6 میلیون دلار را به دانشگاهش اهدا کرد تا بر روی یک برنامه‌ی توسعه‌ای در زمینه‌ی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز تحقیق کنند.

مؤسسه زنجیره بلوکی آفریقا در تلاش است تا اولین دانشگاه زنجیره بلوکی را در سال 2020 باز کند. پنج رشته‌ی اصلی در این دانشگاه تدریس خواهد شد: دوره‌ی ملزومات زنجیره بلوکی، دوره‌ی توسعه‌دهندگان زنجیره بلوکی، دوره‌ی شرکت زنجیره بلوکی، زنجیره بلوکی برای وکلا و زنجیره بلوکی برای تأثیرگذاری.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *