سرمایه‌گذاری در استارت آپ های رمز ارزی

اشتراک با دوستان

مارشال هاینر و اریک فاینمن رهبران اپلیکیشن سیستم پرداخت Metal درحال ساخت یک برنامه‌ی واگذاری سرمایه هستند. در این پروژه استارت آپ های رمز ارزی شناسایی و در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود.

مدیران شرکت Metal مبلغی معادل 1 میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری‌های خرد و کوچک درنظر گرفته‌اند. درواقع هدف این پروژه این است که، شرکت‌های نوبنیاد فعال در زمینه بانکداری و سیستم مالی نامتمرکز را شناسایی و در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند. به‌گفته‌ی مدیرعامل Metal، استارت آپ های رمز ارزی از این طریق می‌توانند خود را با شرکای مختلف هم‌راستا کنند و کار خود را به‌طور جهانی گسترش دهند.

در ماه گذشته، استارت آپ رمز ارزی  Yellow Card اولین قرارداد سرمایه‌پذیری خود را با Metal امضا کرد. در این استارت‌آپ امکان پرداخت ارز کشوری به رمز ارز وجود دارد.

یک هفته بعدازاین قرارداد، فاینمن اعلام کرد که درحال بستن قرارداد به یک استارت‌آپ دیگر هستند. تولیدکننده‌ی این اپلیکیشن یک کاربر یوتیوب است که می‌خواهد با غول دنیای ویدئو، یوتیوب، رقابت کند. این اپلیکیشن یک ارز درون-برنامه‌ای دارد که می‌تواند به رمز ارز تبدیل شود.

چشم‌انداز ما در این پروژه این است که بتوانیم به‌محض دیدن و شنیدن هر ایده که قابل‌اطمینان است، پول خود را در آن سرمایه‌گذاری کنیم. درواقع هر سرمایه‌گذاری را به شکل یک شراکت می‌بینیم.

به گفته‌ی فاینمن، مبلغ سرمایه‌گذاری در هر پروژه طبیعتاً متفاوت است. و Metal می‌خواهد این منابع را میان برنامه‌نویسان، مدیران و براساس نیازهای استارت‌آپ‌ها توزیع کند.

این سرمایه قرار است میان 25 تا 100 استارت‌آپ که در مراحل مختلف رشد هستند توزیع شود. درواقع، سرمایه‎ی توزیعی شرکت Metal از مقدار حداقل 25 هزار تا 250 هزار دلار است، و این پول بدون هیچ واسطه‌ای و مستقیماً از طرف فاینمن و هاینر سرمایه‌گذاری می‌شود.

نکته‌ی جالبی که درمورد این پروژه‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد این است که، فاینمن و هاینر ویژگی‌های نامعمولی را برای این سرمایه‌گذاری‌ها درنظر گرفته‌اند. برای مثال، ویژگی‌های عجیب شخصیتی مسئولین پروژه، عاملی است که برای آن‌ها بسیار جالب است. ویژگی‌هایی مثل «زیادی جوان بودن» یا جاه‌طلب بودن، بخشی از این شرایط است. به باور فاینمن: «هر چه عجیب‌تر باشی، کار بهتری می‌توانی انجام دهی».

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *