تاریخ راه‌اندازی مرحله صفر برای اتریوم 2

اشتراک با دوستان

در مصاحبه‌ای که اخیراً در 13 ژوئن با برنامه‌نویسان اتریوم انجام شد، اعلام کردند که اولین مرحله از انتقال شبکه اتریوم به اتریوم 2 در تاریخ 3 ژانویه سال 2020 رخ خواهد داد.

در این مصاحبه، محقق اتریوم جاستین دریک گفت که تیم توسعه‌دهنده در حال کار بر روی کدهای مرحله صفر برای اتریوم 2 است  و انتظار می‌رود که این کدها در تاریخ 30 ژوئن امسال منتشر شوند.

درواقع مرحله صفر نام مرحله گذری است که برطبق آن، قرار است شبکه اتریوم از حالت اثبات کار به الگوریتم اثبات سهام تغییر پیدا کند و نام شبکه جدید اتریوم 2 است. در این تغییر الگوریتم، وظیفه تأیید تراکنش‌ها از استخراج‌کنندگان به تأییدکنندگان مخصوص شبکه منتقل می‌شود.

همان‌طور که دریک نیز در این مصاحبه به آن اشاره کرد، انتظار می‌رود مرحله صفر اتریوم 2 در تاریخ 3 ژانویه سال 2020 راه‌اندازی شود؛ روزی که اولین بلوک زنجیره بلوکی بیت کوین، ده سال پیش ساخته شد. این محقق در این مورد گفت:

هنوز تا پایان سال 2019 وقت داریم، و به نظر من مشخص کردن چنین روزی به‌عنوان هدف نیز دور از ذهن نیست.

دریک حتی به موضوع قراردادهای سپرده نیز اشاره کرد و پیشنهاد داد بهتر است آن‌ها را زودتر از زمان موعد راه‌اندازی کنند تا از آن طریق تأییدکنندگان بتوانند سپرده جمع‌آوری کنند. بنا به گفته‌ی این محقق، مراسم مربوط به قراردادهای سپرده قرار است در Devcon در کنفرانس برنامه‌نویسان اتریوم در ماه اکتبر برگزار شود. بنا به گفته دریک، این تاریخ‌ها کاملاً برنامه‌ریزی شده و برنامه‌نویسان می‌توانند براساس آن‌ها روز آدرس قراردادهای سپرده کار کنند.

اخیراً، صرافی رمز ارز بایننس گزارش منتشر کرد و در آن مدعی شد که اکثر سازندگان برنامه‌های مالی نامتمرکز، برنامه خود را بر روی زنجیره بلوکی اتریوم ساخته‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *