سردار جلالی در مورد بی قانونی رمزارزها هشدار داد

اشتراک با دوستان

سردار سرتیپ غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل در مورد خطرات رمزارزها برای ریال و بانک مرکزی در شرایطی که هنوز قانونی در اینباره تصویب نشده است، هشدار داد.

سردار جلالی در گردهمایی مدیران ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:

 وقتی نظام پولی دیجیتال (cryptocurrency) که اکنون در حال ورود به کشور است، هنوز برای آن هیچ قانون و مقرراتی را نداریم، این موضوع باعث می‌شود که به کنترل و بهره بردای این فناوری‌ها فکر کنیم و در مقابل هیچ دانش و الزاماتی برای آن در نظر نگرفته باشیم.

جلالی در این گردهمایی بر شرایط بی قانون فعلی تاکید کرد و افزود:

بنده هشدار می‌دهم وقتی ارز رمزها وارد چرخه مالی و پولی کشور شود، ریال مشکل دار خواهد شد و بانک مرکزی عملاً بی فایده می‌شود و اثرات جدی خود را بر کشور می‌گذارد، به تعبیری می‌تواند اقتصاد کشور را دچار اختلال کند، البته اگر ما جلوگیری نکنیم و مقررات و دانش مختص به این موضوع را در اختیار نداشته باشیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در خصوص وضعیت رمزارزها از منظر پدافند غیرعامل اظهار داشت:

این نشان می‌دهد که فناوری‌ها به صورت جهنده وارد کشور شده اند و برای مصون ماندن از پیامدهای منفی آن ناگریزیم که دانش این فناوری‌ها را کسب کنیم. با در نظر نگرفتن این موضوعات و غفلت از آنان دچار یک عقب ماندگی جدی در حوزه‌های دانشی در موضوع پدافند غیرعامل خواهیم شد.

جلالی از نبود دانش کافی در میان دانشگاهیان برای تدوین الزامات پدافندی گلایه کرد و در اینباره گفت:

وقتی ما در موضوعات مختلف پدافند غیرعامل به دانشگاه‌های کشور مراجعه می‌کنم و از دانشجویان و مدیران مراکز دانشگاهی و آموزشی سوال می‌کنیم که به عنوان مثال در حوزه شهر هوشمند استادی وجود دارد که مقررات و الزامات پدافند غیرعاملی این فناوری را بتواند تدوین کند، با واکنش مثبت مواجه نمی‌شویم، این نشان می‌دهد که باید برای ایجاد آن به دنبال دانش برویم و پیگیری و دنبال کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *