فیسبوک به دنبال شریک برای راه اندازی Globalcoin

فیسبوک به دنبال شریک برای راه اندازی Globalcoin
اشتراک با دوستان

شرکت فیسبوک در حال رایزنی با صرافی های رمزارزی برای مشارکت در ارائه یک کوین جهانی با نام Globalcoin است.

به گزارش فایننشال تایمز، فیسبوک برای راه اندازی کوین جهانی با دو صرافی کوین بیس و جمینای وارد مذاکره شده است. خبرگزاری بی بی سی نیز اخیرا درباره ارز دیجیتال فیسبوک مقاله ای منتشر کرده و از تمرکز آن بر پرداخت تاکید کرده است. اما دیگر متخصصان معتقدند که ارز دیجیتال فیسبوک چیزی فراتر از یک درگاه پرداخت رمزارزی برای خرید در فیسبوک بوده و به نظر می رسد این رمز ارز در هر سه شبکه اجتماعی فیسبوک، واتساپ و اینستاگرام کاربردی شود. چرا که هر سه این شبکه ها تحت مالکیت شرکت فیسبوک می باشد.

خبرها حاکی از آن است که مشکل فعلی فیسبوک برای اجرای Globalcoin مشکلات قانون گذاری در بحث ارزهای دیجیتال است و طبق زمانبندی در سال 2020 ارز دیجیتال فیسبوک با پشتوانه دلار آمریکا عرضه خواهد شد.

فیسبوک کمتر از سه هفته پیش در اقدامی دیگر یک شرکت فینتکی جدید با نام  Libra Networks LLC در ژنو با موضوع ارائه خدمات مالی مبتنی بر بلاکچین شامل پرداخت، مدیریت هویت، انالیز داده و غیره تاسیس کرد که بی ارتباط با راه اندازی Globalcoin نیست.

جالب است بدانید که صرافی جمینای (Gemini ) متعلق به برادران وینکلوس است که صاحب ایده اصلی فیسبوک بوده اند و مدعی هستند مارک زاکربرگ (مدیرعامل کنونی فیسبوک) ایده آن ها را دزدیده است.

۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?