مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال رای نیاورد

اشتراک با دوستان

مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال در هیئت دولت بار دیگر رای نیاورد و برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی دولت ارجاع شد.

به نقل از ارز دیجیتال، مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال در هئیت دولت برای جندمین بار مورد ارزیابی قرار می گیرد و هر بار دلایلی تصویب نمی شود.

این بار مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال به دلیل اختلاف نظر در تعیین نهاد صادر کننده مجوز رای نیاورده است. طبق گفته ها وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول صدور مجوز تعیین شده اما مسئولین این وزارت با این موضوع مخالفت کرده و به دلیل چند وجهی بودن موضوع خواستار تشکیل کمیته ای مشترک بین وزارت خانه ها برای صدور مجوز استخراج ارزهای دیجیتال شده اند.

از دیگر مواردی که موجب ارجاع دوباره این طرح به کمیسیون اقتصادی دولت شد، مکانیابی مزارع استخراج عنوان شده است. در پیش نویس این طرح مکان مناسب برای استخراج، مناطق آزاد تجاری در نظر گرفته شده بود که با مخالفت برخی از حاضرین جلسه روبه رو شده است.

مسئله استخراج ارزهای دیجیتال از سال گذشته در بین مقامات دولتی و نمایندگان مطرح شده و علی رغم اینکه گفته می شود ماهیت استخراج در صورت ضابطه مند شدن برای کشور مفید خواهد بود و ارزآوری خواهد داشت، اما پس از گذشت یک سال همچنان دستورالعمل مشخصی وجود ندارد و هراز چند گاهی خبری مبنی بر دستگیری قاچاقچیان دستگاه های استخراج یا پلمب مزارع استخراج به گوش می رسد و همچنان سرمایه ماینرها در خطر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *