مصاحبه با مدیرعامل آرمانی در حاشیه نمایشگاه گردشگری

اشتراک با دوستان

دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته در حال برگزاری است و تا 26 بهمن ماه ادامه دارد. صرافی آرمانی به عنوان کسب و کار فعال در زمینه تسهیل پرداخت های مالی شرکت های گردشگری در این نمایشگاه حضور دارد و از محصول جدید خود با نام سامانه رمز ارز گردشگری آرمانی رونمایی می کند. در حاشیه این نمایشگاه مصاحبه ای با مدیر عامل صرافی تضامنی آرمانی انجام شده که در ادامه تقدیم می شود.

صرافی آرمانی از چه زمانی شکل گرفت و کار اصلی مجموعه چیست؟

صرافی آرمانی تحت یک شرکت تضامنی از سال 95 با مجوز بانک مرکزی آغاز به کار کرد و به از همان ابتدا نگاه ویژه ای به بحث گردشگری داشت. تلاش های بسیاری برای تسهیل پرداخت های مالی در این حوزه انجام گرفت که نتیجه آن جذب 22000 گردشگر خارجی در سال گذشته به عنوان مشتری صرافی آرمانی برای استفاده از درگاه های پرداخت ارزی بود.

چی باعث شد که وارد دنیای ارزهای دیجیتال بشوید؟

ماهیت سرمایه و پول در حال تغییر است و چه ما بخواهیم و چه نخواهیم ارزهای دیجیتال جای پول های رایج حال حاضر را خواهند گرفت. ضمن اینکه با ارزهای دیجیتال از سال ها پیش آشنا بودم و حتی در سفرهای خودم استفاده می کردم. با گذشت زمان در تاسیس صرافی رمز ارز در ایران مصمم تر شدم و پس از ماه ها برنامه ریزی و مشورت با صاحبنظران، استارت کار در ابتدای سال 97 خورد، تیم تشکیل شد و اکنون در زمینه پرداخت مبتنی بر بلاکچین حرف برای گفتن داریم.

درباره صرافی رمز ارز آرمانی بیشتر توضیح بدید؟

صرافی رمز ارز آرمانی در یک سال گذشته به عنوان زیرمجموعه ای از صرافی آرمانی با همت متخصصان فنی بلاکچین فعالیت می کند. محصول اولیه صرافی پلتفرم تبادل رمز ارز بود که با بهره گیری از سطوح امنیتی بالا طراحی شد و در همایش بانکداری دیجیتال رونمایی گردید. جدیترین محصول صرافی با عنوان سامانه رمز ارز گردشگری در این نمایشگاه رونمایی شد و مورد استقبال شرکت های گردشگری قرار گرفت. این سامانه یک سیستم آنلاین پرداخت مبتنی بر ارزهای دیجیتال است که به شرکت های گردشگری این امکان را می دهد که با کارمزد صفر درصد از مشتری خود هزینه خدمات و کالا ها را دریافت کنند. انتقال پول بر بستر بلاکچین و با ارزهای دیجیتال صورت می گیرد و ارز دیجیتال دریافتی توسط شرکت گردشگری در پلتفرم آرمانی قابل تبدیل به ریال است.

سامانه رمز ارز گردشگری چه مشکلی را از صنعت گردشگری حل می کند؟

فعالان گردشگری در حال حاضر با مشکل انتقال پول مواجه هستند. برای مثال هتلداران نمی توانند از مشتری خارجی خود رزرو دریافت کنند یا باید با یک شرکت واسطه خارجی این کار را انجام دهند. یا اینکه فعالان صنایع دستی نمی توانند کالای خود را در بازار آنلاین بفروشند چراکه بستر پرداخت آنلاین خارجی وجود ندارد یا با کارمزدهای بالا قابل انجام است.

هدف از طراحی سامانه رمز ارز گردشگری رفع چنین مشکلاتی است. قطعا با رفع موانع پرداختی در این صنعت، شاهد بروز شکوفایی در جذب گردشگران خارجی خواهیم بود که علاوه بر ارزآوری، فرصت های شغلی بسیاری ایجاد خواهد کرد.

چه کسب و کارهایی می توانند از این سامانه استفاده کنند؟

کلیه کسانی که در حوزه گردشگری فعالیت می کنند اعم از هتل ها، آژانس های مسافرتی، شرکت های رزرو پرواز، رستوران ها، اقامتگاه های بوم گردی و فروشگاه های صنایع دستی می توانند در پلتفرم آرمانی ثبت نام کنند و از خدمات این سامانه استفاده نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *