به کارگیری بلاک چین در دستگاه قضایی از سال 98

اشتراک با دوستان

معاون فناوری اطلاعات قوه قضاییه در گفت و گو با خبرنگار صدا وسیما از به کارگیری فناوری بلاکچین در احراز هویت افراد خبر داد.

حجت الاسلام شهریاری معاون فناوری اطلاعات قوه قضاییه ضمن اشاره به اجرای 50 پروژه در ده سال اخیر با کمک فناوری اطلاعات، از اجرای فاز دوم سامانه ثنا (ثبت نام الکترونیک) بر بستر بلاک چین در دستگاه قضایی خبر داد و در خصوص این برنامه افزود:

به منظور کاهش مراجعات مردم به دستگاه قضا، فناوری بلاک چین از سال آینده به کار گرفته می‌شود. با راه اندازي اين سيستم، احراز هويت افراد بر بستر زنجيره همتايان (بلاک چين) انجام مي شود تا مردم، خدمت مورد نياز خود در هر منطقه اي که هستند را دريافت کنند. در اين صورت مردم نيازي به مراجعه به دادگستري ها ندارند و در منزل يا محل کار خدماتي را که قانون مجاز دانسته مي توانند دريافت کنند.

شهریاری پیش از این در همایش بانکداری دیجیتال و مراسم رونمایی از رمزارز پیمان در رابطه با بلاکچین گفته بود:

هم‌اکنون سونامی بلاک‌چین گریبان ما را گرفته و اکنون به دلیل آنکه در زمانی هستیم که خبر سونامی رسیده است و ما تا رسیدن خودش فاصله داریم، هنوز فرصت وجود دارد تا این تهدید را به یک فرصت تبدیل کرده و آن را مدیریت کنیم.

در همین مراسم در خصوص بیت کوین اظهار داشت:

اگرچه ذات بیت‌کوین و رمزارز می‌تواند تهدیدی برای هر کشوری باشد، اما باید از وجهه فرصت به آن نگاه کنیم، چرا که بیت‌کوین می‌تواند بخشی از مشکلات ما را حل کند اما به هر حال تهدیدهایی را هم برای ما به دنبال دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *