تحلیل عملکرد رمز ارز : عملکرد 3 رمز ارز BTC، LINK، BNB

اشتراک با دوستان

هرگونه اطلاعاتی که در این مقاله در خصوص تحلیل عملکرد رمز ارز ها ارائه شده، صرفاً نظر و پیش‌بینی شخصی نویسنده‌ی مقاله است. به‌طور قطع معامله‌گران پیش از انجام هرگونه تجارتی، می‌بایست تحقیقات شخصی خود را انجام دهند.

در ماه گذشته اتفاقاتی در بازار رمز ارز افتاد به‌طوری‌که ارزش کل بازار رمز ارز ها از 380 بیلیون دلار به زیر 300 بیلیون دلار رسید. حتی با وجود خبرساز شدن لیبرا پروژه‌ی رمز ارز فیسبوک نیز، این اتفاقات بر روی تمام رمز ارز ها تأثیر گذاشت و تحلیل عملکرد رمز ارز ها را پیچیده کرد.

در طی چند هفته‌ی گذشته، تعدادی از آلتکوین‌ها شاهد کاهش ارزش بودند، بااین‌حال، بیت کوین همچنان توانسته با قدرت به مسیر خود ادامه دهد. البته ما باز هم خرید بیت کوین را در این شرایط پیشنهاد نمی‌کنیم و تاجران بهتر است مدتی صبر کنند تا این کاهش قیمت رمز ارز متوقف شود و به نرخ ثابت‌تری برسد.

مشخصاً، زمانی که بازار رمز ارز از این مرحله عبور کند، بخش برنده و بازنده مشخص می‌شود. پیشنهاد ما به کسانی که می‌خواهند رمز ارز بخرند این است که، سراغ رمز ارزهایی بروید که پشتوانه‌ی قدرتمندی دارند و بعد از رکود به‌سرعت می‌توانند به جایگاه قبلی خود بازگردند. در ادامه عملکرد سه رمز ارز برتر را در هفته‌ی گذشته بررسی می‌کنیم.

تحلیل عملکرد رمز ارز  : BTC/USD

نام‌های بزرگی را می‌توان در مقابل بیت کوین (BTC) دید. یکی از این نام‌ها، رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ بود که هفته‌ی گذشته در توئیتر خود اعلام کرد که به بیت کوین و دیگر رمز ارز ها علاقه‌ای ندارد و معتقد است آن‌ها پول نیستند، به‌راحتی از بین می‌روند و ارزش آن‌ها به هیچ چیزی وابسته نیست.

البته واکنش جامعه‌ی بیت کوین کاملاً متفاوت و حتی مثبت بود. به باور این افراد، صحبت‌های ترامپ به معنای عینیت بخشیدن به این رمز ارز بود و این یعنی بیت کوین و رمز ارز ها توانسته‌اند به جایگاهی دست یابند که افرادی چون رئیس‌جمهور امریکا نیز درمورد آن نظر و به آن اهمیت می‌دهد.

مدیرعامل سازمان خیریه Fed جروم پاول چنین بیان کرد که هیچ‌کس از بیت کوین برای پرداخت‌هایش استفاده نمی‌کند و بیت کوین تلاش می‌کند شبهی از طلا باشد. بانک مرکزی اروپا نیز در این مورد بیانیه‌های مخالفی اعلام کرد و گفت که بیت کوین ارز نیست و یک دارایی نابودشدنی است، و این بانک تصمیم ندارد بیت کوین را به لیست دارایی‌های خود اضافه کند.

از طرفی دیگر، مدیرعامل شرکت VC گفت که بیت کوین درواقع بهترین اتفاقی است که در مقابل سیستم مالی سنتی قرار دارد. به‌طور مشابه، سرمایه‌گذاران دیگری که درمورد قابلیت سرمایه‌گذاری بیت کوین صحبت کردند. این صحبت‌ها نشان می‌دهد که با وجود مخالفت‌های رهبران بزرگ دنیا و بانک مرکزی، بیت کوین ارزی است که در سبد پرتفولیو بسیاری از تاجران بزرگ جای دارد. اما قدم بعدی چیست؟ آیا با توجه به این اتفاقات، افراد باید برای خرید آن اقدام کنند یا فعلاً به انتظار بنشینند؟

تحلیل عملکرد رمز ارز

در تحلیل عملکرد رمز ارز  بیت کوین اول از هرچیز باید به قیمت آن اشاره کرد. ارزش دلاری بیت کوین تا 13156 دلار رسید و مجدداً افت پیدا کرد. بیت کوین می‌تواند به ناحیه 9781 دلاری برسد که با سطح حمایت 38 درصد فیبوناتچی در روند اخیر مطابقت دارد. اگر این حمایت ادامه پیدا کند، آنگاه دیگر به‌نظر نمی‌رسد که گاوها برای خرید بیت کوین به قیمت پایین‌تر صبر کنند (که البته نشانه‌ی خوبی است).

از طرفی دیگر، اگر خرس‌ها بازار قیمت را به زیر 9871 بکشانند، سطح حمایت 50 درصد فیبوناتچی را با قیمت 8604 دلار پیش رو خواهیم داشت. شیب صعودی 20 هفته‌ای EMA نیز، نزدیک این خط قرار دارد و از این رو، انتظار می‌رود با شکست این سطح قیمت مجدداً افزایش پیدا کند.

تحلیل عملکرد رمز ارز  : LINK/USD

چین لینک (Chain Link) در بیانیه‌ای  از همکاری خود با IoTeX خبر داد و این دو، در این پروژه‌های تحقیقاتی به‌دنبال توسعه و تهیه داده‌هایی واقعی برای برنامه‌های زنجیره بلوکی هستند. علاوه بر IoTeX، این شرکت در چند هفته‌ی گذشته با صرافی Ampleforth و Neblio نیز وارد همکاری شده است.

تحلیل عملکرد رمز ارز

روند تغییر قیمت جفت Link/USD از 4 دلار بالاتر نرفته است. در چند هفته‌ی گذشته، این جفت در 60/2 دلار ثابت ماندند که بالاتر از سطح حمایت 50 درصد فیبوناتچی بود. اگر برطبق حدسیات ما، خرس‌ها قیمت این رمز ارز را به زیر 4665/2 دلار بکشانند، می‌تواند تا 9671/1 دلار نیز کاهش پیدا کند. که در این حالت در سطح حمایت 80/61 درصد فیبوناتچی قرار می‌گیرد. شکست این حمایت بدین شکل، نشانه‌ی خوبی نیست. در تحلیل عملکرد رمز ارز LINK پیشنهاد ما به معامله‌گران این است که مدتی صبر کنند و فعلاً اقدام بلندمدتی انجام ندهند.

تحلیل عملکرد رمز ارز  : BNB/USD

صرافی بایننس که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های پیشگام در صنعت رمز ارز است، از راه‌اندازی پلتفرم نسخه 2 و امکان استفاده از معاملات مارجین سخن گفت. اگرچه معامله مارجین، معامله‌ای پرخطر درنظر گرفته می‌شود، اما با مدیریت ریسک مناسب می‌تواند سود مطلوبی دراختیار کاربر قرار دهد. بااین‌حال، افراد تازه‌کار بهتر است از این‌گونه معاملات دوری کنند.

تحلیل عملکرد رمز ارز

جفت معاملاتی BNB/USD همچنان در بالاترین میزان خود در حال معامله است و شاخص قدرت نسبی نیز همچنان درحال صعود است. گاوها اولین سطح حمایتی خود را در قیمت 28716 نمایان کردند که البته این موضوع نیز نشانه‌ی خوبی است. چرا که آن‌ها می‌توانند از این سطح حمایتی بالاتر بروند. اگر حمایت ایجاد شود، این جفت معاملاتی می‌توانند تا چند هفته در بازه‌ی قیمتی مشخصی بمانند.

با این‌حال، اگر نزول قیمت ایجاد شود و پایین‌تر از 28716 کشانده شود، آنگاه می‌تواند تا خط بازگشت روند ادامه پیدا کند. EMA 20 هفته‌ای نیز در این سطح قرار دارد و به همین دلیل، انتظار می‌رود گاو‌ها روندی حمایتی پیش گیرند. در تحلیل عملکرد رمز ارز BNB به معامله‌گران پیشنهاد می‌کنیم این سطح قیمتی را زیر نظر بگیرند و با مشاهده تغییرات قیمت خرید نمایند. اما باید توجه کنند درصورت از بین رفتن سطح حمایتی، فعالیت خود را متوقف کنند.

خلاصه مطلب
تحلیل عملکرد رمز ارز : عملکرد 3 رمز ارز BTC، LINK، BNB
عنوان مقاله
تحلیل عملکرد رمز ارز : عملکرد 3 رمز ارز BTC، LINK، BNB
توضیحات
در ماه گذشته اتفاقاتی در بازار رمز ارز افتاد که بر روی تمام رمز ارز ها تأثیر گذاشت و تحلیل عملکرد رمز ارز ها را پیچیده کرد.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *