گردشگری در ژاپن و استفاده از رمز ارزهای بومی

اشتراک با دوستان

مؤسسه تحقیقاتی میتسوبیشی (MRI) و یک شرکت راه‌آهن در اوساکا، به‌منظور توسعه‌ی گردشگری در ژاپن درحال ساخت یک رمز ارز بومی برای مناطق پر گردشگر ژاپن هستند.

شرکت میتسوبیشی در سال 1970 مؤسسه تحقیقاتی میتسوبیشی (MRI) را ایجاد کرد. به گفته‌ی این سازمان، این رمز ارز بر پایه شبکه زنجیره بلوکی است و Kintetsu Shimakaze نام دارد و از 11 نوامبر تا 31 ژانویه سال بعد در دسترس خواهد بود.

گردشگری در ژاپن موضوع مهمی است که می‌تواند امکانات بسیاری برای این کشور فراهم کند. توکن Kintetsu Shimakaze قرار است به صورت آزمایشی در منطقه ایسه‌میه (Ise-Shima) بررسی شود. ایسه میه شبه‌جزیره‌ای است که به خاطر سواحلش، غذاهای دریایی، پرورش صدف و پارک ملی‌اش معروف است. تنها 15 مکان در اینجا این توکن را قبول می‌کنند که برخی از آن‌ها روستای Shima Spain، پناهگاه میاکو، کشتی مسافرتی Kashikojima Espana و موزه هنر Makonde هستند.

همان‌طور که گفته شد قرار است توکن Kintetsu Shimakaze در ابتدا به‌صورت آزمایشی عرضه گردد. بااین‌حال، برطبق خبرهای منتشر شده، شرکت راه‌آهن Kintetsu امیدوار است که بتواند این توکن را به‌طور دائم در مسیرهای خود استفاده کند.

توکن Kintetsu Shimakaze یک استیبل کوین مبتنی بر ین ژاپن است و افراد برای استفاده، ابتدا باید اپلیکیشن مخصوص Shimakaze را دانلود و ثبت‌نام کنند.

این کوین ها قرار است به میزان 100 هزار ین تولید شوند و بعد از پایان دوره‌ی آزمایشی دیگر قابل‌استفاده نخواهند بود. در این دوره، افراد می‌توانند کوین‌ها را برای یکدیگر انتقال دهند.

گروه Kintetsu که قرار است در این پروژه با MRI همکاری داشته باشد، جزو لیست سازمان بورس توکیو است و مسئولیت حمل‌ونقل دارایی‌های منطقه را به‌عهده دارد. مسئولیت کنترل و مدیریت توکن Kintetsu Shimakaze به عهده‌ی MRI است.

نکته‌ی جالب اینکه این دو شرکت دو سال است که در راستای بهبود گردشگری در ژاپن ، بر روی پروژه‌های مشترک و کوین های بومی با یکدیگر همکاری دارند. اولین کوین که Harukas نام داشت، در سال 2017 بین ماه‌های سپتامبر و اکتبر منتشر شد.

دومین کوین بین اکتبر تا دسامبر سال 2018 در اوساکا منتشر شد. هدف از این توکن بررسی فناوری QR code و معاملات فرد به فرد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *