شمارس معکوس تا هارد فورک اتریوم

اشتراک با دوستان

اتریوم دومین رمزارز معروف دنیا با حجم سرمایه ای بیش از 15 میلیارد دلار است که کمتر از 10 روز دیگر هارد فورک آن انجام می شود. با مفهوم هارد فورک اتریوم و تاثیر آن در قیمت اتر بیشتر آشنا شوید.

هارک فورک اتریوم طبق برنامه قبلی قرار بود در اکتبر 2018 اتفاق بیافتد که به دلیل عدم توافق بین توسعه دهندگان اتریوم این کار انجام نشد. تقریبا دو ماه بر سر این مسئله بحث بود تا اینکه زمان آن برای اواسط ژانویه 2019 و در بلاک 7,080,000  مشخص شد. اما چند روز مانده به این برنامه، شرکتی فعال در زمینه قراردادهای هوشمند یک حفره امنیتی در نسخه جدید اتریوم کشف کرد و منجر به تعویق افتادن دوباره هارد فورک گردید.

پیش بینی این شرکت بروز یک باگ امنیتی به دلیل کاهش کارمزد شبکه بود که یکی از آثار پیش بینی نشده این کاهش کارمزد، احتمال افزایش ایجاد درخواست های متوالی در برخی از قراردادهای هوشمند بود.

برای حل این مشکل توسعه دهندگان شبکه اتریوم به این توافق رسیدند که دو فورک را در یک بلاک انجام دهند. فورک قسطنطنیه که از پیش طراحی شده بود اجرا شود و برای حل مشکل امنیتی یک فورک دیگر با نام پترزبورگ در شبکه تعریف گردد که مسئول جلوگیری از درخواست های متوالی در شبکه و جلوگیری از هک احتمالی خواهد بود.

طبق آخرین اطلاعیه، هارد فورک اتریوم در بلاک 7,280,000  حدودا در تاریخ 28 فوریه یعنی کمتر از 10 روز دیگر اجرایی می شود. به دلیل ماهیت این هارد فورک پیش بینی می شود ارزش اتر روند صعودی پیش بگیرد کما اینکه در هفته گذشته ارزش آن 15 درصد معادل 20 دلار افزایش داشته است.

درباره اتریوم بیشتر بخوانید

اتریوم ( ETH ) یک پلتفرم متن باز است که بر مبنای بلاک چین نوشته شده است. ارز دیجیتالی که توسط اتریوم تولید می شود اتر نام دارد. اتریوم یا اتر پس از بیت کوین ، محبوب ترین ارز دیجیتال هستند. اتریوم برای اولین بار در سال 2013 توسط یک نوجوان روسی به نام “ویتالیک بوترین” در سن 19 سالگی معرفی شد.

هارد فورک چیست؟

هارد فورک در واقع انشعابی از شبکه بلاک چین است که قابلیت های بهتری را ایجاد می کند. هارک فورک اغلب همراه با ایجاد یک کوین جدید است اما در این هاد فورک اتریوم کوین جدید ایجاد نمی شود. تغییر ویژه ای که در این هارد فورک برنامه ریزی شده مربوط به تغییر الگوریتم اثبات انجام کار به اثبات سهام است. این تغییر الگوریتم تاثیر مثبتی در افزایش کارایی شبکه دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *