12 روش برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

اشتراک با دوستان

آیا به‌دنبال آن هستید تا از ارز‌های دیجیتال کسب درآمد کنید؟ پس در این پست با ما همراه باشید تا با یکدیگر روش‌هایی که می‌توانید با آن‌ها از ارزهای دیجیتال کسب درآمد کنید را مرور کنیم. در ادامه راه‌هایی را معرفی می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، اما باید به این نکته نیز توجه کنید که در محیط نامتمرکزی چون محیط ارزهای دیجیتال، کلاه‌برداری نیز وجود دارد.

بهترین روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

1- خرید و نگه‌داری

یکی از مناسب‌ترین و راحت‌ترین روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال این است که ارز باارزش خریداری کنید و تا زمانی که در بازار به ارزش مطلوبی رسیدند آن‌ها را نگه‌داری کنید. این ارزها از ارزش مطلوبی برخوردارند:

2- خرید و نگه‌داری ارزهای دیجیتال برای سود سهام

یک راه زیرکانه‌ی دیگر برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، خرید و نگه‌داری آن ارزهایی است که به شما سود می‌دهند. تعداد زیادی ارزهای دیجیتال وجود دارند که حتی نگه‌داری آن‌ها نیز سود مناسبی به شما می‌دهند. برخی از این ارزها ازاین‌قرارند:

 • NEO
 • COSS
 • Kucoin
 • CEFS

از اینجا می‌توانید تحلیل‌هایی که بر روی این ارزها انجام‌شده را ببینید و خرید مطمئن‌تری داشته باشید.

3- تشکیل سبد سهام از ارزهای دیجیتال

در این روش شما می‌توانید از طریق نگه‌داری سکه‌های دیجیتال به ارزش‌افزوده برسید، و از طرفی از طریق سهام آن‌ها نیز به سود برسید. نگه‌داری در اینجا بدین معناست که سکه‌های خود را هفت روز هفته در کیف خود نگاه دارید و به‌خاطر محافظت و ایمن نگاه‌داشتن شبکه زنجیره‌ی بلوکی، سکه‌های اضافی دریافت کنید. تعدادی از سکه‌های باارزشی که می‌توانند در این روش استفاده شوند ازاین‌قرارند:

 • Nebilo
 • Komodo
 • PIVX
 • Decred
 • NAV Coin
 • BridgeCoin

می‌توانید تحلیل‌هایی که درمورد این سکه‌ها صورت گرفته را نیز از اینجا ببینید.

4- کارهای کوچک انجام دهید

اگر اوقات خالی دارید می‌توانید یک سری کارهای کوچک انجام دهید و در ازای آن‌ها مقداری ارز دیجیتال دریافت کنید. می‌توانید با شرکت‌های تازه‌کار همکاری کنید و اپلیکیشن‌های جدید آن‌ها را دانلود و امتحان کنید، ویدئوهای تبلیغاتی ببینید، تحقیقات آنلاین انجام دهید، و با انجام کارهای این‌چنینی ارز دیجیتال دریافت کنید. این روش کسب درآمد را روش های فاست (faucet) می گویند که می‌توانید از طریق پلتفرم‌های زیر برخی از آن ها را تست کنید.

این پلتفرم‌ها ارزهای مختلفی چون بیت کوین و دوج کوین به شما می‌دهند.

5- معامله‌ی روزانه ارزهای دیجیتال

اگر شما فردی هستید که در تحلیل و مقایسه اطلاعات مهارت دارید، این روش برای شما مناسب است. شما می‌توانید روزانه ارزهای مختلفی را با توجه به نوسانات بازار به قیمت‌های مختلف خریدوفروش کنید. برخی از این ارزها ازاین‌قرارند:

 • Binance
 • KuCoin
 • Cryptopia

فرایند کار ساده است. ارز با قیمت پایین خریداری کنید و زمانی که به ارزش بالاتر رسید آن را به فروش رسانید. برای فردی که با جداول و آمارها سروکار دارند این کار بسیار راحت است چون معمولاً ارزها می‌توانند بین 20 تا 25 درصد در روز نوسان داشته باشند.

6- خدمات ارائه دهید

یک راه جالب دیگر برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال. اگر برنامه‌نویس، طراح یا نویسنده محتوا هستید، می‌توانید خدمات خود را ارائه دهید و درمقابل ارز دیجیتال دریافت کنید. وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های بسیاری وجود دارند که به خدمات شما نیاز دارند و در ازای آن‌ها بیت کوین می‌دهند. برخی از این پلتفرم‌ها را در ادامه ببینید:

در این حالت، شما نه‌تنها می‌توانید ارز دیجیتال به دست آورید، بلکه می‌توانید از افزایش ارزش آن‌ها نیز بهره‌مند شوید. برای مثال می‌توانید در ازای این ارزها کار کنید:

7- تاجرها بخوانند. شما هم می‌توانید ارز دیجیتال دریافت کنید.

اگر تاجر هستید، می‌توانید در ازای کالا یا خدمات خود ارزهای دیجیتال دریافت کنید. حتی اگر یک پلتفرم آنلاین را مدیریت می‌کنید نیز می‌توانید از این شیوه استفاده کنید و حتی از افزایش ارزش آن‌ها نیز بهره‌مند شوید.

8- آربیتراژ ارز دیجیتال

همان‌طور که می‌دانیم، بازار ارزهای دیجیتال آزاد است و هیچ نهاد دولتی بر آن نظارت ندارد و به همین دلیل است که در بازار تبدیل ارز قیمت‌های مختلفی را مشاهده می‌کنیم. یک راه دیگر برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال این است که نرخ تبدیل ارزها را مقایسه کنید و یک ارز مشخص را از یک جا به قیمت پایین خریداری کنید و آن را در جای دیگر به قیمت بالا به فروش برسانید. به این عمل آربیتراژ یا کسب سود حاصل از تفاوت قیمت می‌گویند. اگر در این کار تبحر داشته باشید می‌توانید بین 5 تا 40 درصد سود برید. تبدیل ارزهایی چون بیت رکس و پولونیکس معمولاً بدین‌صورت است.

9- نویسندگی برای بلاگ‌ها و وب‌سایت‌های ارز دیجیتال

می‌توانید برای سایت‌هایی که به ارز مجازی دستمزد می‌دهند، نویسندگی محتوا کنید. برخی از این سایت‌ها را می‌توانید اینجا ببینید.

10- کسب درآمد از طریق فاست ها

فاست ها یک سیستم پرداخت جایزه است که به‌صورت سایت یا اپلیکیشن فعالیت می‌کنند و پاداش‌هایی چون بیت کوین را توزیع می‌کنند. فاست ها به درآمد قطره‌ای نیز معروف هستند چون پرداخت ارزهای دیجیتال در این سایت‌ها اندک است و معمولاً زمان زیادی طول می‌کشد تا مقدار بیت کوین لازم برای برداشت را جمع‌آوری کنید.

در برخی از این فاست ها شما کارهای کوچکی مثل حل کردن یک معما، بازی کردن، کلیک کردن روی تبلیغات یا تماشای ویدئو انجام می‌دهید و در ازای کاری که انجام می‌دهید مقدار کمی بیت کوین به شما داده می‌شود. با توجه به زمان نسبتاً زیاد و درآمد کمی در این فاست ها دریافت می‌کنید، این گزینه برای افراد پرمشغله چندان پیشنهاد نمی‌شود و به همین دلیل آن را در اواخر لیست خود معرفی کردیم.

11- ارز دیجیتال قرض دهید

یک عبارت معروف است که می‌گوید «پولت را در کار بگذار».

اگر شما بیت کوین و اتریوم نگه‌داری می‌کنید، وقت آن است که آن را در کار بگذارید و با قرض دادن از آن‌ها کسب درآمد کنید. پلتفرم‌های مختلفی وجود دارد که در آن‌ها افراد می‌توانند به یکدیگر بیت کوین قرض دهند و در فرایند دریافت آن 12 تا 18 درصد سود بدست آورند.

توجه: اگر به زبان ساده بگوییم، این پلتفرم‌ها به‌شدت می‌توانند ریسکی باشند چون هیچ قانونی  بر آن نظارت نمی‌کند. پس اگر خواستید بیت کوین قرض دهید، فردی را پیدا و انتخاب کنید که کاملاً به قوانین سایت متعهد باشد تا از بازپرداخت بیت کوین خود اطمینان یابید.

12- استخراج ارزهای دیجیتال

استخراج ارزهای دیجیتال یک راه جالب دیگر در فرایند کسب درآمد است. البته این عمل چندان سود ده نیست و به همین دلیل آن را در رتبه دوازدهم قرار دادیم. اما این بدین معنی نیست که نمی‌توان از آن استفاده کرد و اگر می‌خواهید بر روی خرید ابزار استخراجی چون ASIC و GPU و سخت‌افزارهای جانبی سرمایه‌گذاری کنید، این کار جواب می‌دهد.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که هزینه برق‌رسانی به تجهیزات استخراج ارز بسیار بالاست و چنین کاری بیشتر برای شرکت‌های بزرگ و یا کشورهایی که برق در آن‌ها ارزان است، مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. امروزه استخراج ارز دیجیتال بسیار رقابتی شده است و ابزار قدرتمندی نیاز دارد. پس شاید این کار چندان در بالای لیست شما قرار نگیرد.

در این پست 12 راه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال را باهم مرور کردیم. اما در پایان باید چند نکته را به شما متذکر شویم. پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌های بی‌شماری وجود دارند که به شما نرخ بازگشت‌های بالایی را پیشنهاد می‌دهند اما همه‌ی آن‌ها ارزش امتحان کردن ندارند. برخی ممکن است به لحاظ قانونی برای شما مشکل ایجاد کنند و برخی دیگر چیز چندان باارزشی ارائه نمی‌کنند و درنهایت زمان شماست که ازدست‌رفته است. پس پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر چیز به‌خوبی تحقیق کنید.

One thought on “12 روش برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *