کاهش شدید قیمت بیت کوین ؛ آیا همچنان می‌توان امیدوار بود؟

اشتراک با دوستان

کاهش قیمت بیت کوین فکرهای بسیاری را درگیر کرده است. در چند روز اخیر، بازار رمز ارز ها با اتفاقات و افکار مثبت پر بود. و تقریباً اکثر کوین‌ها توانستند فروش خوبی داشته باشند. در این بازار، حتی قیمت به فروش رفته‌ی بسیاری از این کوین‌ها به دو رقم رسید. این موضوع افکار مختلفی را درگیر کرد که شاید واقعاً به فصل آلتکوین های جدیدی وارد شده‌ایم.

درهرصورت، تمام این خوش‌باوری‌ها با سرعت زیادی از بین رفت و تمام بازار رمز ارز را با وضعیت بدی روبه‌رو کرد. بیت کوین در اتفاقی ناگهانی، شاهد افت قیمتی 600 دلاری بود که همراه خود ارزش آلتکوین‌های دیگر را نیز پایین کشید.

کاهش شدید قیمت بیت کوین

در چند روز گذشته بیت کوین شاهد کاهش قیمتی حدوداً 3.34 درصدی بوده است.

کاهش قیمت بیت کوین در هفته اخیر

همان‌طور که در نمودار بالا می‌بینید، ارزش بیت کوین در کاهش قیمتی شدید به 6900 دلار سیده است. اگرچه بیت کوین در تلاش است تا ارزش خود را به‌زودی بازیابد، ولی همچنان زیر 10 هزار دلار مورد معامله قرار می‌گیرد.

می‌توایند قیمت لحظه‌ای بیت کوین را در اینجا ببینید.

در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین حدود 177 بیلیون دلار است. از طرفی، شاخص تسلط (Dominance index) بیت کوین حدوداً 67.5 درصد است، که نسبت به روزهای گذشته کمتر است. منظور از شاخص تسلط میزان تقاضای رمز ارز پیشتاز بازار، یعنی بیت کوین است.

در چند هفته‌ی گذشته، بیت کوین بالای 10 هزار دلار مورد معامله قرار می‌گرفت و این کاهش قیمت شدید یعنی گاوها برای جشن گرفتن بسیار عجله کرده‌اند.

آیا باید انتظار فصل آلتکوین را کشید؟

زمانی که صرافی بایننس برای کاربران آمریکایی پلتفرمی مخصوص راه‌اندازی کرد، آلتکوین ها نفسی راحت کشیدند. این اتفاق برای آلتکوین هایی که ارزش بازاری متوسط داشتند نیز خوب بود و باعث افزایش قیمت آن‌ها شد. در حقیقت بعدازاین راه‌اندازی، قیمت بسیاری از آلتکوین ها دو رقمی شد.

بااین‌حال، تصویری که امروز از رمز ارزها وجود دارد بسیار متفاوت است.

کاهش قیمت بیت کوین و آلتکوین ها

تمام بازار دچار افت قیمت شده و در 24 ساعت گذشته، تمام آلتکوین ها و بیت کوین ارزش خود را از دست داده‌اند. از طرفی همان‌طور که گفته شد، نرخ تسلط بیت کوین نیز دچار کاهش شده که این اتفاق در چند ماه گذشته تاکنون دیده نشده بود.

موضوعی که باید بدان اشاره کرد این است که، تا زمانی که آلتکوین‌ها در شیب نزولی قرار دارند، بالا یا پایین رفتن ارزش بیت کوین چندان اهمیتی ندارد. بااین‌حال، اگرچه نرخ تسلط و قیمت بیت کوین هر دو در حال کاهش هستند، ولی آلتکوین‌ها نسبتاً از وضعیت بهتری برخوردارند. درنهایت، باید دید این شیب نزولی بعد از گذشت چند روز چه شکلی به خود خواهد گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *