ارز دیجیتال فیسبوک و واکنش کشورهای اتحادیه اروپا به آن

اشتراک با دوستان

به‌نظر می‌رسد که هر روزه توجه مؤسسات و شرکت‌های بیشتری به لیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک جلب می‌شود. قرار است در اواسط ماه اکتبر جلسه‌ای درمورد لیبرا شکل گیرد، و وزاری مالی اتحادیه اروپا خواهان پاسخی از اعضای گروه 20 (G20) هستند.

واکنش G20 به لیبرا ارز دیجیتال فیسبوک

برطبق مدرکی که سازمان خبری Reuters ارائه کرده، وزرای مالی کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌خواهند بدانند دیدگاه و رویکرد اعضای G20 نسبت به استیبل کوین فیسبوک، لیبرا، چیست.

بر طبق این سند، استیبل کوین هایی مثل لیبرا، با چالش قوانین چند-وجهی روبه‌رو هستند، و ازاین‌رو، تصمیم‌های درخصوص آن باید در سطح جهانی انجام گیرند.

حتی بانک مرکزی اروپا نیز خواهان مشخص کردن نواقص این پروژه است و قرار است در دیدار پیش رو با گروه 20 گزارشی ارائه کند.

شرایط سخت برای لیبرا ارز دیجیتال فیسبوک

با توجه به اتفاقات اخیر، به‌نظر می‌رسد که لیبرا درحال گذراندن شرایط سختی است. انتظار می‌رود بسیاری از حامیان پروژه‌ی ارز دیجیتال فیسبوک آن را ترک کنند. با سخت‌گیری‌ها و قوانینی که درحال رشد هستند، نگرانی‌های زیادی برای این دست افراد به‌وجود آمده است.

چندی پیش شرکت PayPal که یکی از بزرگ‌ترین بازیگران دنیای مالی است خبری اعلام کرد. این شرکت که در پروژه‌ی لیبرا استیبل کوین فیسبوک شرکت کرده بود، تصمیم گرفت از این برنامه بیرون رود و بر کسب‌وکار خود تمرکز کند. چنین به‌نظر می‌رسد که تصمیم مجموعه PayPal بر قطع همکاری کاملاً جدی است. چرا که اعلام کرده تصمیم ندارد مجدداً وارد این پروژه شود، بااین‌حال حمایت خود از همکاران سابقش را حفظ می‌کند.

فعلاً نمی‌توان گفت که آینده‌ی پروژه‌ی لیبرا، استیبل کوین فیسبوک به چه سمتی خواهد رفت. ارز دیجیتال فیسبوک از زمانی که به بازار معرفی شده، تاکنون زیرنظر قانون‌گذاران بوده و البته تاکنون حمایت ویژه‌ای نیز از سمت این جامعه دریافت نکرده است. در حقیقت، برخی کشورها مثل فرانسه و آلمان صراحتاً مخالفت خود را اعلام کرده‌اند و گفته‌اند که لیبرا را ممنوع می‌کنند، چرا که معتقدند استیبل کوین فیسبوک می‌تواند اعتبار مؤسسات مالی سنتی را زیر سؤال ببرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *