قدرت شرکت های ژاپنی در افزایش نرخ هش بیت کوین

اشتراک با دوستان

دو تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های ژاپن، شرکت هلدینگ SBI و GMO به عرصه‌ی استخراج بیت کوین وارد شدند. این دو شرکت، با شرکت آلمانی Northern bitcoin AG و مالک بزرگ‌ترین معدن بیت کوین، وارد ارتباط شدند. و تأثیرات چشمگیری در افزایش نرخ هش بیت کوین ایجاد کردند.

براساس خبرگزاری بلومبرگ، توافقی میان این دو شرکت ژاپنی و یک شرکت تابعه‌ی Northern bitcoin AG به نام Whinstone منعقد گشته، که به‌واسطه آن شرکت GMO و SBI می‌توانند استخراج رمز ارز خود را شروع کنند.

شرکت Northern bitcoin در زمینه‌ی استخراج بیت کوین فعالیت دارد که اخیراً در زمینه‌ی برنامه‌ریزی و ارائه تسهیلات استخراج به سرمایه‌گذاران قدم برداشته است. برای توسعه‌ی این بخش، شرکت آلمانی Northern bitcoin در سال گذشته با شرکت استخراج آمریکایی Whinstone وارد همکاری شده است. هدف از این همکاری، ساخت بزرگ‌ترین مزرعه استخراج بیت کوین در دنیا، و اجاره دادن آن به سرمایه‌گذاران بزرگی چون GMO و SBI است.

بلومبرگ دراین‌باره چنین نوشت که: «اجاره‌ی فضا به شرکت‌هایی چون GMO و SBI می‌تواند به بزرگ‌تر شدن Northern bitcoin کمک کند.»

علاقه سرمایه‌گذاران شرکتی به استخراج بیت کوین

ورود دو شرکت SBI و GMO به بخش استخراج رمز ارز حاکی از این واقعیت است که، هر روزه شرکت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری به صنعت رمز ارز علاقمند می‌شوند. به‌طور قطع، چنین رشدهایی می‌توانند به پذیرش و استفاده‌ی هرچه بیشتر بیت کوین و رمز ارزهای دیگر کمک کنند.

ماه گذشته، وب‌سایت‌های خبری اعلام کردند که نرخ هش بیت کوین رکورد جدیدی کسب کرده است. به گفته‌ی این گزارش، سرمایه‌گذاران بیشتری به فرایند استخراج بیت کوین علاقمند شده‌اند و به سرمایه‌گذاری در این صنعت و دستگاه‌های موردنیاز استخراج پرداخته‌اند. درواقع، افراد به پتانسیل این رمز ارز در بلند‌مدت پی برده‌اند. با پیوستن دو شرکت سرمایه‌گذاری بزرگ به این صنعت، باید دید افزایش نرخ هش بیت کوین تا کجا پیش خواهد رفت.

همچنین، باید به این موضوع نیز اشاره کرد که نرخ هش بیت کوین در چند روز گذشته باز هم رکورد جدیدی کسب کرد و به 120 میلیون TH/s رسید. این نکته را نباید فراموش کرد که هلوینگ بیت کوین نزدیک است و برخی می‌پرسند آیا افزایش نرخ هش بیت کوین در تاریخ هلوینگ تأثیرگذار خواهد بود؟

قدرت شرکت های ژاپنی در افزایش نرخ هش بیت کوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *