ارز دیجیتال در صنعت گردشگری استرالیا

اشتراک با دوستان

ارز دیجیتال موضوعی است که هرروزه در دنیا اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. در این مقاله کوتاه دیدگاه قانون‌گذاران و صاحبان کسب‌وکار استرالیا را درمورد ارز دیجیتال در صنعت گردشگری می‌خوانیم.

کویینزلند دومین ایالت بزرگ استرالیا است و اخیراً به کاربرد ارز دیجیتال در گردشگری علاقه نشان داده و معتقد است که رمز ارز ها قابلیت بهبود و ارتقای صنعت توریسم را دارند. استارت‌آپ TravelbyBit کسب‌وکار بومی این شهر است که در زمینه ارز دیجیتال و گردشگری فعالیت می‌کند و دولتمردان شهری تاکنون در دو مرحله به این استارت‌آپ سرمایه تزریق کرده‌اند. کویینزلند به‌دنبال آن است تا شهر مرکزی خود یعنی بریسبین را به شهری رمز ارزی تبدیل کند.

ارز دیجیتال و گردشگری کویینزلند

استارت‌آپ TravelbyBit در حال‌حاضر مشغول فعالیت است و توانسته به بیش از 200 کسب‌وکار و تاجر خدمت‌رسانی کند. نکته‌ی جالب درمورد کویینزلند این است که این ایالت در صنعت ارز دیجیتال و گردشگری پیشگام بوده است. فرودگاه شهر بریسبین اولین فرودگاه در دنیاست که ارز دیجیتال قبول می‌کند.

مسافران می‌توانند از طریق فرودگاه بین‌المللی پرداختی‌های خود را انجام دهند و محصولات موردنیاز خود را با ارزهای مختلفی چون اتریوم، بیت کوین و لایت کوین خریداری کنند. این فرودگاه به‌طور میانگین 50 تراکنش رمز ارزی در روز انجام می‌دهد. از طرفی دیگر شهر انگس واتر در ایالت کویینزلند در تلاش است تا به اولین شهر فعال در زمینه رمز ارز تبدیل شود. این شهر میزبان فعالیت‌های مختلفی چون کنفرانس‌های مربوط به رمز ارز است.

شهر بریسبین جزو شهرهای پر گردشگر است و به همین دلیل استارت‌آپ TravelbyBit به دنبال آن است تا با استفاده از پتانسیل این شهر خود را ارتقا دهد و بتواند خدمات رمز ارزی را برای ساکنین و مسافران این شهر تسهیل بخشد. البته این استارت‌آپ در شهرهای پر گردشگر دیگر این ایالت نیز فعالیت می‌کند و هدف اصلی آن بهبود و تسهیل سفر با ارز رمز است.

مقایسه کارت‌های اعتباری و رمز ارزها

وزیر گردشگری این ایالت معتقد است که رمز ارز ها کلید گردشگری هستند و با استفاده از پتانسیل موجود در صنعت ارز دیجیتال، می‌توان گردشگران زیادی را به این ایالت وارد کرد. بر اساس آمار بدست آمده، رمز ارز ها از محبوبیت بالایی میان گردشگران برخوردار هستند و هرروزه نیز طرفداران بیشتری پیدا می‌کنند. یکی از دلایل اصلی این است که نیاز گردشگران به پول را برطرف می‌کند و دیگر مجبور نیستند حجم زیادی از پول را با خود حمل کنند. از طرفی، رمز ارز ها هزینه‌ی کارمزد تبدیل ارز به ارزهای کشوری را نیز کم می‌کنند.

کارت‌های اعتباری همچنان برای مسافران جذاب و کارآمد است. بااین‌حال کارت‌های اعتباری نیز نتوانستند از کلاه‌برداری‌ها و تقلب دور بمانند و این موضوع باعث می‌شود گردشگران به دیگر انواع پول توجه نشان دهند. اگر فردی رمز ارز داشته باشد و موبایل وی به سرقت رود، تنها خسارتی که برای وی متحمل می‌شود هزینه‌ی موبایل است چرا که سارق از هیچ طریقی نمی‌تواند به دارایی‌های فرد در کیف مجازی وی دسترسی پیدا کند.

مدیرعامل TravelbyBit معتقد است :

رمز ارز ها خود به معنای امنیت هستند. برای نمونه، من می‌توانم مقدار مشخصی پول وارد یک کسب‌وکار کنم و در مقابل فرد تاجر از هیچ طریقی قادر نخواهد بود پول بیشتری از حساب من بردارد.

تاجران و صاحبان کسب‌وکار در کویینزلند هر روزی که می‌گذرد بیشتر به‌سوی استفاده از رمز ارز گام بر می‌دارند و خود را از ریسک‌های ناشی از کارت‌های اعتباری دور می‌کنند. از طرفی دیگر آن‌ها معتقدند این صنعت می‌تواند برای مناطقی که به کارت اعتباری یا سیستم‌های خودپرداز دسترسی ندارند بسیار مفید باشد و افراد تنها از طریق گوشی‌های هوشمند می‌توانند تراکنش‌های خود را انجام دهند. در این بین کاهش مالیات‌های مربوط به تاجران عامل دیگری است که استفاده از رمز ارز را برای این دست افراد جالب کرده است.

خلاصه مطلب
ترکیب صنعت ارز دیجیتال و گردشگری در کویینزلند
عنوان مقاله
ترکیب صنعت ارز دیجیتال و گردشگری در کویینزلند
توضیحات
ارز دیجیتال و گردشگری موضوعاتی هستند که هرروزه در دنیا اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. در این مقاله کوتاه دیدگاه قانون‌گذاران و صاحبان کسب‌وکار استرالیا را درمورد ارز دیجیتال و گردشگری می‌خوانیم.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *