بعد از بایننس، چنجلی هم ایران را تحریم کرد!

changelly-blocked-iranian-users چنجلی
اشتراک با دوستان

در پی مشکلات سیاسی آمریکا با ایران و ارائه گزارش هایی در ارتباط با استفاده ایران از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها، صرافی های ارز دیجیتال یکی پس از دیگری کاربران ایرانی را محدود می کنند. چنجلی هم ایران را تحریم کرد.

طبق گزارش صرافی آرمانی، حدود یک ماه پیش یکی از سازمان های دولتی آمریکا با نام  FinCEN، طی گزارشی به موسسات مالی آمریکایی هشدار داد، ایران برای دورزدن تحریم ها از ارز دیجیتال استفاده می کند. در این گزارش به روش هایی که ایران می تواند تحریم های آمریکا را دور بزند اشاره شده و به بانک ها و صرافی های ارز دیجیتال آمریکایی هشدار داده است که با استفاده از تکنولوژی بلاک چین تراکنش های همتا به همتا را مانیتور کرده و تا حد امکان از مبادله ارز دیجیتالی با ایرانیان خودداری کنند.

تقریبا یک سال پیش بود که صرافی آمریکایی بیترکس در اقدامی ناگهانی حساب کاربران ایرانی را مسدود کرد و آی پی های  ایرانی را از دسترسی به سرور های خود خارج نمود. تا چند ماه هیچ موضعی درباره این کار خود اعلام نکرد و در نهایت رسما از تحریم ایران و کره شمالی خبر داد.

اخیرا نیز صرافی ارز دیجیتال بایننس بدون اطلاعیه قبلی، سرویس خود را برای کشور ایران حذف کرد. پس از پیگیری کاربران درباره دارایی خود، پشتیبانی بایننس اعلام کرد طبق قوانین و مقررات این کار صورت گرفته است و از کاربران ایرانی خواست هر چه سریعتر دارایی های خود را از این صرافی خارج کنند.

به تازگی صرافی ارز دیجیتال چنجلی (changelly) آی پی ایرانیان را فیلتر کرده و اجازه دسترسی به سایت چنجلی را نمی دهد. چنجلی یک پلتفرم تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر است و فعالیت خود را از سال 2013 در جمهوری چک آغاز کرد. به کاربران ایرانی این سایت پیشنهاد می شود هرچه سریع تر سرمایه خود را این صرافی خارج کنند.

 

مطالب پربازدید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
بعد از بایننس، چنجلی هم ایران را تحریم کرد!
عنوان مقاله
بعد از بایننس، چنجلی هم ایران را تحریم کرد!
توضیحات
در پی مشکلات سیاسی آمریکا با ایران و ارائه گزارش هایی در ارتباط با استفاده ایران از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها، صرافی های ارز دیجیتال یکی پس از دیگری کاربران ایرانی را محدود می کنند.
نویسنده
ناشر
صرافی آرمانی
لوگو
۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?