بلاک چین ، ناجی نظارت بر اقتصاد کشور

بلاک چین ، ناجی نظارت بر اقتصاد کشور
اشتراک با دوستان

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تاثیر چشم گیر فناوری بلاک چین در شفاف سازی سیستم اقتصادی کشور گفت و از آینده ایران بر بستر بلاک چین خبر داد.

علیرضا دلیری در مقدمه به اساس فناوری بلاک چین اشاره کرد و گفت:

فناوری بلاک‌چین یک انقلاب در زیرساخت فناوری‌های مدرن است و به معنی یک دفتر اطلاعاتی توزیع شده از اسناد (Distributed Ledger Technology-DLT) و از همه تراکنش‌ها یا رویداد‌هایی است که توسط اجزای تشکیل دهنده آن به شکل مشترک اجرا و ثبت می‌شود.

دلیری درباره سرعت رشد فناوری بلاکچین در کشورمان ایران اظهار کرد:

این فناوری به سرعت میان صنایع و بخش‌های مختلف اقتصادی در حال گسترش است؛ خصوصاً در صنعت مالی و بانکداری که با عنوان زیرساخت آینده خدمات مالی از آن یاد می‌شود. یکی از مسائل مهم در تحول نظام پرداخت جهان و ایران گسترش و به‌کارگیری رمزارز‌ها است. البته بیت کوین همه کارکرد رمزارز‌ها و فناوری بلاک‌چین نیست. برای همگام شدن با این فناوری باید ساختار کشور با تغییرات ایجاد شده منطبق شود.

وی از وجود بسترهای کافی در این زمینه و نبود سرمایه گذاری لازم خبر داد و به کاربردهای این فناوری در زمینه احراز هویت، ارز دیجیتال ، سلامت و تحقیق و آموزش اشاره کرد. همچنین در ادامه درباره نقش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه فناوری بلاکچین گفت:

با حضور مستمر و مؤثر در کارگروه تخصصی دولت در زمینه فناوری زنجیره بلوکی رمز ارز‌ها با رویکرد سیاست‌گذاری حوزه بلاکچین و رمز ارز‌ها و ارائه گزارش‌ها و پیشنهاد‌ها تخصصی به مجموعه دولت در این خصوص، اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است. بی شک حمایت مادی و معنوی دولت در این حوزه نتایج بسیار مثبتی را برای کشور به دنبال خواهد داشت.

و در آخر اضافه کرد:

بلاک‌چین موجب اشراف بر اقتصاد و سیستم تبادلات مالی کشور می‌شود.

 

منبع خبر:

خبرگزاری ایسنا

 

 

مطالب پربازدید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
بلاک چین
Author Rating
51star1star1star1star1star
۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?

Visit Us On InstagramVisit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Google Plus