خسرو سلجوقی : بلاک‌چین در کشور ما همچنان ناشناخته است

اشتراک با دوستان

خسرو سلجوقی ، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران بر لزوم به کار گیری بلاک چین برای دور زدن تحریم ها تاکید کرد.

به گزارش فابانیوز، خسرو سلجوقی ، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره قابلیت فناوری بلاک چین در دور زدن تحریم های  ضد ایرانی گفت:

بلاک‌چین در کشور ما همچنان ناشناخته است و معتقدم اکنون فرصت بسیار بزرگی برای فعالان عرصه فناوری در کشور وجود دارد که شرایط دور زدن تحریم ها با استفاده از فناوری بلاک چین را ایجاد کنند.

وی در اشاره به ظرفیت استارآپ های حوزه فین تک اذعان کرد که با وجود شرایط اقتصادی کنونی، همچنان ایران یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری است و در این باره گفت:

مطالعات نشان داده است که در همین شرایط رکود، تورم و تحریم که با آن مواجه هستیم، ایران بهترین کشور دارای فرصت سرمایه‌گذاری در جهان است. این فرصت و ظرفیت در همه بخش‌ها وجود ندارد و تنها در بخش فناوری اطلاعات و به ویژه در بخش خدمات آن وجود دارد.

سلجوقی درباره برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات برای حمایت از فین تک‌ها، اضافه کرد:

برنامه‌های مختلفی برای حمایت از استارتاپ‌ها و همچنین استارتاپ‌های حوزه فین‌تک داریم، بخش عمده این برنامه‌ها شامل زنده کردن این زیست بوم است.

خسرو سلجوقی پیش از نیز دیدگاه مثبت خود را درباره فناوری بلاک چین و رمز ارزها اعلام کرده بود. به اعتقاد وی ایران می‌تواند قطب تولید و استخراج ارزهای رمزنگاری شده باشد. همچنین در ارتباط با استخراج رمز ارز در ایران به خبرنگار ایبنا اظهار کرده بود:

از مهم ترین بحث‌های مرتبط با بلاکچین بحث انرژی و مصرف بالای برق است و با توجه به اینکه ایران نقاط کویری گسترده‌‍ ای دارد که در این نقاط می‌توان نسبت به تولید برق با انرژی خورشیدی اقدام کرد تا ایران به قطب تولید و استخراج ارزهای رمزنگاری تبدیل شود چرا که در این وضعیت قیمت تمام شده استخراج ارزهای رمزنگار در ایران یک دهم سرانه جهانی خواهد بود.

 

منبع خبر:

فابانیوز

 

مطالب پربازدید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *