پذیرش رمز ارز در شرکت‌های کوچک با مقبولیت بیشتری روبه‌رو است

اشتراک با دوستان

جامعه‌ی رمز ارزی شاهد این است که رمز ارزها راه خود را در صنایع و بخش‌های مختلف باز کرده‌اند. برخی با رمز ارزهای خود معامله انجام می‌دهند، برخی آن‌ها را نگه‌داری می‌کنند و بسیاری هم از رمز ارزها برای پرداخت هزینه‌ی محصولات و خدمات استفاده می‌کنند. در تحقیقی که اخیرا صورت گرفته، به نقش کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در آمریکا، و پذیرش رمز ارز به عنوان یک روش پرداخت توجه شده است.

نتایج تحقیق پذیرش رمز ارز در شرکت‌های کوچک

این تحقیق در سال 2019 انجام شد و 505 شرکت کوچک و متوسط آمریکا را مورد بررسی قرار داد. بنا به نتایج این تحقیق، 36 درصد از شرکت‌ها، در روش‌های پرداختی و دریافتی خود از رمز ارزها استفاده می‌کنند. همچنین، 59 درصد نمونه‌های دیگر ذکر کردند که در گذشته از رمز ارزهای استفاده می‌کردند.

موضوع جالب دیگری که این تحقیق به آن توجه کرده بود، موضوع قدمت شرکت‌ها و تفاوت شرکت‌های قدیمی‌تر و جدیدتر بود. برای مثال، تقریبا نیمی از شرکت‌هایی که از روش پرداخت با رمز ارز پشتیبانی می‌کردند، پنج سال یا کمتر از زمان تأسیس آن‌ها می‌گذشت. در مقابل، شرکت‌هایی که برای بیش از بیست سال مشغول فعالیت بودند، تنها 21 درصد آن‌ها اعلام کردند که در سیستم پرداخت خود از دارایی‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کنند.

زمانی که از کسب‌وکارها درمورد فواید استفاده از رمز ارزها پرسیده می‌شود، آنچه همگی بر سر آن موافقت دارند نرخ کارمزد پایین‌تر و تراکنش‌های با سرعت بیشتر است.

خطرات پرداخت با رمز ارز

درمورد مزایای روش پرداخت با رمز ارز مطالب بسیاری نوشته شده است. رمز ارزها در عین فواید بسیاری که دارند، خطرات و ریسک‌های بسیاری نیز دارند. در چنین تراکنش‌هایی امکان کلاه‌برداری بسیار است. نبود یک قدرت نظارتی متمرکز در این سیستم، به قدرت گرفتن فعالیت‌های سوءاستفاده جویانه نیز کمک می‌کند. درواقع در این سیستم، زمانی که مشکلی به‌وجود می‌آید، سازمانی وجود ندارد که فرد بتواند به او مراجعه کند:

مجرمان دنیای سایبری به دنبال پول هستند، و کلاه‌برداری موضوعی جدی است. برخی صرافی‌های رمز ارز مورد حمله و هک قرار گرفته‌اند و میلیون‌ها دلار گم شده‌اند. شرکت‌های کوچک و مخصوصا آن‌ها که تازه شروع به کار کرده‌اند، اگر مورد حمله قرار گیرند به‌طورقطع نمی‌توانند ضرر خود را جبران کنند.

یکی از موضوعاتی که کسب‌وکارهای کوچک باید قبل از پذیرش رمز ارز به آن واقف باشند، این است که دانش خود از دنیای این فناوری را زیاد کنند. درواقع، این سازمان‌ها برای جلوگیری از چنین حملاتی باید سیستم امنیتی قدرتمندی ایجاد کنند.

شاید بتوان گفت در دنیای ارزهای مختلف، و جنایاتی که در این صنعت اتفاق می‌افتد، پول‌های نقد بهترین موقعیت و کمترین خطر را دنبال خود داشته باشند.

پذیرش رمز ارز در صنایع مختلف

آمریکا و کسب‌وکارهای کوچک، تنها مکان‌هایی نیستند که بیت کوین یا آلتکوین می‌پذیرند. صرافی آرمانی تاکنون گزارش‌های بسیاری از صنایع و کشورهای منتشر کرده است. یکی از این صنایع، صنعت گردشگری است که در زمینه رمز ارزها بسیار پرقدرت فعالیت می‌کند. سازمان‌هایی که به رزرو پرواز، هتل و غیره فعالیت دارند. و یا شرکت‌هایی که به مردم امکان خرید ابزار الکترونیکی با رمز ارز می‌دهند.

صنعت غذا و خوراک هم از این دنیا عقب نمانده است. یکی از شرکت‌های بزرگ غذایی، برگر کینگ ونزوئلا که 40 شعبه مختلف دارد، قرار است در آینده نزدیک امکان دریافت پول با رمز ارز را فراهم کند.

در نهایت، کاملا مشخص است که رمز ارزها نوع جدیدی از روش‌های مختلف پرداخت هستند و در تلاشند جایگاه خود را در این صنعت پیدا کنند. برای آنکه دنیا از مزایای ارزهای دیجیتال آگاه شود، به زمان نیاز است. در ده سال گذشته افراد آشنا به این فناوری بسیار محدود بودند و حال این افراد روزبه‌روز درحال بیشتر شدن هستند. به‌طوری‌که، امروزه یافتن مکانی که بیت کوین یا هر توکن دیگری از شما بپذیرد بسیار آسان شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *