تأثیر دیفای DeFi و اتر بر روی یکدیگر چیست

اشتراک با دوستان

تعداد اترهایی که در برنامه‌های مالی نامتمرکز یا دیفای (DeFi) گیر کرده‌اند به 2.7 میلیون رسیده است. به گزارش بخش گزارش‌دهی DeFi این تعداد از ماه ژوئن رشد فزاینده‌ای داشته است.

از 2.7 میلیون اتر قفل شده، تقریبا 2.1 میلیون (77 درصد) آن پشت استیبل کوین دای (DAI) قفل شده‌اند. همچنین، 337.800 تعداد آن در برنامه‌ی نامتمرکز Compound گیر کرده‌اند. اترهای باقی‌مانده نیز، در برنامه‌های دیفای DeFi و صرافی‌های مربوط به آن محصور شده‌اند.

تأثیر دیفای و اتر بر روی یکدیگر چیست

رشد دیفای علارغم شرایط بازار

نمودار یک ساله‌ی ارزهای دیجیتالی که در برنامه‌های دیفای مسدود شده‌اند، حاکی از یک همبستگی با قیمت اتر هستند. زمانی که قیمت اتر در ماه ژوئن به بالاترین میزان خود رسید، کمی بعد شاهد یک سقوط آنی بود. در آن زمان قیمت رمز ارزهای محصور شده در برنامه‌های دیفای نیز به‌طور موقت تحت تأثیر قرار گرفت.

بعد از این افت قیمت، ارزش این دارایی‌ها مجدداً به میزان قبلی خود بازگشت و این همبستگی میان قیمت‌ها از ماه آگوست کاهش یافت.

در هفته‌ی گذشته با افت قیمت اتر، ارزش کل دارایی‌های محصور شده در این برنامه‌ها نیز کاهش پیدا کردند. به گزارش سایت‌های تحلیلی ارزش اولیه این دارایی‌ها 675.6 میلیون دلار بوده، و اکنون به 619.7 میلیون دلار رسیده است.

تأثیر دیفای و اتر بر روی یکدیگر چیست
ارزش کل دارایی‌های محصور شده در برنامه‌های دیفای

به‌طور کل، بیش از 48 درصد از دارایی‌ها (302.5 میلیون دلار) در پلتفرم Maker، 23.8 درصد در برنامه نامتمرکز Synthetix و 15.2 درصد در Compound گیر کرده است.

پلتفرم Maker که میزان بیشتری از دارایی‌ها را نگه می‌دارد، اخیراً شرایط خود را ارتقا داده است. در این برنامه‌ی توسعه‌ای، Maker یک نسخه جدید از دای (DAI) استیبل کوین خود ارائه کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *