شکست ارز دیجیتال فیسبوک و افزایش مخالفین لیبرا

اشتراک با دوستان

به گفته‌ی رئیس‌جمهور سوئیس، درحال حاضر استیبل کوین لیبرا مورد پذیرش قانون‌گذاران نیست. و برای پذیرش ارز دیجیتال فیسبوک ، ابتدا باید سبد ارزهایی که از لیبرا پشتیبانی می‌کنند، تغییر یابند.

بانک‌های مرکزی، سبد ارزهای پشتیبان لیبرا را نخواهند پذیرفت»

در خبری که در هفته‌ی آخر دسامبر منتشر شد، وزیر مالی و رئیس‌جمهور سوئیس اولی ماورر (Ueli Maurer) نظر خود را درمورد ارز دیجیتال فیسبوک ، لیبرا اعلام کرد. به باور او، بانک‌های مرکزی به خاطر سبد ارزهای پشتیبان لیبرا، این رمز ارز را تأیید نخواهند کرد.

در پایان این سخنرانی، رئیس‌جمهور سوئیس چنین نتیجه گرفته بود که:

این پروژه در این حالت شکست خورده است.

اختلافات لیبرا با قانون‌گذاران

در اوایل ماه جاری، وایت پیپر ارز دیجیتال فیسبوک لیبرا به‌روزرسانی شد. در این نسخه جدید، سود قابل‌پرداخت به سرمایه‌گذاران و تعارض بالقوه منافع حذف شدند. به‌نظر می‌رسد این تغییرات برای جلوگیری از تبدیل شدن لیبرا به عنوان اوراق بهادار رخ داده است.

این اطلاعیه زمانی صادر شد که قانون‌گذاران آمریکا از پیش‌نویسی حمایت کردند که برطبق آن استیبل کوین ها به عنوان اوراق بهادار درنظر گرفته می‌شدند. درمقابل، ارز دیجیتال فیسبوک لیبرا تأکید دارد که استیبل کوینش یک کالا است.

در همین حین، باید به کشورهای دیگری نیز اشاره کرد که هم‌چون آمریکا پروژه لیبرا را به عقب می‌رانند. در ماه نوامبر، پیش نویس سندی توسط وزیران مالی اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفت. در این سند چنین گفته شده بود که باید به گزینه‌ی ممانعت از توسعه‌ی پروژه لیبرا فکر کرد.

همچنین در ماه گذشته، لیبرا اعلام کرد که با وجود نگرانی‌های قانونی درمورد پروژه لیبرا، برنامه‌های توسعه‌ای همچنان ادامه دارند و در دو ماه گذشته 30 پروژه و 51 هزار تراکنش در نسخه آزمایشی شبکه انجام شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *