بلاک چین ، ناجی نظارت بر اقتصاد کشور

اشتراک با دوستان

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تاثیر چشم گیر فناوری بلاک چین در شفاف سازی سیستم اقتصادی کشور گفت و از آینده ایران بر بستر بلاک چین خبر داد.

علیرضا دلیری در مقدمه به اساس فناوری بلاک چین اشاره کرد و گفت:

فناوری بلاک‌چین یک انقلاب در زیرساخت فناوری‌های مدرن است و به معنی یک دفتر اطلاعاتی توزیع شده از اسناد (Distributed Ledger Technology-DLT) و از همه تراکنش‌ها یا رویداد‌هایی است که توسط اجزای تشکیل دهنده آن به شکل مشترک اجرا و ثبت می‌شود.

دلیری درباره سرعت رشد فناوری بلاکچین در کشورمان ایران اظهار کرد:

این فناوری به سرعت میان صنایع و بخش‌های مختلف اقتصادی در حال گسترش است؛ خصوصاً در صنعت مالی و بانکداری که با عنوان زیرساخت آینده خدمات مالی از آن یاد می‌شود. یکی از مسائل مهم در تحول نظام پرداخت جهان و ایران گسترش و به‌کارگیری رمزارز‌ها است. البته بیت کوین همه کارکرد رمزارز‌ها و فناوری بلاک‌چین نیست. برای همگام شدن با این فناوری باید ساختار کشور با تغییرات ایجاد شده منطبق شود.

وی از وجود بسترهای کافی در این زمینه و نبود سرمایه گذاری لازم خبر داد و به کاربردهای این فناوری در زمینه احراز هویت، ارز دیجیتال ، سلامت و تحقیق و آموزش اشاره کرد. همچنین در ادامه درباره نقش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه فناوری بلاکچین گفت:

با حضور مستمر و مؤثر در کارگروه تخصصی دولت در زمینه فناوری زنجیره بلوکی رمز ارز‌ها با رویکرد سیاست‌گذاری حوزه بلاکچین و رمز ارز‌ها و ارائه گزارش‌ها و پیشنهاد‌ها تخصصی به مجموعه دولت در این خصوص، اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است. بی شک حمایت مادی و معنوی دولت در این حوزه نتایج بسیار مثبتی را برای کشور به دنبال خواهد داشت.

و در آخر اضافه کرد:

بلاک‌چین موجب اشراف بر اقتصاد و سیستم تبادلات مالی کشور می‌شود.

 

منبع خبر:

خبرگزاری ایسنا

 

 

مطالب پربازدید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
بلاک چین
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *