بهترین کیف پول ارز دیجیتال ؛ مقایسه سه کیف پول سخت افزاری

اشتراک با دوستان

شما قبل از هر چیز، برای آنکه بتوانید رمز ارز خریداری و نگه‌داری کنید، باید یک کیف پول رمز ارزی داشته باشید. این مقاله به‌دنبال شناسایی بهترین کیف پول ارز دیجیتال است و در ادامه سه کیف پول محبوب CoolWallet S، Ledger Nano S، و Trezor را بررسی خواهیم کرد.

یک رمز ارز زمانی ارزشمند است که واقعاً وجود داشته باشد. برای مثال، اگر شما رمز ارزی نداشته باشید، به‌احتمال‌زیاد چندان هم نگران نوسان‌های قیمت و بالا و پایین شدن‌های بیت کوین یا اتریوم نخواهید بود. به‌هرحال، اگر بخشی از دارایی شما را رمز ارز ها تشکیل دهند، بسیار احتمال دارد افرادی بخواهند آن‌ها را به سرقت ببرند.

این سرقت ممکن است از طریق کی‌لاگر، یک ویروس و بدافزار، هک، و یا هر روش دیگر صورت پذیرد. اینجاست که موضوع کیف پول رمز ارز اهمیت پیدا می‌کند و افراد به یک کیف پول ایمن نیاز پیدا می‌کنند. در این مقاله برای آنکه بدانید بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است، سه نمونه از کیف پول های رمز ارزی محبوب را مقایسه می‌کنیم: کیف پول CoolWallet،Ledger Nano S، و کیف پول Trezor.

در ادامه ابتدا به بررسی عوامل کلیدی کیف پول ها می‌پردازیم، بعدازآن به‌طور مجزا توضیح مختصری در مورد هرکدام از کیف‌ها می‌دهیم و مزایا و معایب آن‌ها را بیان می‌کنیم. و در پایان با یک جمع‌بندی نهایی در مورد بهترین کیف پول ارز دیجیتال، می‎توانید کیف پول ارز دیجیتال موردنظر خود را انتخاب کنید.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال : عوامل کلیدی در هر کیف پول

موارد مختلفی در بررسی و شناسایی بهترین کیف پول ارز دیجیتال تأثیرگذار هستند، و یک کیف پول باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا موردپسند و کاربردی باشد. اما ازآنجاکه در این مقاله می‌خواهیم سه نمونه کیف پول رمز ارز مشخص را مقایسه کنیم، تنها چند عامل مشخص امنیت، میزان کاربردی بودن، رمز ارزهای مورد پشتیبانی، شرایط ظاهری، و قیمت را بررسی خواهیم کرد.

این سه عامل در بررسی بهترین کیف پول ارز دیجیتال بسیار مهم هستند و آن‌ها را به‌عنوان عوامل کلیدی و اصلی در مقایسه‌ی کیف پول های CoolWallet S با Ledger Nano S با Trezor در نظر می‌گیریم:

امنیت. سطح امنیت و ایمنی به‌طورقطع مهم‌ترین عامل در انتخاب یک کیف پول رمز ارز است. البته ازآنجایی‌که کیف پول های CoolWallet، Ledger و Trezor کیف پول سخت افزاری هستند و هرکدام تا حدودی توانسته‌اند ایمنی موردنظر را برای کاربرانشان فراهم کنند، بااین‌حال قصد داریم به‌طور عمیق‌تر این ویژگی‌ها را در آن‌ها بررسی کنیم.

کاربرد‌پذیری. زمانی که فردی یک کیف پول رمز ارزی خریداری می‌کند، به‌طورقطع می‌خواهد کیف پولش در دسترس، کاربردی و راحت باشد. کیف پول های زیادی در بازار وجود دارند که کارایی زیادی ندارند و یا حتی با قیمت پایین‌تر، با امکانات بیش‌ازاندازه گیج‌کننده می‌شوند و دیگر قابل‌استفاده نیستند.

رمز ارزهای مورد پشتیبانی. می‌توان با اطمینان گفت، روزی نیست که یک یا چند رمز ارز جدید به بازار وارد نشود. درحال‌حاضر، اکثر کاربران دنیای ارز دیجیتال، تنها یک رمز ارز ندارند. درواقع امروزه افراد، دو یا سه یا حتی ده‌ها نمونه رمز ارز مختلف در حساب‌های خود نگه‌داری می‌کنند، و از آن‌ها برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کنند و یا به عنوان سرمایه در سبد پرتفولیو خود نگاه می‌دارند. از همین‌رو، میزان گنجایش یک کیف پول سخت افزاری تنها عامل مهم نیست، بلکه تعداد رمز ارزهای مورد پشتیبانی نیز اهمیت دارد.

شرایط ظاهری. شاید فکر کنید شرایط ظاهری آخرین مورد در لیست بهترین کیف پول ارز دیجیتال باشد. اما زمانی که درمورد یک کیف پول رمز ارزی خوب صحبت می‌کنیم، همیشه داشتن یک کیف پول خوش‌دست و زیبا بهتر از یک کیف‌پول دست‌وپا گیر خواهد بود.

قیمت. قیمت یک کیف پول از بعضی لحاظ یکی از مهم‌ترین عامل انتخاب است. بسیاری از افراد درنهایت باتوجه به قیمت، کیف پول رمز ارز خود را انتخاب می‌کنند.

در ادامه با توجه به عواملی که مطرح کردیم، هر یک از کیف پول‌ها را بررسی و مقایسه می‌کنیم و شما می‌توانید درنهایت از میان این سه کیف پول محبوب، بهترین کیف پول ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید.

مروری کوتاه بر کیف پول های CoolWallet S، Ledger Nano S و Trezor

قبل از آنکه به‌طور دقیق به مقایسه این سه کیف پول بر اساس عوامل گفته شده بپردازیم، توضیح مختصری از آن‌ها ارائه می‌کنیم.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال : CoolWallet S

بهترین کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول مجازی CoolWallet S، اولین کیف پول رمز ارزی دنیا است که برای موبایل ساخته شده است. شرکت CoolBitX همچون رقبای دیگرش در این صنعت چندان معروف و شناخته‌شده نیست، اما این کیف پول توانسته به آهستگی و با اطمینان راه خود را میان دیگر کیف پول های بازار باز کند.

این شرکت از سال 2014 شروع به فعالیت کرده، و از آن زمان به بعد با اینکه فرایند معرفی خود را با سرعت پایینی طی کرده، اما امروز اکثر افراد فعال در جامعه‌ی رمز ارز دنیا آن را شناخته‌اند و این شرکت را به‌عنوان یک بازیگر قدرتمند در زمینه‌ی کیف پول های رمز ارزی می‌شناسند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال : Ledger Nano S

کیف پول Ledger Nano S یکی از کیف پول های سخت افزاری بسیار محبوب در بازار است. زمانی که از ایمنی، اطمینان و عملکرد کیف پول های رمز ارزی صحبت می‌کنیم، امکان ندارد نام این کیف پول را کسی نشنیده باشد. پس از سال‌ها تلاش در صنعت رمز ارز، این شرکت توانسته خود را در بالای لیست بهترین کیف پول ارز دیجیتال نگاه دارد و میلیون‌ها محصول مختلف در سراسر دنیا به فروش برساند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال : Trezor

بهترین کیف پول ارز دیجیتال

اولین کیف پول سخت افزاری که ساخته شد، کیف پول Trezor بود. تا به امروز، این کیف پول رقیب اصلی کیف پول Ledger Nano S بوده است. درواقع این دو کیف پول سخت افزاری درحال‌حاضر، بازار کیف پول های سخت افزاری را در دستان خود دارند. با توجه به این محبوبیت، می‌توان گفت که این شرکت سال‌های بسیاری برای نگاه داشتن این مقام در بازار تلاش کرده، و این خود دلیلی برای مناسب بودن و قابل‌اطمینان بودن این کیف پول رمز ارزی است.

مقایسه و شناسایی بهترین کیف پول ارز دیجیتال

حال که با کلیات این سه کیف پول آشنا شدید، می‌توانیم به مقایسه‌ی آن‌ها بپردازیم. عواملی که بر اساس آن‌ها می‌خواهیم کیف پول ها را مقایسه کنیم، بر اساس هیچ معیار خاصی قرار نگرفته‌اند.

امنیت

زمانی که می‌خواهیم متغیر امنیت را در این سه کیف پول بررسی کنیم، کیف پول CoolWallet S هیچ ضعفی از خود نشان نمی‌دهد و در این بخش کاملاً سربلند است. این کیف پول گزینه‌های مختلفی برای بخش امنیتش در نظر گرفته: بلوتوث رمزگذاری شده، سیستم تأیید هویت 1+2 مرحله‌ای، و چند گزینه‌ی امنیتی دیگر.

درحال حاضر، نگاه کاربران جامعه‌ی رمز ارزی به سطح ایمنی و امنیت کیف پول CoolWallet S کاملاً مثبت است، و تاکنون هیچ‌گونه خلل ایمنی در سیستمش مشاهده نشده که دارایی‌های کاربران را به خطر اندازد.

کیف پول Ledger نیز همچون کیف پول CoolWallet از ایمنی بالایی برخوردار است. این کیف پول گزینه‌ی حافظه‌ی آفلاین برای کاربرانش قرار داده است. در این حالت، اگر کیف پول کاربر به سرقت رفت  یا کاربر آن را گم کرد، فرد می‌تواند از رمز ارزهای خود بکاپ بگیرد و آن‌ها را بازیابی کند. یکی دیگر از گزینه‌های امنیتی این کیف پول، قفل پین است. به‌طور خلاصه، کیف پول Ledger Nano S نهایت امنیت را به کاربرانش ارائه می‌کند، و درواقع هرکسی نیز باید به‌دنبال همین میزان سطح از امنیت برای کیف پول رمز ارزی باشد.

همچون دو مدل قبل، کیف پول Trezor T نیز کاربرانش را در گزینه‌های امنیتی غرق می‌کند. این کیف پول به کاربرانش پین-کد  و گزینه‌ی تأیید هویت چندمرحله‌ای می‌دهد. اخیراً سؤالاتی درمورد سطح ایمنی کیف پول های Ledger و Trezor ایجاد شده بود که البته برطرف شدند. برای آنکه یک هکر بتواند از محتوای کیف پول سخت افزاری شما حساب کند، اول از هر چیز فرد هکر باید بسیار به کیف پول شما نزدیک باشد، و پس‌ازآن نیز باید تمام اطلاعات هویتی شما را داشته باشد.

در پایان بخش بررسی سطح امنیت، می‌توان گفت که هر سه کیف پول از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردارند و در مقایسه با دیگر کیف پول های موجود در بازار در بالای لیست بهترین کیف پول ارز دیجیتال قرار دارند.

کاربردی بودن

یکی از اهداف اصلی شرکت CoolBitx ساخت ابزاری راحت، قابل‌دسترس و کاربردی بود. کیف پول ارز دیجیتال CoolWallet S تجربه کاربری بسیار راحتی دارد و کاربران تاکنون هیچ مشکلی در استفاده از آن گزارش نکرده‌اند. این برنامه شرایط ورود سختی ندارد و کاربر تنها با یک گزینه وارد برنامه می‌شود.

همانند CoolWallet، کیف پول Ledger نیز در بخش کاربردی بودن توانسته نیازهای کاربرانش را برطرف کند. این کیف پول تجربه کاربری راحتی دارد، استفاده از آن آسان است، کاربران با گزینه‌های متعدد و گیج‌کننده روبه‌رو نیستند و کاملاً سر راست و مستقیم است. کیف پول سخت افزاری Ledger تنها دو دکمه دارد و رد می‌تواند تمام عملیاتی که انجام می‌دهد را روی صفحه نمایش ببیند.

کیف پول Trezor نیز مانند Ledger دارای صفحه نمایش است و کاربر می‌تواند تمام عملیات را روی صفحه نمایش مشاهده کند. پلتفرم اصلی این کیف پول روی وب‌سایت قرار دارد. درهرصورت، استفاده‌ی کلی از این کیف پول بسیار راحت است و Trezor این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا  بسیاری از فعالیت‌های خود را روی آن انجام دهند.

رمز ارزهای مورد پشتیبانی

هر شرکت از یک سری رمز ارزهای خاص پشتیبانی می‌کند، و برای کاربران بسیار مهم است که بدانند کیف پول‌شان چه رمز ارزهایی را در لیست خود قرار داده است.

کیف پول CoolWallet به کاربرانش اجازه می‌دهد شش نمونه رمز ارز در حساب خود ذخیره کنند، بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، توکن‌های ERC-20 (تنها آن‌هایی که روی شبکه زنجیره بلوکی اتریوم قرار دارند) لایت کوین، و ریپل. شاید بگویید لیست رمز ارزهای مورد پشتیبانی این کیف چندان زیاد نیست. بااین‌حال، این کیف پول ارزهای دیجیتال عمده و اصلی را حمایت می‌کند.

کیف پول Ledger Nano S تنوع بسیار زیادی در رمز ارزهای انتخابی دارد. این کیف پول علاوه بر رمز ارزهای اصلی مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل و غیره، رمز ارزهای زیاد دیگری را نیز پشتیبانی می‌کند. اگر می‌خواهید رمز ارزی خریداری کنید که چندان شناخته شده نیست و به دنبال یک حساب برای نگه‌داری آن هستید، کیف پول Ledger گزینه‌ی مناسبی برای شما خواهد بود.

همچون کیف پول Ledger، کیف پول Trezor نیز علاوه بر رمز ارزهای اصلی که پیشتر ذکر شد، آلتکوین‌ها و رمز ارزهای زیادی را پشتیبانی می‌کند. درواقع، این موضوع که افراد می‌توانند رمز ارزهایی چون Dash، NEM، اتریوم کلاسیک، و داج کوین داشته باشند، باعث شده تا کیف پول Trezor به گزینه‌ی جذابی میان کاربران جامعه‌ی رمز ارزی تبدیل شود.

شرایط ظاهری

کیف پول ارز دیجیتال CoolWallet S به لحاظ ظاهری چند قدم از سایر رقبایش جلو است. این کیف پول بسیار باریک و کم‌حجم است و به لحاظ ظاهری چشم کاربران خود را می‌گیرد. موضوع دیگر درمورد این کیف پول کوچکی آن است، به‌گونه‌ای که تقریباً هرجایی جا می‌شود و قابل‌حمل است.

کیف پول Ledger را می‌توان با فلش USB ها مقایسه کرد. درواقع Ledger کیف پلی است که به لحاظ اندازه و شکل همچون یک فلش مموری است. ظاهر و رنگ این کیف پول به‌گونه‌ای است که چندان به‌چشم نمی‌آید و برای کسانی که نمی‌خواهند کیف پولشان در چشم باشد بسیار مناسب است.

درمقایسه با دو کیف پول دیگر، کیف پول Trezor شکلی کاملاً متفاوت دارد. به لحاظ شکل، زیبایی، و اندازه، این کیف پول هیچ شباهتی به دیگر مدل‌ها ندارد، به‌راحتی قابل‌حمل نیست و اگر نیاز باشد، نمی‌توان به‌راحتی آن را مخفی کرد.

قیمت

درنهایت، به آخرین ویژگی یعنی قیمت می‌رسیم. کیف پول CoolWallet S دو گزینه در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد، کیف پول اصلی و کیف پول ثانوی.کیف پول اولی 99 دلار آمریکایی هزینه دارد. درحالی‎که هزینه‌ی کیف پول ثانوی 159 دلار آمریکا است. تفاوت این دو کیف پول در این است که، با خرید کیف پول ثانویه، کاربر دو کیف پول خواهد داشت. در حالتی که فرد بخواهد دو کیف پول داشته باشد، با خرید کیف پول ثانویه، می‌تواند 20 دلار پس‌انداز کند.

کیف پول Ledger Nano S را می‌توان با قیمت 59 یورو یا 68 دلار خریداری کرد.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال

البته کیف پول Trezor مدل T، قیمتی معادل 180 یورو یا 206 دلار دارد.

چه نتیجه‌ای می‌توان از این قیمت‌ها گرفت؟ به‌طور مشخص کیف پول Ledger کم‌ترین هزینه را دارد، درحالی‌که Trezor به‌طور وحشتناکی گران‌قیمت است. به نظر می‌رسد بهترین کیف پول ارز دیجیتال از لحاظ هزینه، کیف پول CoolWallet S باشد، چراکه هم مقرون‌به‌صرفه است، هم از رمز ارزهای اصلی پشتیبانی می‌کند و در مقایسه با عملکردی که ارائه می‌کند هزینه‌ی مناسبی دریافت می‌کند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال : مزایا و معایب کیف پول های CoolWallet، Ledger، و Trezor

مزایای کیف پول CoolWallet S:

 • امنیت بالا
 • طراحی زیبا
 • ضدآب
 • تجربه کاربری آسان

معایب کیف پول CoolWallet S:

 • اپن سورس نیست
 • رمز ارزهای مورد پشتیبانی محدود است.

مزایای کیف پول Ledger Nano S:

 • پشتیبانی از رمز ارزهای متنوع
 • توانایی پشتیبانی و ادغام با کیف پول های داغ را دارد
 • قیمت مناسب

معایب کیف پول Ledger Nano S:

 • درمقایسه با کیف پول CoolWallet S حجم فیزیکی بیشتری می‌گیرد
 • ممکن است کاربران هنگام نصب با کمی مشکل مواجه شوند

مزایای کیف پول Trezor:

 • شهرت و محبوبیت بالایی دارد
 • تجربه کاربری خوب
 • ایمنی بالا
 • استفاده آسان

معایب کیف پول Trezor:

 • بسیار گران‌قیمت
 • تنها نسخه‌ای که دارد به‌صورت لمس صفحه‌ای است.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال : نتیجه‌گیری

همان‌طور که دیدید، هرکدام از این کیف پول ها نقاط قوت و ضعف خودشان را دارند. با توجه به نیاز هر فرد، هر کیف پول ممکن است برای یک نفر مناسب باشد. این مقاله در پی بررسی و مقایسه بهترین کیف پول ارز دیجیتال بود، بااین‌حال نویسنده شما را به خرید هیچ‌یک از کیف پول های معرفی شده تشویق نمی‌کند. در اینجا تنها تلاش کردیم سه نمونه از محبوب‌ترین و رایج‌ترین کیف پول های رمز ارزی بازار را برای شما بررسی کنیم. در نهایت قبل از خرید هر نوع کیف پول، بهتر است با توجه به نیاز خود تحقیقات کامل را انجام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *