کلاهبرداری نوجوان 14 ساله کرجی در فروش ارز دیجیتال

اشتراک با دوستان

فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری نوجوانی 14 ساله به اتهام جعل سند و کلاهبرداری در فروش ارز دیجیتال خبر داد.

سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی البرز ساعاتی پیش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:

این نوجوان فروشنده ارز دیجیتال در استان البرز با 14 سال سن و اتهام 10 میلیارد ریال کلاهبرداری دستگیر شد. کلاهبردار خود را به عنوان مدیر سایت های مشهور فروش ارز دیجیتال معرفی و اقدام به خرید و فروش ارز می کرده است.

سردار محمدیان شگرد این فرد را اینگونه توصیف کرد:

شگرد کلاهبرداری این نوجوان به شکلی بود که با ایجاد اکانت های جعلی اقدام به تبلیغ گسترده در فضای مجازی در خصوص خرید و فروش ارز کرده است. این نوجوان از طریق تبلیغات مشتریان خود را جذب کرده و از آن ها درخواست می کرد که وجه پرداختی را مستقیم به حساب یکی از سایت های معتبر واریز و سپس خود را به عنوان نقش خریدار به آن ها معرفی و ارزها را دریافت و به خریدار اصلی تحویل نمی داده است.

محمدیان افزود:

متهم 14 ساله در اعترافات خود اذعان داشت که با اکانت های جعلی و با استفاده از کارت شناسایی جعلی این عمل مجرمانه را انجام داده است. تلاش کارشناسان پلیس برای شناسایی مالباختگان همچنان ادامه دارد.

وی از تمام افرادی که به هر نحو مورد کلاهبرداری به این شیوه قرار گرفته اند خواستار شد به پلیس فتا استان البرز مراجعه نمایند.لازم به ذکر است که اینگونه کلاهبرداری ها فقط در نتیجه نبود قانونی روشن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. بانک مرکزی در اوایل بهمن ماه سال گذشته پیش نویس سند رمزارزها را منتشر کرد که اگر این پیش نویس هرچه سریع تر تصویب و اجرایی شود، شاهد اینچنین کلاهبرداری ها نخواهیم بود.

چراکه در این پیش نویس خرید و فروش ارزهای دیجیتال فقط توسط صرافی های ارز دیجیتال انجام می شود و بانک مرکزی خود ناظر مستقیم بر عملکرد این صرافی ها است.

گرچه حوادث اینچنینی ارتباطی با ماهیت ارزهای دیجیتال نداشته و نتیجه تعویق در تصویب قانون رمزارزهاست اما بدبینی عامه مردم نسبت به رمزارزها را در پی دارد.

خلاصه مطلب
کلاهبرداری نوجوان 14 ساله کرجی در فروش ارز دیجیتال
عنوان مقاله
کلاهبرداری نوجوان 14 ساله کرجی در فروش ارز دیجیتال
توضیحات
فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری نوجوانی 14 ساله به اتهام جعل سند و کلاهبرداری در فروش ارزهای دیجیتال خبر داد.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *