ارز دیجیتال ملی چین چه تاثیری بر اقتصاد جهانی خواهد داشت؟

اشتراک با دوستان

جرمی آلیر، مدیرعامل شرکت سیرکل (Circle)، معتقد است در مسیر توسعه‌ی ارزهای دیجیتال، آمریکا چندین گام تا چین فاصله دارد. چین درحال توسعه‌ی ارز دیجیتال ملی است و از نگاه آلیر، این موضوع می‌تواند در نحوه‌ی تراکنش شرکت‌های غربی تأثیرگذار باشد.

شرکت سیرکل در زمینه رمز ارز ها فعالیت می‌کند. در مصاحبه‌ای که اخیراً در پادکست Global Coin Research با جرمی آلیر انجام شد، آلیر در مورد ارز دیجیتال ملی چین صحبت کرد. ارزش این رمز ارز با ارزش پول کشور چین یعنی renminbi برابر است. به اعتقاد آلیر، ارز دیجیتال ملی چین به‌زودی می‌تواند از غرب پیشی بگیرد. علاوه بر این، مدیرعامل سیرکل در مورد شرکتش گفت که هنوز به توسعه‌ی استیبل کوین ها، مثل کوین USD علاقه دارد.

آلیر در این مصاحبه گفت:

به باور سیرکل، به زودی اکثریت ارزهای رایج دنیا، اکثر معاملات دنیا، با ارزهای دیجیتال انجام می‌شوند.

ارز دیجیتالی که قرار است هم‌راستا با renminbi به بازار عرضه گردد، به محیط نرم‌افزارها و اینترنت نیز راه پیدا می‌کند. این اتفاق فرصت بزرگی در اختیار چین و شرکت‌های چینی قرار می‌دهد… و به‌زودی سیستم بانکداری غرب را پشت سر می‌گذارد.

در اوایل ماه آگوست، بانک People در چین اعلام کرد که درحال برنامه‌ریزی بر روی یک پروژه‌ی کشوری یک ساله‌ی مبتنی بر ارز دیجیتال ملی بوده است.

سیرکل در سال 2018 یک استیبل کوین با پشتوانه دلار به بازار عرضه کرد. آلیر مدیرعامل این شرکت، به چین و پیشرفت‌هایش اشاره کرد و گفت برنامه‌های توسعه‌ای این کشور را زیر نظر دارد. به اعتقاد وی، renminbi دیجیتال شده را می‌توان به‌راحتی در یک تصویر مالی بزرگ و جهانی تصور کرد:

زمانی که به بین‌المللی کردن یوان، و جاده‌ی پیشرفتی که چین در آن گام نهاده تا به یک شریک تجاری قدر تبدیل شود، فکر می‌کنم…. تنها ارز دیجیتال را تصور می‌کنم و اینکه تنها جواب شاید همین است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *