اجرای فول نود بیت کوین در نسل جدید گوشی های HTC

اشتراک با دوستان

شرکت تولید کننده گوشی های هوشمند با نام تجاری HTC از عرضه محصول جدید خود با نام  EXODUS 1s خبر داد که قابلیت اجرای فول نود برای اتصال به شبکه بلاکچین بیت کوین را داراست.

شبکه بلاکچین (زنجیره بلوکی) مجموعه ای از گره های به هم پیوسته است که یک سری قوانین را به صورت مشترک پذیرفته و بر اساس آن ها فعالیت می کنند. فول نود یک گره اصلی از شبکه بلاکچین است. در مقابل فول نود، گره های واسطه یا لایت نود نیز وجود دارند که مستقیما به شبکه متصل نیستند و از طریق یک فول نود به شبکه بلاکچین ارتباط دارند.

بسیاری از کیف پول های رمزارزی معروف یک لایت نود در اختیار شما می گذارند و درسترسی شما به شبکه بلاکچین مستقیم نبوده و  با واسطه است.

اما گوشی هوشمند جدید HTC با نام  EXODUS 1s این امکان را به دارنده آن می دهد که کل شبکه بیت کوین را در گوشی خود داشته باشد و به صورت مستقیم به این ابر شبکه غیر متمرکز متصل شود و درواقع یک فول نود را اجرا کند.

به گفته یکی از مدیران شرکت، گوشی هوشمند EXODUS 1s بر مبنای سری EXODUS 1 طراحی شده و با هزینه بسیار پایین در حدود 250 تا 300 دلار عرضه خواهد شد.

گوشی های EXODUS 1 در سال گذشته رونمایی شد و در مرحله پیش فروش فقط با ارزهای دیجیتال قابل خریداری بود.

مزایای داشتن فول نود بیت کوین

از مزایای دسترسی مستقیم به شبکه بلاکچین یا اجرای فول نود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم تاثیر از تغییرات عمدی

فول نود ها به دلیل اینکه جزئی از شبکه اصلی هستند می بایست تمام قوانین شبکه را بدون کم و زیاد اجرا کنند. اما در لایت نودها امکان تغییر در قوانین وجود دارد. به این معنی که اگر ماینرها تصمیم بگیرند قانون جدیدی را شبکه پیاده کنند از طریق تغییر در سورس کدها امکان پذیر است و در واقع یک هاردفورک اتفاق می افتد که نمونه آن بیت کوین کش می باشد.

  • حفظ حریم خصوصی

حریم خصوصی در مسئله رمزارزها بسیار با اهمیت است. فول نود این امکان را می دهد که بدون احراز هویت در شبکه تراکنش انجام دهید در صورتی که لایت نودهای ارائه شده توسط کیف پول ها، اطلاعات شما در سرور خود ذخیره سازی می کنند.

  • امنیت

اگر به هر دلیلی سرور ارائه دهنده کیف پول ها هک شود، اطلاعات حساب شما نیز لو می رود. چیزی که در یک فول نود امکان پذیر نیست چراکه فول نود جزئی از یک شبکه غیرمتمرکز است.

  • ارائه خدمات

هر فول نود به واسطه دسترسی مستقیمی که به شبکه دارد می تواند خدماتی مانند انتقال تراکنش، معرفی بلاک های جدید و ارائه خدمات به لایت نود ها را پوشش دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *