کریپتو توریسم چیست؟

اشتراک با دوستان

درحالی که بازار رمزارزها در سال گذشته با یک روند نزولی همراه بوده و بسیاری از سرمایه گذاران از این بازار نامید شده اند، اما افرادی هم هستند که به ارتباط رمزارزها با صنایع دیگر فکر می کنند. این افراد موفق به این موضوع فکر می کنند که چطور می توان از قابلیت های بلاک چین و رمزارزها در تجارت خود استفاده کنند. کریپتو توریسم دقیقا پل ارتباطی بین صنعت گردشگری و فناوری بلاک چین است که در ادامه راجع به ان بیشتر گفته می شود.

مفهوم کریپتو توریسم یا گردشگری رمزارزی چیست؟

کریپتو توریسم یا گردشگری کریپتو زیرمجموعه ای از صنعت گردشگری است که به کمک فناوری بلاکچین و رمزارزها تلاش می کند، امکانات و تسهیلاتی را به علاقه مندان رمزارزها در حین سفر ارائه دهد. در واقع کریپتوتوریسم با به کارگیری سیستم های غیرمتمرکز، خدمات گردشگری را به مراتب ارزان تر و سریع تر در اختیار گردشگران قرار می دهد.

کاربرد کریپتوتوریسم

کریپتو توریسم هم اکنون در برخی از هتل ها، رستوران ها، آژانس های مسافرتی، آژانس های هوایی و اقامت های بوم گردی استفاده می شود. هر کسب وکاری با توجه به نیاز خود می تواند از این مفهوم استفاده نماید.

یکی از کاربردهای کریپتو توریسم در افزایش امنیت اطلاعات و حفظ حریم خصوصی است. شرکت های گردشگری برای مدیریت کاربران خود ناچار هستند اطلاعات آن ها را ذخیره کنند. به کمک بلاکچین امکان نشت اطلاعات و هک شدن آن کم می شود.

یا هتل ها و آژانس هایی ایرانی که برای دریافت رزرو از توریست های خارجی مشکل انتقال مالی دارند به سهولت می توانند به کمک درگاه های پرداخت رمزارزی عملیات رزرواسیون را انجام دهند. ضمن اینکه شرکت هایی اقدام به ارائه رمزارز ویژه گردشگری کرده اند که کلیه مبادلات مالی گردشگران با استفاده از آن انجام شود. استارتاپ های بسیاری وجود دارند که از کریپتوتوریسم استفاده می کنند برای آشنایی بیشتر با آن ها مطالب زیر را بخوانید.

One thought on “کریپتو توریسم چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *