اقدام جدید بایننس و خرید رمز ارز با ویزا کارت و کارت‌های اعتباری

اشتراک با دوستان

صرافی رمز ارز بزرگ دنیا، بایننس، ویژگی جدیدی برای کاربرانش ایجاد کرده و از هم‌اکنون افراد می‌توانند مستقیماً برای خرید رمز ارز با ویزا کارت و کارت‌های اعتباری اقدام کنند.

در هفته‌ی آخر سال میلادی، صرافی بایننس در بیانیه‌ای اعلام کرد کاربران بعد از ثبت‌نام در صرافی، می‌توانند برای خرید چهار رمز ارز مشخص، مستقیماً از ویزا کارت استفاده کنند.

امکان خرید رمز ارز با یورو و پوند برای کاربران بایننس

در به‌روزرسانی اخیر بایننس، کاربران می‌توانند برای خرید رمز ارز با ویزا کارت و کارت‌های اعتباری اقدام کنند. در این برنامه‌ی توسعه‌ای، چهار رمز ارز بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، ریپل (XRP) و توکن بایننس (BNB) را می‌توان با یورو یا پوند بریتانیا خریداری کرد.

با توجه به آنچه در این بیانیه ذکر شده، بایننس تصمیم دارد در آینده امکان پشتیبانی از مستر کارت و سایر ارزهای ملی را در دست اقدام قرار دهد. از برنامه‌های دیگر این صرافی این است که حوزه این نوع سرویس‌دهی را به خارج از اروپا گسترش دهد.

پیشتر نیز، صرافی بایننس اقدام مشابهی در زمینه خرید رمز ارز با کارت اعتباری انجام داده بود. در سپتامبر 2019، این صرافی به کاربرانش اعلام کرده بود که می‌توانند از طریق شرکت Koinal و با پرداخت 2.5 درصد کارمزد، پنج رمز ارز مختلف از جمله بیت کوین را با مسترکارت و ویزا خریداری کنند. مشکلی که در آن زمان وجود داشت این بود که Koinal در آن زمان در تمام کشورهای دنیا قابل‌استفاده نبود. برای مثال، امکان خرید رمز ارز با ویزا کارت و کارت‌های اعتباری در کشورهای بزرگی چون ایالت متحده، روسیه و چین وجود نداشت.

مشکلی که در آن زمان وجود داشت این بود که Koinal در آن زمان در تمام کشورهای دنیا قابل‌استفاده نبود. برای مثال، امکان خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت و کارت‌های اعتباری در کشورهای بزرگی چون ایالت متحده، روسیه و چین وجود نداشت.

صرافی بایننس هنوز در خصوص دریافت یا عدم دریافت کارمزد در این سیستم پرداختی جدید صحبتی نکرده است.

بی‌میلی شرکت‌های کارت‌های اعتباری در تسهیل معاملات رمز ارزی

با گذشت زمان، صرافی‌های رمز ارز دنیا هرچه بیشتر به راه‌های گسترش بازار و بدست آوردن مشتریان جدید فکر می‌کنند. نقطه مشترک اکثر این صرافی‌ها، توجه به موضوع و نحوه‌های مختلف خرید رمز ارز است. در برخی موارد، صرافی‌ها درگاه‌های پرداخت ارز ملی ایجاد می‌کنند. در مواردی دیگر، صرافی‌ها کارت‌های اعتباری مخصوص خود را تولید و توزیع می‌کنند. و گاهی همچون مورد بایننس، صرافی به‌دنبال ایجاد درگاهی مستقیم برای خرید رمز ارز با ویزا کارت و کارت‌های اعتباری دیگر است.

بااین‌حال، بسیاری از شرکت‌های خدمات مالی نسبت به این طبقه از ارزهای بی‌ثبات و قانون‌گذاری نشده نگرانی‌هایی دارند.

در سال 2018، بسیاری از بانک‌ها امکان خرید رمز ارز با ویزا کارت و کارت اعتباری را برای کاربرانشان ممنوع کردند. تعدادی از این بانک‌ها JPMorgan، Citibank India، و Wells Fargo بودند. در بریتانیا نیز اقدام‌های مشابهی در آن زمان صورت گرفت.

در سال 2019، بانک مرکزی آرژانتین امکان خرید رمز ارز با کارت اعتباری را برای صاحبان کارت از بین برد. این بانک برای آنکه خرید رمز ارز را در کشورش محدودتر کند، قوانین سختی بر روی دلار نیز قرار داد و تلاش کرد ارز ملی خود، یعنی پزو را قوی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *