خرید اتریوم و مراحل خرید و فروش آن

اشتراک با دوستان

خرید اتریوم موضوعی است که امروزه در کنار خرید بیت کوین قرار گرفته و از آنجا که این رمز ارز دومین ارز برتر دنیاست، خرید و فروش اتریوم نیز موضوع پرطرفداری شده است. در این مقاله با جزئیات درمورد مراحل خرید اتریوم برای شما سخن خواهیم گفت.

نام توکن معروف زنجیره بلوکی اتریوم، اتر (ETH) است و جزو سه رمز ارز برتر دنیا قرار دارد. در ماه می سال 2019 این رمز ارز با ارزش بازار 25 بیلیون دلار بعد از بیت کوین و قبل از ریپل قرار گرفته است. در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین 129 بیلیون دلار و ارزش بازار ریپل 15.7 بیلیون دلار است.

از سال 2018 بازار رمز ارز ها با کاهش قیمت روبه‌رو بوده، با این‌حال در بخش خرید رمز ارز ها، همچنان بازار داغ است. براساس آمار منتشر شده خرید اتریوم در ماه می سال 2019 با نرخ 260 دلار هم انجام می شد. شبکه‌ی اتریوم پتانسیل بالایی دارد و از این رو، اتر به ارزی تبدیل شده که بسیاری آن را به چشم سرمایه‌گذاری می‌بینند ک قابلیت‌های بیشتری به‌نسبت بیت کوین دارد. جالب است بدانید بیش از 500 شرکت از رمز ارز اتریوم پشتیبانی می‌کنند و در بسیاری از مؤسسات مالی نیز استفاده می‌شود. با توجه به عواملی که ذکر شد، و بسیاری عوامل دیگر، اکثر سرمایه‌گذاران نسبت به خرید اتریوم مشتاق هستند و این رمز ارز را به سبد خرید خود اضافه می‌کنند.

مراحل خرید اتریوم

1- انتخاب پلتفرمی برای خرید و فروش اتریوم

یکی از اولین گام‌های خرید و فروش اتریوم و یا هر رمز ارز دیگری، انتخاب یک پلتفرم مناسب و متناسب با نیاز شماست. در زمینه‌ی رمز ارز ها، پلتفرم‌های مشخصی وجود دارند که از شهرت و اعتبار مناسبی برخوردارند، از جمله: Coinbase، Kraken، Bitstamp، Gemini، Binance، و Bitfinex. که البته تمامی این صرافی‌ها از خرید و فروش اتریوم پشتیبانی می‌کنند.

نوع رمز ارز در انتخاب صرافی بسیار مهم است و یکی از موضوعات موردتوجه افراد، انتخاب پلتفرم خرید و فروش رمز ارز بر همین اساس است. پلتفرم‌های خرید و فروش اتریوم و دیگر رمز ارز ها دو نوع هستند. در حالت اول امکان خرید و فروش با ارز کشوری وجود دارد، و در حالت دوم، خرید و فروش هر دو با رمز ارز صورت می‌گیرد (C2C). از آنجا که اتریوم دومین رمز ارز بزرگ دنیا است، سرمایه‌گذاران می‌توانند به‌راحتی با ارز کشوری به خرید و فروش اتریوم بپردازند.

برخی سرمایه‌گذاران می‌خواهند چند رمز ارز را هم‌زمان خرید و فروش کنند و یا حتی به‌دنبال آن هستند که بتوانند رمز ارز های دیگر را به اتریوم تبدیل کنند. پلتفرم‌های C2C برای این دست افراد مناسب است. بسیاری از سرمایه‌گذاران نیز چند حساب مختلف در هر دو نمونه صرافی برای خود باز می‌کنند.

به یاد داشته باشید که یکی از ویژگی‌های رمز ارز ها نامتمرکز بودن آن‌ها بود. این موضوع در کنار فواید گسترده‌ای که به طرفدارانش ارائه می‌کند، می‌تواند ریسک کلاه‌برداری و تقلب را نیز به‌طور قابل‌چشمگیری افزایش دهد. در همین راستا، انتخاب یک صرافی و پلتفرم خرید و فروش اتریوم مطمئن و یا هر صرافی رمز ارز دیگر، بسیار مهم است.

شاید بپرسید چگونه می‌توان از ایمن بودن صرافی‌ها مطمئن شد. مطرح کردن چند سؤال ساده می‌تواند به شما کمک کند:

  • دفتر اصلی شرکت در کجا مستقر شده است؟
  • آیا این صرافی مجوز دارد؟
  • ایمنی وب‌سایت این صرافی چقدر بالاست؟
  • سرمایه‌ی فرد چقدر ایمن خواهد بود؟
  • مدیران اجرایی صرافی چه افرادی هستند؟

صرافی Binance که به‌صورت جهانی فعالیت می‌کند، بیشترین میزان خرید و فروش رمز ارز را پشتیبانی می‌کند. صرافی Coinbase در بالای لیست صرافی‌های مورداعتماد آمریکا قرار دارد.

2- ساخت یک حساب کاربری

پس از آنکه صرافی متناسب با نیاز خود را انتخاب کردید، مرحله‌ی بعد ساخت یک حساب کاربری در آن صرافی است. فرایند ساخت حساب کاربری در صرافی همانند ساخت یک حساب بر روی پلتفرم‌های کارگزاری است. در این مرحله باید اطلاعاتی چون نام، آدرس، و دیگر اطلاعات شناسایی خود را وارد کنید. زمانی که از صرافی انتخابی خود اطمینان داشته باشید، واگذار کردن اطلاعات شخصی چندان مسأله‌ای نخواهد داشت.

تأیید حساب کاربری معمولاً آخرین گام باز کردن یک حساب است. اکثر صرافی‌ها از یک یا دو روش از شما می‌خواهند که حساب خود را تأیید کنید. در قسمت تأیید ممکن است صرافی از شما بخواهد یکسری مدارک شناسایی خود را آپلود کنید تا بتوانند اطلاعات حساب شما را تأیید کنند. تأیید این اطلاعات ممکن است از چند ساعت تا یک یا دور روز زمان برد که تمام این موارد با توجه به صرافی‌های مختلف متفاوت است.

3- سپرده‌گذاری ارز

در گام سوم، باید میزانی ارز در حساب خود قرار دهید. در پلتفرم‌هایی که از ارز کشوری پشتیبانی می‌کنند، این بخش بسیار آسان است و افراد بعد از تأیید اطلاعات پرداخت خود می‌توانند با کارت اعتباری یا از حساب بانکی، مبلغی نیز به حساب خود انتقال دهند.

نکته‌ی قابل‌توجه درمورد صرافی‎های رمز ارز این است که این صرافی‌ها معمولاً میزان حداقل یا حداکثری برای سپرده‌گذاری مشخص نمی‌کنند و افراد می‌توانند حتی از 5 دلار تا 1000 دلار یا بیشتر نیز در حساب خود قرار دهند. اکثر صرافی‌ها در ازای خرید و فروش اتریوم یا دیگر رمز ارز ها، مبلغی به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند، پس بهتر است که مبالغ زیادتری را برای خرید و فروش انتخاب کنید.

سپرده‌گذاری رمز ارز در صرافی‌های C2C کمی مشکل‌تر است. در این صرافی‌ها از شما رمز ارز درخواست می‌شود و شما این کار را از طریق یک سری کد و لینک باید انجام دهید. اتریوم رمز ارز محبوبی و رایجی برای سپرده‌گذاری در بسیاری از پلتفرم‌های C2C است و از همین‌رو نگه‌داری میزان زیادی از این رمز ارز چندان فکر بدی نیست. کدهایی که برای انتقال رمز ارز به حساب استفاده می‌شوند، معمولاً تا یک ساعت زمان نیاز دارند تا فرایند انتقال را کامل انجام دهند.

4- خرید و فروش را شروع کنید

پس از تأیید حساب کاربری و با وجود پولی که در حساب سپرده‌گذاری شده، فرد می‌تواند فرایند خرید اتریوم و یا هر رمز ارز دیگری را شروع کند. هر صرافی به شیوه‌ی مشخصی کار می‌کند، اما همه‌ی آن‌ها به‌طور مشترک پس از تأیید تراکنش‌ها زمانی را برای انتقال ارز ها درنظر می‌گیرند که این موضوع می‌تواند با توجه به میزان خرید و فروش های اتفاق افتاده در پلتفرم متفاوت باشد.

5- انتقال اتریوم به کیف پول

پس از خرید اتریوم از طریق صرافی، فرد می‌تواند ارز خود را به حساب بانکی یا کیف پول مجازی خود انتقال دهد. در صرافی‌های ارز کشوری این کار بسیار آسان است چرا که فرد با فروش اتریوم، مبلغ موردنظر را می‌تواند مستقیماً به حساب بانکی خود انتقال دهد. در صرافی‌های C2C این زمان کمی بیشتر طول خواهد کشید. در این پلتفرم‌ها فرد برای آنکه بتواند رمز ارز خود را به ارز کشوری تبدیل کند، ابتدا باید عملیات انتقال را به‌صورت کد درآورد و سپس با فروش رمز ارز خود، آن را به پول نقد تبدیل کند. با این‌حال در تمامی پلتفرم‌ها، افراد می‌توانند بعد از خرید اتریوم، به‌سادگی آن را به کیف پول مجازی خود انتقال دهند.

خلاصه مطلب
خرید اتریوم و مراحل خرید و فروش آن
عنوان مقاله
خرید اتریوم و مراحل خرید و فروش آن
توضیحات
خرید اتریوم موضوعی است که امروزه در کنار خرید بیت کوین قرار گرفته و از آنجا که این رمز ارز سومین ارز برتر دنیاست، خرید و فروش اتریوم نیز موضوع پرطرفداری شده است. در این مقاله با جزئیات درمورد مراحل خرید اتریوم برای شما سخن خواهیم گفت.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *