رقابت اتریوم و بیت کوین و افزایش گس اتریوم

اشتراک با دوستان

سازندگان اتریوم می‌خواهند برای برطرف کردن مشکل ازدحام و شلوغی شبکه، اندازه‌ی بلوک شبکه را افزاش دهند. از نگاه مؤسسین اتریوم، جواب همه‌ی مشکلات در گس اتریوم است.

افزایش حجم گس اتریوم (Gas Ethereum) در هر بلوک

شبکه‌ی اتریوم به دلیل فعالیت‌های بالا بسیار پرازدحام و شلوغ شده است. ویتالیک بوترین در توییتر خود خبری اعلام کرد، و گفت اتریوم در حال تست برنامه‌های توسعه‌ای برای بهبود عملکرد شبکه و کاهش نرخ کارمزدها است.

Bitfly نیز در توییتر خود گفت: «با توجه به شلوغی شبکه اتریوم، در تلاشیم تا حجم گس اتریوم را تا 10 میلیون افزایش دهیم.»

اخیراً استیبل کوین تتر (USDT) محیط خود را از لایه Omni بیت کوین، به زنجیره بلوکی اتریوم تغییر داده است. این موضوع و افزایش حجم گس اتریوم یا Gas ethereum باعث شده تا محبوبیت و کاربرد اتریوم بسیار بیشتر شود.

بر اساس داده‌هایی که از وب‌سایت Coin Metrics بدست آمده، کارمزدی که کاربران اتریوم روزانه پرداخت می‌کنند، تقریباً با کارمزدی که کاربران بیت کوین پرداخت می‌کنند برابر است (182.899 دلار درمقابل 185.933 دلار).

در گزارشی دیگر از سایت Bitinfochartd، از آغاز ماه سپتامبر (هفته گذشته) نرخ کارمزد اتریوم از 0.11 دلار به 0.39 دلار افزایش داشته است.

وضعیت اتریوم درمقابل بیت کوین

Gas نوعی توکن است. یک توکن داخلی که کاربران اتریوم برای انجام هرگونه عملیات روی شبکه، باید پرداخت کنند. افزایش گس اتریوم به 10 میلیون در هر بلوک شدنی است، و درواقع به‌معنای افزایش 25 درصدی حجم کل است.

اخبار مربوط به گس و تغییرات شبکه، باعث شده تا ارزش توکن اتر (ETH) در بازار بیشتر شود. از طرفی دیگر، افت ناگهانی ارزش بیت کوین به افت بازار آلتکوین‌ها نیز منجر شده است. درحال حاضر ارزش توکن اتریوم حدود 200 دلار است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *