حمایت دولت از تولید رمزارز در شرکت های دانش بنیان

اشتراک با دوستان

خبرهایی از حمایت مادی و معنوی از استاراپ های رمزارزی توسط دولت به گوش می رسد. علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  در حاشیه هشتمین همایش بانکداری دیجیتال از حمایت این معاونت از تولید رمزارز توسط شرکت های دانش بنیان خبر داد. همچنین چندی پیش معاون فناوری‌های نوین وزارت ارتباطات از حمایت این وزارتخانه از استارت آپ‌های حوزه رمز ارز گفت.

دلیری با اشاره به مصاحبه پیشین خود درباره مزایای بلاک چین در آینده کشور گفت:

معاونت علمی ریاست جمهوری بستر کار را برای شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم می‌کند و این آمادگی را دارد تا از این افراد حمایت‌های معنوی به عمل بیاورد. ما قصد سرمایه‌گذاری مالی و تجاری روی این موضوع را نداریم اما همانطور که می‌دانید ارزهای مجازی مقوله جدیدی در دنیا و کشور ما هستند و قوانین و مقررات خاصی دارند که تازه در حال چیده شدن است. ورود به این حوزه برای بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان ریسک‌پذیر است و برخی از آنها حاضر نیستند که خطرات احتمالی ورود به آن را بپذیرند.

علیرضا دلیری درباره حمایت های معنوی معاونت علمی ریاست جمهوری در جهت تسهیل فرآیند قانونی تولید رمز ارز اضافه کرد:

ما با بانک مرکزی و دیگر نهادها روابط خوبی داریم و بیشتر به قوانین و اصول وارد شدن به این کار تسلط داریم لذا تصور می‌کنیم که کمک و همراهی ما در کنار این افراد و شرکت‌های می‌تواند به تحقق کار آنها تسریع ببخشد و کاری کند که آنها با دستی باز به سوی توسعه ایده‌های خود در زمینه ارز رمزها و حتی تولید یک ارز رمز خاص دست بزنند.

دلیری از در انتها از عدم توافق با شرکت های دانش بنیان خبر داد و تمرکز فعلی معاونت را روی تحقیق و توسعه قانون ارزهای دیجیتال اعلام کرد.

همچنین نصرالله جهانگرد معاون فناوری‌های نوین وزارت ارتباطات در ارتباط با فضای کاری شرکت های ماینینگ و فعال در زمینه ارز دیجیتال گفت:

شرکت‌هایی که در حوزه ماینینگ فعالیت دارند، ایران برای آنها یک فرصت است چرا که قیمت برق ایران نسبت به سایر کشورها رقابتی است و سودآوری بالایی به دنبال دارد؛ از سویی دیگر استارت آپ‌هایی که در حوزه رمز ارزها فعالیت دارند و از ارزهای رمزنگاری شده برای مبادلات مالی خدمات استفاده می‌کنند که وزارت ارتباطات برای آنها محدودیتی قائل نیست و بر اساس چارچوب‌ها حمایت‌های مالی و فنی برای این کسب و کارها در نظر گرفته خواهد شد.

 

صرافی ارز دیجیتال آرمانی آرمانکس Rmonex

 

مطالب پربازدید:

 

 

 

خلاصه مطلب
حمایت دولت از تولید رمزارز در شرکت های دانش بنیان
عنوان مقاله
حمایت دولت از تولید رمزارز در شرکت های دانش بنیان
توضیحات
علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  در حاشیه هشتمین همایش بانکداری دیجیتال از حمایت این معاونت از تولید رمزارز توسط شرکت های دانش بنیان خبر داد.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *