کیف پول سخت افزاری ؛ معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری

اشتراک با دوستان

در این مقاله درمورد کیف پول سخت افزاری و انواع کیف پول رمز ارزی خواهید خواند. باید بدانید که هیچ کیف پولی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. هر پلتفرمی کیف پول مجازی متفاوت و در نتیجه با ویژگی‌های متفاوتی دارد. برای آنکه بهترین کیف پول متناسب با نیاز خود را پیدا کنید، با ما در این مقاله‌ی آموزشی همراه باشید.

کیف پول بیت کوین و رمز ارز چیست؟

کیف پول بیت کوین یا رمز ارز اولین گام در مسیر استفاده از رمز ارز است. اما چرا؟ کیف پول مجازی را می‌توان معادل با یک حساب بانکی فرض کرد. با کیف پول رمز ارزی فرد می‌تواند بیت کوین و یا هر رمز ارزی را دریافت، ذخیره و ارسال کند.

کیف‌های پول شامل کلیدهای شخصی می‌شوند؛ یک سری کد مخفیانه که با آن‌ها شما می‌توانید پول خود را خرج کنید. در حقیقت، باید بدانید که سکه‌ها نیازی به حفاظت و ذخیره کردن ندارند، بلکه این کلیدهای شخصی هستند که امکان دسترسی به رمز ارز ها را می‌دهند و از آن‌ها باید محافظت شد.

به‌طور خلاصه،کیف پول رمز ارز یا بیت کوین می‌تواند یک اپلیکیشن، وب‌سایت، یا وسیله‌ای باشد که مدیریت کلیدهای شخصی را برای شما به‌ عهده می‌گیرد. در ادامه خواهید خواند که چگونه یک کیف پول رمز ارزی بسازید.

انواع کیف پول رمز ارزی

کیف پول‌های مجازی انواع مختلفی دارند و کیف پول هر فرد با توجه به نیازش متفاوت خواهد بود. اما ببینیم چند نمونه کیف پول رمز ارزی وجود دارد.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری یا Hardware wallet یک وسیله‌ی الکترونیکی و فیزیکی است و تنها هدف آن نگه‌داری از کوین است. برای استفاده از کوین‌ها، فرد ابتدا باید کیف پول خود را به کامپیوتر، تلفن، یا تبلت متصل کند. دو کیف پول سخت افزاری محبوب برای بیت کوین و دیگر رمز ارز ها را می‌توانید در زیر ببینید:

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که به دنبال محیطی ایمن و مطمئن برای نگه‌داری بیت کوین و رمز ارز خود هستند، کیف پول سخت افزاری گزینه‌ی مناسبی است. ماهیت کارکرد کیف پول سخت افزاری بدین‌صورت است که کلیدهای شخصی را از محیط قابل هک و نامطمئن اینترنت جدا می‌کند.

در این حالت، تمام اطلاعات مهم و کلیدهای شخصی بر روی محیط آفلاین کیف پول سخت افزاری قرار می‌گیرد و حتی اگر دستگاه به سیستمی آلوده و ویروسی نیز متصل شود، امکان درخطر قرار گرفتن اطلاعات به‌وجود نمی‌آید.

از آنجا که بیت کوین و دیگر رمز ارز ها ماهیتی دیجیتالی دارند، سارقان دنیای مجازی با دسترسی به کلید شخصی فرد می‌توانند به‌راحتی از کیف پول نرم افزاری افراد سرقت کنند.

با استفاده از کیف پول سخت افزاری و مدیریت کلیدهای شخصی به‌صورت آفلاین، افراد می‌توانند اطمینان یابند که هکرها و سارقان دیگر هیچ‌گونه دسترسی‌ای نمی‌توانند به رمز ارزهای آن‌ها داشته باشند. هکرها تنها می‌توانند کیف پول سخت افزاری را به سرقت ببرند، که حتی در آن حالت نیز دستگاه با پین کد محافظت شده است.

اگر بابت گم کردن، یا آسیب دیدن کیف پول سخت افزاری خود نگرانی دارید، باید بدانید با داشتن یک بکاپ می‌توانید به‌راحتی از کوین‌های خود استفاده کنید.

مزایای کیف پول سخت افزاری یا Hardware wallet چیست؟

  • ساده‌ترین راه برای ذخیره‌ی ایمن بیت کوین و دیگر رمز ارز ها
  • محافظت و بکاپ‌گیری آسان
  • حاشیه خطای پایین؛ یعنی حتی افرادی که آشنایی کمتری با مسائل فنی دارند نیز می‌توانند به‌سادگی از آن‌ها استفاده کنند.

معایب کیف پول سخت افزاری یا Hardware wallet چیست؟

  • رایگان نیستند!

کیف پول داغ

کیف پول داغ یا Hot wallet کیف پولی است که روی اینترنت اجرا می‌شود و از طریق کامپیوتر، موبایل یا تبلت قابل استفاده است. همانطور که پیشتر نیز گفته شد، کلیدهای شخصی یک سری کد هستند و از آنجا که در کیف پول داغ، کلیدهای شخصی روی محیط اینترنت شکل می‌گیرند، نمی‌توان صد درصد اطمینان یافت که این کلیدهای شخصی ایمن خواهد ماند.

مزایای کیف پول داغ یا Hot wallet چیست؟

  • ساده‌ترین راه برای ذخیره‌ی مقادیر کم بیت کوین و دیگر رمز ارز ها است.
  • دسترسی آسان؛ با استفاده از کیف پول داغ تراکنش‌ها سریع و آسان است.
  • اگر در جاهای متعددی کوین داشته باشید، برخی از کیف پول های داغ امکان دسترسی به آن‌ها را به شما می‌دهند.

معایب کیف پول داغ یا Hot wallet چیست؟

  • برای حجم بالایی از بیت کوین یا دیگر رمز ارز ها چندان ایمن و مطمئن نیست.

بهترین کیف پول مجازی کدام است؟

آیا به‌دنبال سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز هستید؟ در این صورت گزینه‌ی مناسب شما کیف پول سخت افزاری است. در غیر این صورت، اگر می‌خواهید به‌طور مداوم از کوین‌های خود استفاده کنید، بهتر است از یک کیف پول نرم افزاری استفاده کنید و به‌راحتی بیت کوین و رمز ارزهای خود را ارسال یا دریافت کنید. البته باید بدانید که کیف پول های نرم افزاری رایگان هستند.

نکته‌ای که باید بدان توجه کنید این است که هیچ کیف پولی کاملاً بی‌عیب نیست و هر کدام از این کیف پول‌ها مزایا و معایب خود را دارند. برخی از آن‌ها توجه خود را به امنیت بیشتر جلب کرده‌اند، در حالی‌که برخی دیگر بیشتر به شخصی‌سازی کیف پول ها اهمیت می‌دهند. این نیاز شماست که مشخص می‌کند چه کیف پولی برای شما مناسب است و هیچ بهترین کیف پول رمز ارزی وجود ندارد.

کیف پول سخت افزاری و امنیت

همانطور که اشاره شد کیف پول های سخت افزاری رایگان نیستند. اما اگر می‌خواهید مقادیر بالایی کوین نگه‌داری کنید، آنگاه هزینه‌ی این کیف پول ها به‌صرفه خواهد بود. یک کیف پول سخت افزاری به خوبی می‌تواند چند صد هزار و حتی چند میلیون بیت کوین و رمز ارز را برای شما نگه‌داری کند.

کیف پول سخت افزاری
سه نمونه از محبوب‌ترین کیف پول های سخت افزاری: KeepKey، Ledger Nano S، و Trezor

نحوه کار کیف پول سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری، دستگاه‌هایی آفلاین و ایمن هستند. آن‌ها به‌طور آفلاین از کلیدهای شخصی محافظت می‌کنند و برای همین امکان هک را از بین می‌برند. این موضوع یعنی حتی اگر شما کیف پول سخت افزاری خود را به یک کامپیوتر ویروسی و آلوده متصل کنید و هیچ اتفاقی نیفتد.

دلیل اهمیت صفحه نمایش بر روی کیف پول سخت افزاری

در جدولی که در ادامه آمده، می‌توانید ببینید کدام یک از کیف پول ها صفحه‌ی نمایش دارند. شما می‌توانید جزئیات مهم کیف پول خود را بر روی این صفحه‌ها ببینید که این موضوع ایمنی بیشتری ایجاد می‌کند. از آنجا که کیف پول های سخت افزاری تقریباً غیرقابل هک هستند، می‌توانید اطمینان یابید که اطلاعات موجود روی صفحه نمایش حتی از اطلاعات روی کامپیوتر نیز قابل اعتمادتر هستند.

کیف پول سخت افزاری

مروری بر بهترین کیف پول های سخت افزاری

Ledger Nano X 

کیف پول The Ledger Nano X جدیدترین کیف پول شرکت Ledger است. مزیت این کیف پول قابلیت بلوتوث است که از طریق آن می‌توان کیف پول را به دستگاه‌های iOS نیز متصل کرد.

Ledger Nano S

در میان سه کیف پول سخت افزاری که صفحه نمایش دارند، کیف پول The Ledger Nano S ارزان‌تر از همه‌ی آن‌ها است.

TREZOR T

کیف پول TREZOR T دومین نسل از کیف پول های سخت افزاری بیت کوین و رمز ارز است. این کیف پول که در سال 2014 به بازار معرفی شد، تاکنون جزو محبوب‌ترین کیف پول های سخت افزاری بوده است.

TREZOR One

این کیف پول همچون کیف پول های داغ امکان پرداخت را به کاربرانش می‌دهد.

KeepKey

کیف پول KeepKey در سال 2015 توزیع شد و دومین کیف پولی بود که صفحه نمایش داشت.

کیف پول رمز ارز آنلاین

در کیف پول های آنلاین، کلیدهای شخصی با پسوردی که کاربر انتخاب می‌کند رمزنگاری می‌شوند. این نوع کیف پول ها ضعیف‌ترین سطح از ایمنی را فراهم می‌کنند، با این‌حال مزیت آن‌ها در استفاده‌ی لحظه‌ای از هر دستگاه متصل به اینترنت است.

GreenAddress

کیف پول بیت کوین GreenAddress در نسخه‌های دسکتاپ، وب، اندروید و iOS تولید شده و گزارشات نشان داده که به‌خوبی می‌تواند با TREZOR، Ledger Nano و HW.1 رقابت کند. یکی از مزایای این کیف پول سیستم امنیتی آن است و در آن فرد باید به‌صورت دستی انتقال کوین‌هایش را تأیید کند.

کیف پول رمز ارزی برای اندروید

تعداد متنوع و زیادی کیف پول رمز ارزی برای اندروید وجود دارد و از آنجا که اپل کیف پول های بیت کوینی را ممنوع اعلام کرده و از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کند، اکثر برنامه‌نویسان تمرکز خود را بر روی توسعه‌ی کیف پول رمز ارزی برای اندروید گذاشته‌اند. در اینجا چند نمونه از این کیف‌ها را می‌توانید ببینید.

Samourai Wallet

کیف پول Samourai به‌طور قطع جزو بهترین کیف پول های اندرویدی است. در این برنامه تلاش شده تا تمام امکانات در اختیار کاربران قرار گیرد و از ایمنی بالایی برخوردار است.

Mycelium

کیف پول Mycelium یک کیف پول بیت کوینی برای اندروید است که محبوبیت بسیاری نیز دارد. یکی از نکات مثبت این کیف پول بیت کوینی استفاده آسان و کارکرد راحت در ارسال و دریافت پرداخت‌ها است. علاوه بر این، سیستم پشتیبان‌گیری این کیف نیز بسیار قابل فهم و راحت و دستورات آن در مراحل نصب کاملاً توضیح داده شده است.

کیف پول رمز ارزی برای دسکتاپ

کیف پول رمز ارزی برای دسکتاپ برنامه‌ای است که می‌توان آن را دانلود و بر روی کامپیوتر نصب کرد. اگر امنیت و یک محیط خصوصی‌سازی شده برای شما اهمیت دارد، کیف پول رمز ارزی برای دسکتاپ می‌تواند گزینه مناسبی باشد، چون هیچ فرد سومی بر روی اطلاعات شما دخالت ندارد.

Electrum

کیف پول رمز ارزی Electrum برای نسخه‌های مک، لینوکس و ویندوز راه‌اندازی شده است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کیف پول رمز ارزی برای دسکتاپ، پشتیبانی از کیف پول سخت افزاری است (کیف پول هایی چون Trezor، Ledger Nano و KeepKey). در این برنامه، بیت کوین ها به‌صورت آفلاین روی کامپیوتر نگه‌داری و محافظت می‌شوند. از دیگر مزایای این برنامه کارکرد آسان آن است که برای افراد تازه‌کار و حتی افراد حرفه‌ای نیز قابل‌استفاده است.

سخن پایانی

موضوع مهمی که درمورد کیف پول رمز ارزی وجود دارد و نباید آن را فراموش کرد این است که، میان کیف پول و بانک تفاوت وجود دارد. بسیاری از کاربران بیت کوین و رمز ارز، پلتفرمی چون Coinbase را به عنوان یک کیف پول در نظر می‌گیرند، در حالی‌که این شرکت و شرکت‌های نظیر آن بیشتر همچون بانک عمل می‌کنند تا کیف پول.

کاربران اینترنتی و دارندگان رمز ارز برای آنکه مورد سرقت قرار نگیرند باید از کلیدهای شخصی خود به‌خوبی محافظت کنند. زمانی که فرد کنترل کلیدهای شخصی‌اش را به شخص دیگری می‌سپارد، همچون زمانی است که فرد پول خود را در مؤسسه‌ای چون بانک پس‌انداز کرده باشد و اطلاعات حساب خود را نزد بانک نگاه داشته باشد.

بیان این اطلاعات دلیلی بر بد بودن بانک‌های بیت کوینی نیست. شرکت‌هایی مثل Coinbase تلاش بسیاری کرده‌اند تا کاربران فعلی خود را بدست آورند. تنها موضوعی که باید به یاد داشت این است که: هر فردی که کنترل کلیدهای شخصی را در دست داشته باشد، کنترل بیت کوین های مرتبط با آن کلیدهای شخصی را نیز دارد.

آگاهی از نحوه‌ی کار کیف پول رمز ارزی و سطح امنیت آن موضع مهمی است. بیت کوین رمز ارزی ایت که هنوز در مراحل اولیه عمر خود قرار دارد و به‌طور قطع با گذشت زمان مقبولیت بیشتری پیدا می‌کند که درمقابل باعث می‌شود کیف پول رمز ارزی نیز از استقبال بیشتری برخوردار شود.

در حال حاضر، آنچه باید در ذهن داشته باشید این است که اگر می‌خواهید بیت کوین و رمز ارز های خود را در مقابل هکرها ایمن نگاه دارید، باید از کلیدهای شخصی خود محافظت کنید.

خلاصه مطلب
کیف پول سخت افزاری ؛ معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری
عنوان مقاله
کیف پول سخت افزاری ؛ معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری
توضیحات
باید بدانید که هیچ کیف پولی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. هر پلتفرمی کیف پول مجازی متفاوت و در نتیجه با ویژگی‌های متفاوتی دارد. برای آنکه بهترین کیف پول متناسب با نیاز خود را پیدا کنید، با ما در این مقاله‌ی آموزشی همراه باشید.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *