بلاکچین ، آینده سوئیفت

اشتراک با دوستان

مدیر آزمایشگاه نوآوری بلاکچین از قابلیت های فناوری بلاک چین گفت و آن را جایگزین سوئیفت دانست.

مصطفی نقی پور مدیر آزمایشگاه نوآوری بلاک چین با اشاره به شتاب بالای دنیا در به کار گیری بلاکچین گفت:

کشورهای قدرتمند جهان با شتاب سرمایه‌گذاری بر فناوری بلاکچین را آغاز کرده‌اند و برخی سرویس‌های خود را در حال حاضر در این بستر به‌صورت بین‌المللی عرضه می‌کنند. ایران نیز باید حرکت در این مسیر با سرعت بیشتری دنبال کند تا بتواند جایگاهی در این بخش کسب و محصولاتی را در این بستر حداقل در حوزه خاورمیانه به کشورهای اطراف ارائه دهد.

نقی پور در ارتباط با ظرفیت بلاکچین در زمینه بانکداری دیجیتال افزود:

ایجاد شفافیت، افزایش امنیت، حفاظت از حریم خصوصی کاربران، کاهش هزینه‌های مرتبط با بانکداری و پرداخت به همراه افزایش کارایی از مزیت‌های عمده این فناوری است. این بستر به‌تدریج جای سوئیفت را خواهد گرفت و اکنون نیز بخشی از وظایف سوئیفت در این بستر انجام می‌شود و بانک‌های اروپایی در حال بهره‌گیری از آن هستند.

وی با تاکید بر افزایش امنیت به کمک بلاک چین در سیستم های بانکی اضافه کرد:

راهکارهای بلاکچین می‌تواند تضمین مضاعفی برای تأمین امنیت اطلاعات مشتریان، حفظ تراکنش‌های مشتریان ویژه بانک‌ها باشد. بانک‌های عربستان و بحرین برای مشتریان ویژه خود و در تراکنش با ارقام بالا از بستر بلاکچین بهره می‌بردند تا نگرانی‌ها در خصوص هک و خطر دستکاری‌ها کاهش یابد.

در بخش‌هایی که تقلب و هک اتفاق می‌افتد یا محرمانگی اطلاعات اهمیت دارد، بهره‌گیری از بستر بلاک چین راه گشا است و بانک‌های متعددی به سمت بهره‌گیری از این فناوری حرکت کرده‌اند. در حوزه تأمین مالی تجاری بانک‌های بزرگ دنیا سرویس‌های خود را در بستر بلاکچین به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی کرده و در حال تست آن هستند.

 

مطالب پربازدید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
بلاک چین ، آینده سوئیفت
عنوان مقاله
بلاک چین ، آینده سوئیفت
توضیحات
مدیر آزمایشگاه نوآوری بلاک چین از قابلیت های فناوری بلاکچین گفت و آن را جایگزین سوئیفت دانست.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *