آذری جهرمی از شناسایی بد افزارهای کاوش ارز دیجیتال خبر داد

اشتراک با دوستان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس از شناسایی بد افزارهای کاوش ارز دیجیتال در مارکت های ایرانی توسط مرکز ماهر خبر داد.

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره گزارشی که اخیرا راجع به مرکز ماهر مبنی بر شناسایی بدافزارهایی در مارکت‌های ایرانی تهیه شده بود گفت:

 مرکز ماهر به مارکت‌ها اعلام کرده که باید این بدافزارها را حذف کنند، زیرا با اهداف تبلیغاتی و حتی کاوش ارز دیجیتال بدون اجازه از مراکز اطلاعات و پردازش کاربران استفاده می‌کنند. وی همچنین ادامه داد: البته مارکت‌ها از نظر قانونی الزامی به توجه به این ابلاغیه ندارند، مگر اینکه در دستگاه قضایی پرونده ایجاد و شکایت کنیم که اگر این موضوع حل نشود، از باب حق‌الناس شکایت می‌کنیم و با دستور قضایی آنها را ملزم به حذف بدافزارها خواهیم کرد.

وی در بازدید از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

در حال حاضر ماهواره پیام آخرین مراحل تست‌ها را پشت سر می‌گذارد و 60 درصد تست‌ها موفقیت‌آمیز بوده که پیش‌بینی می‌کنیم تا هفته آینده تست‌ها نهایی و تکمیل شوند و پس از تحویل ماهواره درباره زمان پرتاب تصمیم‌گیری خواهد شد. ماهواره پیام ظرف این هفته یا هفته آینده تمام تست‌ها را پشت سر می‌گذارد و تحویل می‌شود.

آذری‌جهرمی همچنین در پاسخ به این سؤال که وضعیت عرضه گوشی‌های توقیفی و در انبار مانده چگونه است گفت:

وضعیت گوشی‌ها را باید از آقای رحمانی وزیر صنعت بپرسم، زیرا قرار بود وزارت صنعت این موضوع را پیگیر باشند واجازه دهید بپرسیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره استفاده از داده‌های فضایی در بخش‌های کاربردی توضیح داد:‌

این کاربردها هم اکنون عملیاتی شده‌اند و گزارش سطوح زیر کشت اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت منابع آب و مدیریت بحران‌ها و پایش جنگل‌ها در برابر آتش‌سوزی ممکن است، اما فقط سرویس را فراهم می‌کنیم و دستگاه‌های بهره‌بردار مانند محیط زیست و نیرو باید از کاربردها استفاده کنند.

وزیر ارتباطات راجع به شبکه اجتماعی جیک و پیک نیز توضیح داد و گفت:

در ابتدا این شبکه مورد حمایت ما بود، اما صاحبان این شبکه پیشقدم نشدند که تسهیلات دریافت کنند و در عمل دیدیم که عرضه محصول به بازار را جدی پیگیری نکردند و در نهایت نیز تا کنون مکاتبه‌ای در این باره با ما نداشتند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ادامه اخذ آبونمان تلفن ثابت علی رغم ممنوعیت قانونی گفت:‌

 رگولاتوری قانون را ابلاغ کرده، اما نمی‌دانم مخابرات اجرا کرده است یا نکرده است، باید پیگیری کنم.

آذری‌جهرمی در پاسخ به اینکه چه دستگاه هایی از داده‌های فضایی استفاده می‌کنند، گفت:

 در حال حاضر ستاد مدیریت بحران احیای دریاچه ارومیه از داده‌های فضایی استفاده گسترده می‌کنند و برای آشنایی بیشتر دستگاه‌ها، با کاربردهای فضایی نیز بازدیدهایی را برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

 

خبرگزاری فارس

 

بیشتر بخوانید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
آذری جهرمی از شناسایی بد افزارهای کاوش ارز دیجیتال خبر داد
عنوان مقاله
آذری جهرمی از شناسایی بد افزارهای کاوش ارز دیجیتال خبر داد
توضیحات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس از شناسایی بد افزارهای کاوش ارز دیجیتال در مارکت های ایرانی توسط مرکز ماهر خبر داد.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *