واتساپ خدمات پرداخت رمزارزی در اندونزی راه اندازی می کند

اشتراک با دوستان

سرویس پیام رسان واتساپ، از مذاکرات اولیه با چندین شرکت پرداخت رمزارزی و همچنین یک بانک دولتی برای راه اندازی خدمات پرداخت رمزارزی در اندونزی خبر داده است.

طبق گزارش رویترز، واتساپ در حال مذاکره با سرویس رزرواسیون حمل و نقل Go-Jek ، سرویس پرداخت موبایلی DANA ، استارتاپ fintech OVO و بانک دولتی میندری اندونزی می باشد که این بانک قرار است سرویس کیف پول رمزارزی واتساپ را پشتیبانی کند.

به گفته منابع رویترز ، برنامه واتساپ برای اندونزی این است که بخشی از پرداخت های این کشور را از طریق کیف پول خود مدیریت کند. این گزارش همچنین گمانه زنی می کند که معاملات واتساپی در اندونزی می تواند به بستری تبدیل شود که بعداً از آن برای دور زدن مقررات محلی استفاده کند که ممکن است در نهایت به ممنوعیت استفاده از کیف پول های خارجی منجر شود.

سخنگوی فیس بوک اعلام کرده که مدیران واتساپ در حال مذاکره با شرکای اندونزیایی هستند ، اما به دلایل امنیتی از افشای هویت شرکای خود خود داری کرده است. وی در اطلاعیه ای در این مورد گفته است:

“واتساپ در گفتگو با شرکای مالی در اندونزی در مورد پرداخت ها است ، اما بحث ها در مراحل اولیه است و ما در این مرحله اجازه انتشار جزئیات را نداریم.”

لازم به یادآوری است که پیام رسان واتساپ تحت مدیریت و مالکیت شرکت فیسبوک می باشد.

با این حال ، طبق گفته این منابع اعلام شده است که معامله فیس بوک با سه بنگاه پرداخت اندونزیایی بلافاصله نهایی خواهد شد. با این وجود ، تا سال 2020 راه اندازی این خدمات پیش بینی نشده است، زیرا طبق گزارش منابع، واتساپ به دنبال راه اندازی این خدمات در هند در همان زمان یا زودتر است. براساس این گزارش ، فیس بوک قبل از اینکه بتواند پرداخت های مبتنی بر واتساپ را تأمین کند ، هنوز در انتظار تصویب مقررات از هند است.

همانطور که قبلاً توسط صرافی رمزارز آرمانی گزارش شده بود ، فیس بوک قصد دارد سرویس کیف پول رمزنگاری خود ، به نام کالیبرا را در واتساپ و تمام سرویس های خود ادغام کند. کالیبرا میزبان برنامه ریزی برای کوین پایدار در فیس بوک یا همان” لیبرا” است. با این حال ، کالیبرا در هند و یا هر کشور دیگری که ممنوعیت رمزنگاری را دارد ، در دسترس نخواهد بود. سخنگوی کالیبرا در ماه آوریل در مورد این موضوع اظهار داشت:

ارز دیجیتال فیسبوک جهانی است، اما این امر به عهده ارائه دهندگان کیف پول است تا تعیین کنند که در کجا می خواهند و در کجا نمی خواهند آن را راه اندازی کنند. کالیبرا در کشورهای تحت تحریم آمریکا یا کشورهایی که ارزرمزها را ممنوع می کنند در دسترس نخواهد بود. “

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *