صرافی بیترکس و آزادسازی حساب کاربران ایرانی

اشتراک با دوستان

صرافی بیترکس Bittrex تصمیم گرفت بعد از دو سال، دارایی‌های مسدود شده‌ی کاربران ایرانی خود را آزاد کند. این صرافی دو سال پیش به دستور قوانین ایالت متحده، حساب‌های کاربران ایرانی خود را مسدود کرده بود.

یکی از کاربران مقیم ایران Bittrex به تازگی در توییتر خود، درمورد ایمیلی از این شرکت نوشت. برطبق این ایمیل صرافی رمز ارز Bittrex به کاربران ایران خود وعده داده که دارایی‌های مسدود شده‌ی آن‌ها را از سال 2017، به ‌زودی آزاد خواهد کرد.

در آن زمان برطبق قانون سازمان کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC)، Bittrex اجازه نداشت با ساکنین کشورهای تحریم شده فعالیتی داشته باشد.

شرایط خاص آزادسازی حساب ها در صرافی بیترکس

در این ایمیل صرافی بیترکس اعلام کرده که به اجازه‌ی سازمان‌های مربوطه می‌تواند حساب کاربران ایرانی خود را باز کند تا افراد بتوانند دارایی‌های خود را برداشت و به یک صرافی دیگر انتقال دهند. با این‌حال، کاربران تنها می‌توانند دارایی خود را به صرافی‌ها یا کیف پول‌های مجاز انتقال دهند. همان‌طور که در بخشی از این ایمیل آمده است:

براساس قوانین آمریکا و سازمان OFAC، شما تنها می‌توانید دارایی خود را به صرافی یا کیف پولی انتقال دهید که: 1- در ایران، سوریه، کوبا، یا اکراین مستقر نباشد، 2- در لیست ممنوعه سازمان کنترل دارایی‌های خارجی قرار نداشته باشد، و 3- درحال حاضر، تحریم‌های آمریکا بر آن اعمال نشده باشد.

برطبق اعلامیه صرافی بیترکس، کاربران باید تا 15 مارس 2020 دارایی‌های خود را برداشت کرده باشند. همچنین، دارایی افرادی که کمتر از حداقل میزان مجاز برای برداشت است، همچنان در صرافی باقی می‌ماند. از طرفی، صرافی بیترکس یک سری فرایند تأیید هویتی جدید برای این کاربران درنظر  گرفته تا قبل از برداشت پول خود از آن‌ها استفاده کنند.

مسدود کردن حساب کاربران ایرانی در صرافی های دیگر

صرافی بیترکس تنها صرافی نیست که حساب کاربران ایرانی خود را مسدود کرده است. در اواخر ماه می، صرافی رمز ارز LocalBitcoins خدمات کاربرانی که در ایران ساکن بودند را ممنوع کرد. این صرافی که در فنلاند قرار دارد، به دستور سازمان مالی خود چنین تصمیمی اتخاذ نموده بود.

درحال حاضر، صرافی‌های Coinbase و بایننس نیز از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی‌کنند.

در اواسط اکتبر، دفتر مرکزی صرافی Bittrex اعلام کرد که قصد دارد فعالیت خود در ونزوئلا و 30 کشور دیگر را قطع کند. این خبر را بیترکس از طریق ایمیلی به کاربران ونزوئلایی خود اعلام کرد و دلیل مشخصی نیز برای این کار مطرح نکرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *