فاطمی: بلاک چین یکی از ابزارهای نجات بشر است

اشتراک با دوستان

ولی الله فاطمی اردکانی یکی از فعالان بانکداری دیجیتال از آینده ای روشن دنیا بر پایه بلاک چین خبر داد.

فاطمی در همایش هشتمین بانکداری دیجیتال به عنوان سخنران درباره تاثیر فناوری بلاک چین در تغییر نظام های کنونی به نفع عموم مردم گفت و ادامه داد:

 بلاک چین یکی از ابزارهای نجات آینده زندگی ماست. میزان اطلاعات و پلت فرم هایی که تولید می شوند انحصارهای خیلی بزرگ را می‌توانند به همراه قدرت خیلی زیاد داشته باشند.  در این زمان است که فناوری بلاک چین این نوید را می‌دهد که با شفاف سازی و پراکندگی اطلاعات می‌تواند کار را مدیریت کند.

وی درباره لزوم توزیع اطلاعات و تصمیم گیری گفت:

در اکو سیستم آینده دسترسی همگانی وجود خواهد داشت و اطلاعات به میزان کامل باید توزیع شده باشد. هنوز حاکمیت متمرکز است و این به توزیع اطلاعات کمکی نمی کند چراکه اگر توزیع اطلاعات داشتیم باید توزیع تصمیم گیری نیز داشته باشیم.

به گفته فاطمی در اکوسیستم های آینده منافع عموم مردم تامین می شود و همه اعضای جامعه تولید کننده و مصرف کننده اطلاعات هستند. لذا فضای جدیدی در بازار ایجاد می شود فضایی شفاف که زندگی جهان را تغییر می دهد.

ولی الله فاطمی در خصوص کاربردهای بلاک چین در حوزه مالی اضافه کرد:

مهمترین کاربردهای بلاک چین در حوزه های تجارت الکترونیک، گسترش ابزارهای پرداخت و قراردادهای هوشمند و ثبت اطلاعات است.

وی در ارتباط با تاثیر  بلاک چین در اصالت اطلاعات افزود:

در فضای جدید که به لطف بلاک چین شکل می‌گیرد این فرد است که اطلاعات را ثبت می‌کند و با استفاده از همین مسئله دیگران به این اطلاعات اعتماد می‌کنند زیرا منبع و منشا اطلاعات ارائه شده مشخص است. برای مثال در فرایند نهایی کردن یک معامله ما چند ماه درگیر هستیم تا اصالت اطلاعات را رصد کرده و صحت آن را تضمین کنیم. این در حالی است که با استفاده از آنچه بلاک چین در اختیار ما قرار می‌دهد، این فرایند ظرف چند ثانیه اتفاق می‌افتد و تمام مراحل  زمان‌برحذف می شود. این اتفاق همان موضوعی است که زندگی ما را تغییر می‌دهد.

فاطمی در خصوص کارکرد بلاک چین در نظام بانکی گفت:

این فن آوری تاثیرگذاری بالایی در نظام بانکی دارد. در فضای جدید بانک‌های ما باید در مرکز این فضا قرار بگیرند. اگر در گذشته بانک یک حضور فیزیکی خارجی داشت، در فضای امروز  بانک هر لحظه با من حضور دارد در فرایند خرید یا در هر فرایندی که در جریان آن اطلاعات تولید می‌شود بانک در کنار من قرار می‌گیرد و می‌تواند با من تبادل داشته باشد.

این فعال حوزه بانکی در خصوص تجمیع اطلاعات و کاهش نقش حاکمیت ها افزود:

در کنار تولید آنچه اهمیت بالایی دارد این است که  همه این دانش‌ها می‌تواند با بلاک چین تجمیع شود. این همان هم گرایی اکوسیستمی است که می‌توان به وجود آورد و کم کم جایگاه حاکمیت را در این مراحل کمرنگ کرد.

ولی الله فاطمی در انتها از عدالت مبتنی بر بلاک چین سخن گفت:

در قرن بیست فلاسفه و اندیشمندان به افزایش نقش دولت پرداختند اما امروز ما بار دیگر از نگاه دولتی به سمت یک مشارکت همگانی حرکت می‌کنیم. واسطه‌ها می‌توانند خود اطلاعات تولید کنند و خود مصرف کنند و این موضوع تصویر ما از زندگی آینده را تغییر می‌دهد. در این چارچوب حقوق تک تک اعضا حفظ می‌شود، عدالت اتفاق می‌افتد و همه به نقش هم واقفند و میزان تاثیر افراد نیز به طور دقیق مشخص است.

 

بیشتر بخوانید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

 

خلاصه مطلب
فاطمی: بلاک چین یکی از ابزارهای نجات بشر است
عنوان مقاله
فاطمی: بلاک چین یکی از ابزارهای نجات بشر است
توضیحات
ولی الله فاطمی اردکانی یکی از فعالان بانکداری دیجیتال از آینده ای روشن دنیا بر پایه بلاک چین خبر داد.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *