پذیرش رمزارزها در سازمان ملی گردشگری آلمان

اشتراک با دوستان

سازمان ملی گردشگری آلمان از این پس برای ارائه سرویس های خود، بیت کوین و دیگر رمز ارزها را قبول می کند.

سال گذشته همین روزها پرداخت با رمزارزها در اتحادیه اروپا مجاز اعلام شد. پس از تصویب این قانون، شرکت های بسیاری در اروپا به سمت ایجاد درگاه پرداخت رمزارزی و استفاده از کریپتوکارنسی ها در کسب و کار خود رفتند. یکی از این مجموعه ها سازمان ملی گردشگری آلمان (GNTB) بود که چندی پیش اعلام کرد برای کلیه سرویس ها خود امکان پرداخت با بیت کوین و دیگر رمزارزها وجود دارد.

این سازمان به عنوان پیشرو در صنعت گردشگری دنیا، استراتژی خود را در جهت مبادلات مالی مبتنی بر بلاک چین قرار داد. این سازمان با 32 شعبه فعال در سراسر دنیا با استفاده از منابع دیجیتالی سعی دارد آلمان را به عنوان هدف گردشگری توام با تکنولوژی معرفی کند. مدیرعامل این سازمان در این رابطه می گوید:

“در راستای استراتژی دیجیتاله شدن، ما مرتبا به امکان استفاده از آخرین تکنولوژی ها و ترندها در سازمان خود فکر می کنیم.”

در حال حاضر سرویس های گردشگری که این سازمان با پرداخت رمزارزی فراهم کرده شامل ویزیت از سایت های تاریخی و موزه ها، استفاده از پارک ها و تفرجگاه ها، خرید بلیط هواپیما و خدمات دیگری برای توریست های داخلی و خارجی است.

در ایران هم چند ماه پیش خبرهایی از رمز ارز گردشگری توسط رئیس هیات مدیره جامعه گردشگری الکترونیکی منتشر شد. خبری که حاکی از یک حرکت به سمت ایجاد ارز دیجیتال گردگشری برای اکوسیستم ایران بود. در همین راستا کارگروه کارگروهی متشکل از اساتید و صاحبنظران حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین تشکیل شد و نتیجه بررسی در دستور کار معاون اول ریاست جمهوری قرار گرفت اما تاکنون تصمیم قاطعی در این باره اعلام نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *