آنچه برای خرید و فروش بیت کوین نیاز دارید

اشتراک با دوستان

خرید و فروش بیت کوین و ورود به تجارت رمز ارز ها موضوعی است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و افراد و سرمایه‌گذاران مختلف به‌دنبال ورود به این صنعت هستند. در این مقاله چهار گام اساسی برای شروع خرید و فروش رمز ارز را به شما معرفی خواهیم کرد.

سهام سرمایه‌ی بازار رمز ارز ها در حال حاضر حدود 270 میلیارد دلار است و بیش از 1500 رمز ارز در این بازار وجود دارد. اصلاً جای تعجب نیست که چرا هر روزی که می‌گذرد افراد بیشتری از سرتاسر دنیا به‌سوی این صنعت جذب می‌شوند و به سرمایه‌گذاری در رمز ارز ها علاقه نشان می‌دهند. با این‌حال، در ابتدا ممکن است ورود به دنیای تجارت و خرید و فروش بیت کوین و رمز ارز چندان آسان و قابل‌درک نباشد و در حین ورود متوجه خواهید شد که چقدر با تبدیل و خریدوفروش ارزهای کشوری متفاوت خواهد بود. شاید دیده باشید که اغلب کاربران با بیت کوین کار می‌کنند و ممکن است از خود بپرسید دیگر خریداران و فروشندگان از چه رمز ارز یا رمز ارز های دیگری استفاده می‌کنند.

در ادامه چهار گام اساسی در تجارت و خرید و فروش بیت کوین و رمز ارزها را به شما معرفی می‌کنیم و با استفاده از آن‌ها می‌توانید تجارت خود را شروع کنید.

1- صرافی رمز ارز خود را انتخاب کنید.

همچون ارزهای کشوری، برای آنکه بتوانید با رمز ارز ها تجارت کنید باید اول مکانی که این خرید و فروش ها و تجارت‌ها در آن انجام می‌شوند را پیدا کنید. در آغاز به ثبت نام نیاز خواهید داشت و بعد از آن باید کمی سرمایه در حساب خود قرار دهید. بعد از آن می‌توانید خرید و فروش بیت کوین یا دیگر رمز ارز ها را شروع کنید. در ایران اخیراً برخی واحدها به عنوان صرافی شروع به‌کار کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به صرافی آرمانی اشاره کرد.

برخی از صرافی‌های محبوب و فعال در زمینه‌ی رمز ارز را می‌توانید در اینجا ببینید:

هر کدام از این پلتفرم‌ها قوانین و مقررات مخصوص خود را دارند که ممکن است بسیار با هم متفاوت باشند. پیشنهاد ما این است که قبل از هرچیز کمی تحقیق کنید و نظرات آنلاین دیگران را درمورد آن‌ها بخوانید. از این طریق می‌توانید آن صرافی که بیشترین هماهنگی با شرایط شما دارد را انتخاب کنید.

بر اساس آماری که CryptocoinCharts گزارش داده، در حال‌حاضر تقریباً 200 صرافی رمز ارز درحال فعالیت هستند که روزانه مبالغ بالایی خرید و فروش بیت کوین و رمز ارز در آن‌ها صورت می‌گیرد. نکته‌ی قابل‌توجه این است که تعداد محدودی از این صرافی‌ها قابل اطمینان هستند. بارها دیده شده که برخی از این صرافی‌ها هک شده‌اند و افراد پول خود را از دست داده‌اند. حتی در برخی موارد دیده شده که صرافی‌ها با توضیح مختصری پایان کار خود را اعلام می‌کنند و پلتفرم خود را کاملاً می‌بندند و آنگاه سرمایه‌گذاران و کاربران با ضررهای کلانی مواجه شده‌اند. پس انتخاب یک صرافی قابل اطمینان موضوع بسیار مهمی است. بهترین کار این است که در آغاز کار خود را با معروف‌ترین و بزرگ‌ترین صرافی شروع کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که تمامی صرافی های رمز ارز، ارز کشوری دریافت نمی‌کنند و گاهی نیاز دارید مقداری رمز ارز خریداری کنید، آنگاه این ارزها را در حساب صرافی خود قرار دهید و پس از آن تجارت و خرید و فروش بیت کوین خود را شروع کنید. البته یکسری صرافی رمز ارز وجود دارند که تمام این مراحل را برای شما انجام می‌دهند (همچون Coinbase)

مرحله‌ی بعد داشتن یک کیف پول مجازی است.

2- یک کیف پول مجازی انتخاب کنید.

همانطور که گفته شد تعداد صرافی‌ رمز ارز ها بسیار زیاد است و تاجران اغلب در حال جابه‌جایی مداوم ارزهای خود از این پلتفرم به آن پلتفرم هستند و پول خود را آنجا ذخیره می‌کنند. کیف پول مجازی ابزاری است که شما با استفاده از آن می‌توانید تمامی این کارها را انجام دهید و رمز ارز های خود را جابه‌جا کنید.

امروزه شما می‌توانید انوع مختلفی از کیف پول مجازی پیدا کنید (برای موبایل، دسکتاپ، سخت‌افزاری و غیره) و برای شروع تنها به یک کیف پول مجازی نسخه موبایل یا دسکتاپ و اینترنت نیاز دارید.

تقریباً تمام رمز ارز ها امروزه کیف پول مخصوص خود را دارند. برای نمونه کیف پول بیت کوین، کیف پول اتریوم، لیت کوین یا دش، که می‌توانید لینک آن‌ها را از روی وب‌سایت مخصوص هرکدام پیدا کنید.

علاوه بر کیف پول‌های اختصاصی، کیف پول های چند ارزی نیز وجود دارند:

  • Jaxx Wallet: از تراکنش‌های بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، لیت کوین، دش، زی کش، و غیره پشتیبانی می‌کند.
  • Coinomi:  از 64 رمز ارز مختلف پشتیبانی می‌کند.
  • Exodus: یک کیف پول مجازی نسخه دسکتاپ است که برای ذخیره و ارسال بین کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، لیت کوین، اومیسگو (OmiseGo)، کوانتوم (Qtum)، دش، بت، آراگورن و یکسری رمز ارز دیگر استفاده می‌شود.

زمانی‌که کیف پول خود را انتخاب کردید، برای شروع خرید و فروش رمز ارز آماده‌اید!

3- منبع اطلاعات پیدا کنید.

اگر می‌خواهید وارد صنعت خرید و فروش رمز ارز شوید، پس بدانید که این ارزها شدیداً درحال تغییر هستند و ارزش آن‌ها می‌تواند تنها در چند دقیقه بسیار رشد یا افت داشته باشد. این نوسان‌ها به دلایل مختلفی رخ می‌دهند، پس یک تاجر رمز ارز باید به‌طور مرتب اطلاعات بازار را بررسی کند.

قبل از آنکه پول خود را خرج هر نوع رمز ارزی کنید، کمی درباره‌ی آن دارایی جدید مطالعه کنید. یکی از بهترین ابزارها برای مطالعه و جستجو، پلتفرم Coinmarketcap است. در این وب‌سایت شما می‌توانید درمورد هر نوع ارز یا توکنی اطلاعات بدست آورید. Cryptocompare  پلتفرم مشابه دیگری در این زمینه است که می‌توانید اطلاعات ارزهای مختلف را در آن مقایسه کنید.

یک راه دیگر، پیگیری مجلات، خبرها و وبلاگ‌های مربوط به رمز ارز هاست. برخی از این منابع خبری از این قرارند: Coindesk، News Bitcoin، The Merkle و Hackernoon. حتی در شبکه‌ها و از طریق رسانه‌های اجتماعی نیز می‌توانید به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید. درواقع شما برای آنکه بتوانید در صنعت خرید و فروش رمز ارز موفق عمل کنید، باید از تمام اطلاعات استفاده کنید.

4- با استفاده از تکنولوژی بهره‌وری را افزایش و ریسک‌ها را کاهش دهید.

تا این مرحله شما با برخی ابزار و دانش لازم برای تجارت و خرید و فروش رمز ارز آشنا شدید. با این‌حال درمقایسه با سرمایه‌گذاری در ارزهای کشوری باید به یک سری نکات دیگر نیز توجه کنید.

اول از همه، تاجران ارزهای کشوری زمانی که می‌خواهند سبد پرتفولیو خود را بسازند،  می‌توانند برای مقایسه از شاخص‌های سهام استفاده کنند. این شاخص‌ها به افراد کمک می‌کنند تا به‌راحتی سبد پرتفولیو خود را مدیریت کنند و ریسک نوسان قیمت‌ها را کاهش دهند.

برای بازار رمز ارز نیز باید ابزاری مشابه پیدا کنید. برای مثال، Cryptoindex 100  یک شاخص خودکار است که از طریق یکسری الگوریتم‌ها می‌تواند رمز ارز ها را تحلیل کند. این ابزار نیز همانند شاخص‌های سهام ارزهای کشوری می‌تواند به کاربران اطلاعات مفیدی دهد تا از ریسک حاصل از نوسان ارزش رمز ارز ها دور بمانند و بدانند در چه رمز ارز هایی باید سرمایه‌گذاری کنند.

بعد از ساخت پرتفولیوی خود، شما می‌توانید اطلاعات مربوط به رمز ارز های خود را از طریق برنامه‌هایی چون Blockfolio یا Delta پیگیری کنید. درواقع باید یاد بگیرید که با استفاده از تکنولوژی موجود، بهره‌وری کار خود را بالا ببرید.

سخن پایانی

زمانی‌که تجارت و خرید و فروش بیت کوین و رمز ارز ها را با صنعت تجارت ارزهای کشوری مقایسه می‌کنید، متوجه یکسری تفاوت‌ها خواهید شد. برای آنکه بتوانید در صنعت رمز ارز ها موفق شوید باید منابع اطلاعاتی مطمئنی پیدا کنید؛ تحقیق کنید، مناسب‌ترین صرافی و رمز ارز را انتخاب کنید، و در نهایت ابزار مناسب برای تحلیل و مدیریت سبد پرتفولیوی خود را پیدا کنید.

خلاصه مطلب
آنچه برای خرید و فروش بیت کوین نیاز دارید
عنوان مقاله
آنچه برای خرید و فروش بیت کوین نیاز دارید
توضیحات
خرید و فروش بیت کوین و ورود به تجارت رمز ارز ها موضوعی است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و افراد و سرمایه‌گذاران مختلف به‌دنبال ورود به این صنعت هستند. در این مقاله چهار گام اساسی برای شروع خرید و فروش رمز ارز را به شما معرفی خواهیم کرد.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *