آیین نامه ماینینگ توسط دولت ابلاغ شد + دانلود

اشتراک با دوستان

آیین نامه ماینینگ رمزارزها توسط معاون اول دولت به شش وزارت خانه، بانک مرکزی و سازمان ملی استاندارد ابلاغ شد.

آیین نامه ماینینگ مطابق با اصل 138 قانون اساسی در جلسه هیئت وزیران مورخ ششم مرداد ماه 98 در شش ماده تصویب شد که در آن صنعت ماینینگ به رسمیت شناخته شده و استخراج رمزارزها با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان پذیر است.

در ماده اول آیین نامه ماینینگ استفاده از رمزارزها با قبول ریسک توسط طرفین معامله مجاز اعلام شده اما استفاده از آن در مبادلات داخلی ممنوع شده است.

در ماده دوم وظیفه صدور مجوز به وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شده و به این وزارت خانه این اجازه داده شده که در مناطق آزاد تجاری و ویژه صنعتی اختیارات صدور مجوز را به سازمان های مناطق مربوطه واگذار نماید.

در ماده سوم آیین نامه ماینینگ، سازمان ملی استاندارد موظف شده است که با همکاری وزارت نیرو و ارتباطات، دستگاه های ماینینگ را از لحاظ مصرف انرژی بررسی و استانداردهای لازم را تدوین نماید.

تعرفه برق ماینینگ نیز درماده چهارم آیین نامه، برابر با متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ نیمایی تعیین شده که توسط وزارت نیرو مشخص و اعلام می گردد.

استخراج رمزارزها در ساعات اوج مصرف ممنوع اعلام شده و وظیفه بررسی و کنترل آن به عهده وزارت نیرو و نفت می باشد.

هرگونه استفاده از انشعابات برق و گاز خانگی، عمومی، کشاورزی، صنعتی و سایر برای استخراج رمزارزها ممنوع می باشد و برق ماینینگ از طریق مجوز جداگانه قابل تامین است.

مراکز استخراج به عنوان واحد تولید صنعتی شناخته شده و مشمول مقررات مالیاتی هستند مگر اینکه محصول خود را صادر و ارز حاصل از آن را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *