ارز دیجیتال گرام و تسخیر بازار تا 5 سال آینده

اشتراک با دوستان

برطبق پژوهش جدیدی که توسط شرکت سرمایه‌گذاری Decentral Park Capital صورت گرفت، انتظار می‌رود ارزش ارز دیجیتال گرام Gram و شبکه باز تلگرام یا TON تا پنج سال آینده، از 20 بیلیون دلار نیز فراتر رود.

غول خفته بیدار می‌شود

مقاله‌ای 59 صفحه‌ای با عنوان «وضعیت کنونی شبکه باز تلگرام: بیداری غول خفته» توسط شرکت سرمایه‌گذاری Decentral Park Capital نوشته شده است. در این مقاله ادعا شده که گرام رمز ارز تلگرام می‌تواند تا پنج سال آینده چنان رشدی داشته باشد که جزو 10 دارایی برتر قرار گیرد.

در این تحقیق به پتانسیل بالای شبکه باز تلگرام یا TON اشاره شده و معتقد است که می‌تواند به یک دروازه‌ی دائمی برای رمز ارزها تبدیل شود. همچنین در نگاه این مقاله، TON می‌تواند به اولین پلتفرم برای برنامه‌های نسخه 3.0 وب تبدیل شود.

سه چالش اصلی پیش رو

درهرصورت بر طبق این گزارش، TON قبل از آنکه بتواند خود را به عنوان فناوری برتر به بازار معرفی کند، همچنان باید به مسائل داخلی و بیرونی بسیاری رسیدگی کند.

طرح پژوهشی شرکت سرمایه‌گذاری Decentral Park Capital سه چالش اصلی برای TON درنظر گرفته است. اولین چالش مسئله نبود شفافیت و باز بودن برای برنامه‌نویسان است. مورد دوم رفتار غیردوستانه حکومت محلی است، و مورد سوم عدم تعادل میان تقاضا و فشار فروش است.

برطبق گفته‌های این مقاله، TON در مقایسه با رقیبانش آشکاری کمتری برای توسعه‌دهندگان دارد، و این موضوع در جهانی که «استعداد کمیاب شده» می‌توان به ضعف منجر شود. از طرفی دیگر عدم اعتماد و شکاکیت دولت نسبت به پروژه می‌تواند در جریان ورود ارز دیجیتال گرام به بازار مشکل ایجاد کند.

در نهایت، علاقه‌ی پایین سرمایه‌گذاران بومی و روسی، راه‌های محدود خرید ارز دیجیتال گرام ، تأخیر در تحویل و چند مسئله‌ی دیگر همگی به مشکلاتی در فروش منجر می‌شوند و در کوتاه‌مدت بر تقاضای این دارایی تأثیر می‌گذارند.

برطبق اخبار اعلام شده، TON در اواخر اکتبر راه‌اندازی می‌شود.

در تاریخ 10 اکتبر، صرافی و کیف پول Coinbase در بیانیه‌ای حمایت خود را از ارز دیجیتال گرام اعلام کرد. البته پیش از Coinbase نیز یک شرکت آمریکایی حمایت خود را اعلام کرده بود و  گفته بود که امکان نگه‌داری گرام را برای سرمایه‌گذارانش فراهم خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *