بی قانونی رمزارزها باز هم قربانی گرفت

اشتراک با دوستان

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری فردی خبر داد که با جلب اعتماد افراد جویای کار از هویت آن ها برای خرید ارز دیجیتال استفاده می کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از سرهنگ تورج کاظمی، چندی پیش جوانی 24 ساله به پلیس فتا مراجعه می کند و از فردی طرح شکایت می کند که به بهانه کاریابی از هویت او برای خرید ارز دیجیتال استفاده کرده است.

سرهنگ کاظمی در این باره گفت:

همچنین در جریان تحقیقات مشخص شد که متهم با نام‌های جعلی، افراد متقاضی را فریب داده و با راه‌اندازی صفحه درگاه بانکی جعلی مشخصات کارت بانکی کاربران را کپی کرده و در فرصتی مناسب نه تنها شغل و در آمدی برایشان ایجاد نکرده، بلکه قصد داشته تا در فرصتی مناسب اقدام به برداشت از حساب آنان کند. همچنین متهم برای رد گم کردن و پنهان ماندن هویت خود از طریق پنل کاربری اشخاص اقدام به خرید ارز الکترونیک کرده بود و هر بار برای کاربران مبلغ اندکی پول در قبال کارکرد و سود حاصله سایت کاری مشترک واریز کرده بود.

سرهنگ کاظمی در خصوص نحوه دستگیری فرد متهم افزود:

با اقدامات فنی کاراگاهان پلیس مشخص شد متهم یکی از افراد سابقه دار پرونده‌های قبلی پلیس فتا بوده، که بر این اساس موضوع به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای اعلام شد و با شناسایی محل اختفای متهم، مأموران در یک عملیات غافلگیرانه او را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس منتقل کردند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد متهم، موجودی اطلاعات بیش از ۱۶۶ کارت بانکی شهروندان را از طریق صفحه جعلی بانکی به دست آورده، ولی قبل از هر برداشتی دستگیر شده و نقشه‌های بعدی او عقیم و ناکام مانده است.

این در حالی است که چند روز پیش نیز، فرماندهی انتظامی استان مرکزی از کشف 498 دستگاه استخراج ارز دیجیتال خبر داد. وی در این خصوص اظهار داشت:

مأموران اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز پليس آگاهي استان در تحقيقاتي گسترده از تردد يك دستگاه خودروي كاميون حامل دستگاه‌های الكترونيكي قاچاق از محورهاي مواصلاتي استان مطلع شدند. با برنامه‌ریزی عملياتي پليس، خودروي موردنظر در يكي از محورهاي مواصلاتي شهرستان اراك شناسايي و در عملياتي متوقف شد.

به نظر می رسد که امروز بیش از پیش صنعت رمزارزی کشور نیازمند قانون و ضابطه است چراکه در شرایط ابهام آلود کنونی کسانی که قصد فعالیت اقتصادی سالم نیز دارند دچار تردید و ترس می شوند و از طرفی اذهان عمومی درباره این صنعت نوپا بدگمان تر خواهد شد.

برای مثال اگر خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بستر قانونی و در صرافی های معتبر انجام پذیرد، بازار سیاه ارز دیجیتالی وجود نخواهد داشت و افراد علاقه مند پس از کسب آگاهی، امکان سرمایه گذاری مطمئن خواهند داشت.

یا اگر وضعیت قانونی استخراج ارزهای دیجیتال مشخص شود، افراد علاقه مند به سرمایه گذاری از روش های قانونی برای خرید و واردات دستگاه های استخراج اقدام خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *