کاربرد بیت کوین در شرایط بد اقتصادی ونزوئلا

اشتراک با دوستان

مردم ونزوئلا دوران سختی را از لحاظ اقتصادی پشت سر می گذارند. فشارهای خارجی، نزاع های داخلی و اقتصاد وابسته به نفت باعث شده که تورم سالیانه آن به 2.6 میلیون درصد برسد. سایت نیویورک تایمز مصاحبه ای با یکی از شهروندان ونزوئلایی داشته که از کاربرد بیت کوین به عنوان سرمایه اصلی خود می گوید.

کارلوس هرناندز یکی از شهروندان ونزوئلایی است که در شهر گویانا زندگی می کند. او می گوید: من هیچ بولیواری (واحد پول ونزوئلا) ندارم و کل پولم را به صورت بیت کوین نگه داری می کنم. هر زمان که لازم شد مقداری از بیت کوین را به بولیوار تبدیل و خرید می کنم.

در ونزوئلا به دلیل شرایط تحریمی حساب بانکی بین المللی نمی توان داشت و حکومت ونزوئلا خرید و فروش ارزهای رایج مانند دلار و یورو را به شدت کنترل می کند. به همین دلیل شهروندان به راحتی نمی توانند پول خود را چنج کنند.

کارلوس می گوید با بیت کوین توانسته کمی از زیر فشار تورم فرار کند و خرج خانواده اش را در بیاورد. پدرش کارمند دولت است و ماهیانه معادل 6 دلار حقوق می گیرد. مقداری که کفاف خرجشان را نمی دهد.

کارلوس از بردارش می گوید که یک وکیل است اما در شرایط اقتصادی بد، کاری جز دورکاری نمی تواند انجام دهد. کار غیر حضوری در کشورهای دیگر تا از این طریق درآمد دلاری داشته باشد. برادر کارلوس هم برای دریافت حقوقش از بیت کوین استفاده می کند. چراکه در کشورهای دیگر حساب بانکی ندارد.

کارلوس از روش تبدیل بیت کوین به بولیوار می گوید:

در ونزوئلا نمی توان مقدار زیادی از بیت کوین را به بولیوار تبدیل کرد چون دولت تراکنش های بانکی بالای 50 دلار را مسدود می کند تا زمانی که از مبدا پول مطلع شود. اغلب ونزوئلایی ها از سایت لوکال بیت کیونز برای خرید و فروش بیت کوین استفاده می کنند.

طبق آمارها 2500 بیت کوین در هفته در ونزوئلا خرید و فروش می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *