صرافی CME درمورد افزایش قراردادهای آتی بیت کوین سخن گفت

اشتراک با دوستان

گروه صرافی Chicago Mercantile (CME) در داده‌هایی که منتشر کردند، اعلام داشتند که قراردادهای تسویه نشده در معاملات آتی بیت کوین رو به افزایش است.

صرافی CME

برطبق گزارش صرافی CME، قراردادهای آتی بیت کوین در تاریخ 17 ژوئن به حداکثر میزان خود رسیده بودند و در آن تاریخ تعداد 5311 قرارداد معادل 26555 بیت کوین، منعقد شدند که ارزش تقریبی آن‌ها را می‌توان 246 میلیون دلار تخمین زد.

قراردادهای آتی، قراردادهایی هستند که در آن طرفین متعهد می‌شوند در تاریخی از پیش تعیین شده، کالایی را خریداری یا به‌فروش برسانند. در ادامه‌ی این گزارش، گروه صرافی CME در توییتر خود از محبوبیت قراردادهای آتی بیت کوین خبر داد و اعلام کرد که هر روزه مؤسسات بیشتری به استفاده از آن‌ها راغب می‌شوند.

یکی از مدیران عالی‌رتبه بانک مرکزی امریکا نیز، در گزارشی درمورد وضعیت بیت کوین اعلام کرد که بازار بیت کوین با سرعت خوبی رو به رشد است و توانسته  تأثیر مطلوبی روی سرمایه‌گذاران بگذارد.

درحالی‌که صرافی CME به بهبود موقعیت قراردادهای آتی میان شرکت‌ها و مؤسسات اشاره می‌کند، بورس اوراق بهادار شیکاگو (CBOE) آخرین قرارداد آتی بیت کوین خود را اخیراً منعقد کرد.

بسیاری بر این عقیده‌اند که اطلاعیه جدید فیس‌بوک درمورد رمز ارز جدیدش، بازار رمز ارز را به جلو پیش خواهد برد. در هفته گذشته، فیس‌بوک مقاله سفید خودش درمورد استیبل کوین Libra را منتشر کرد.

درحال حاضر بیت کوین با قیمت 9.290 دلار مورد معامله قرار می‌گیرد که رشدی 55/2 درصدی داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *