آیا رمز ارز بومی چین او را به قدرت برتر جهان تبدیل می‌کند؟

اشتراک با دوستان

کمیته دائمی سیزدهمین کنگره ملی خلق چین در تاریخ 26 اکتبر، قانونی جدید درخصوص رمز ارزها ارائه کرد. به گزارش خبرگزاری CCTV این قانون در اول ژانویه سال 2020 و در راستای کمک به رمز ارز بومی چین اجرایی خواهد شد.

برطبق این گزارش، هدف از این قوانین مقرر کردن یک سری استانداردها برای استفاده از رمز ارزها و مدیریت پسوردها است. درواقع، این قانون جدید نقش یک واحد مرکزی رمز ارزی را ایفا می‌کند و قرار است فعالیت‌هایی که در این زمینه اجرا می‌شوند را مدیریت و هدایت کند.

قانون‌گذاری صنعت رمز ارز در چین

پیش‌نویس قانون جدید در 7 ماه می منتشر شد. در متن این قانون صراحتاً به مدیریت پسورد متمرکز حکومت اشاره شده و اشاره‌ی مشخصی به رمز ارزها وجود ندارد. بااین‌حال، به اهمیت رمزنگاری به‌عنوان اصلی مهم در ارزهای دیجیتال اشاره شده است.

در بخشی از این متن نوشته شده:

موضوع مهم توسعه‌ی فناوری رمزنگاری، و قانونی کردن آن است. بدین معنا که افراد باید برای تمام فعالیت‌های رمزنگاری شده‌ی خود از استاندارد ccp پیروی کنند. این حوزه از گستردگی بالایی برخوردار است و از ماینینگ تا تولید بلوک را در بر می‌گیرد.

رمز ارز بومی چین

به گفته‌ی خبرنگاران، اگرچه هنوز تاریخ مشخصی برای ارائه رمز ارز ملی چین معرفی نشده، ولی این قانون برای رمز ارز ملی است. از طرفی، رییس جمهور چین، شی جین پینگ نیز به تازگی حمایت خود و کشور را از فناوری زنجیره بلوکی اعلام کرده است.

در همین راستا، مارک زاکربرگ تولیدکننده‌ی استیبل کوین لیبرا نیز هشدار داد که برتری چین در صنعت ارزهای دیجیتال می‌تواند دلار آمریکا را به‌خطر بیندازد. چرا که رمز ارز بومی چین یک استیبل کوین با پشتوانه ین چین است.

چین می‌خواهد به زودی ایده‌ی رمز ارز بومی خود را پیاده کند. ما نمی‌توانیم همین‌طور منتظر بمانیم و فکر کنیم چون آمریکا درحال حاضر قدرت برتر است، همیشه هم به عنوان قدرت برتر باقی خواهد ماند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *