کلاه برداری با رمز ارز در برنامه‌های بدن‌سازی چین!

اشتراک با دوستان

یک برنامه بدن‌سازی چینی که با رمز ارز کار می‌کرد، اخیراً به اتهام کلاه‌برداری و جذب سرمایه‌های غیرقانونی تحت بازرسی قرار گرفته است. این برنامه که کوبو نام دارد به کلاه برداری با رمز ارز متهم شده و تحت بازرسی است.

کلاه برداری با رمز ارز و وضعیت سرمایه‌گذاران

بنا به گزارش اعلام شده، عوامل کنترل‌کننده بازار در شهر چانگشای استان هونان، درحال بازرسی یک برنامه بدن‌سازی هستند. این برنامه بدن‌سازی به کاربرانش وعده داده درصورت فعال بودن، به آن‌ها توکن کندی پاداش می‌دهد.

با توجه به اعلامیه‌ی این برنامه که «کوبو» نام داشت، اگر کاربران به مدت 45 روز و در هر روز 4 هزار گام بر می‌داشتند،  می‌توانستند 15 کندی بدست آورند. کاربران می‌توانستند کندی‌های خود را نقد کنند و یا برای باز کردن مراحل دیگر این برنامه استفاده کنند.

توکن‌های کندی به عنوان ابزاری برای مدیریت ثروت شناخته شده بودند و به کاربران خود نرخ بازگشتی 36.8 درصدی در 60 روز وعده داده بودند. این طرح سرمایه‌گذاری به‌گونه‌ای بود که افراد با دعوت و اضافه کردن کاربران جدید می‌توانستند درآمد بیشتری بدست آورند. به گزارش کوبو، این برنامه توانسته بود در ماه دسامبر امسال 95 میلیون کاربر ثبت‌نام شده داشته باد.

ادعای برنامه‌ی کوبو برای گزارشگران این پرونده مشکوک بود. به تحلیل آن‌ها، تقریباً یک نفر از هر ده نفر در سراسر چین، باید این برنامه را روی موبایل خود داشته باشند تا ادعای کوبو صحیح باشد.

تراکنش‌های داخلی این برنامه نرخ کارمزد بالای 25 تا 50 درصدی داشته‌اند. به گفته‌ی یکی از کاربران این برنامه، وی تاکنون 15 هزار یوان چین (معادل 2150 دلار) در این برنامه خرج کرده و همچنان در انتظار بازگشت وعده داده شده است.

کوبو که پیشتر در شهر چانگشا قرار داشت، اخیراً خود را به جنوب شرق چانگ‌کینگ انتقال داده است.

حمایت چین از زنجیره بلوکی و افزایش جنایات

در اکتبر سال 2019، رئیس‌جمهور چین شی جین پینگ پیش‌نویسی جدید درخصوص رمز ارزها و زنجیره بلوکی امضا کرد. بعد از این اتفاق تمام رسانه‌های ملی چین، از مردم خواستند دربرابر معاملات رمز ارزی محتاطانه عمل کنند و خود را درگیر هر پروژه‌ای نکنند.

در ماه گذشته، حداقل پنج صرافی ارز دیجیتال، به خاطر کلاه برداری با رمز ارز به حالت تعلیق یا اتمام کار درآمدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *