انتشار لیست شرکت های میلیارد دلاری که از بلاکچین استفاده می کنند

اشتراک با دوستان

خبرگزاری Forbes در خبری لیست تعدادی از شرکت های میلیارد دلاری که از بلاکچین بهره می‌گیرند را منتشر کرد. این شرکت ها با استفاده از تکنولوژی بلاکچین، موفق شده اند درآمد خود را به حداقل 1 میلیارد دلار برسانند.

این فهرست شامل شرکت هایی است که خرید و فروش ارز دیجیتال می کنند به علاوه شرکت ها و موسسات مالی مانند بانک ها، شرکت های مواد غذایی و فروشگاه های زنجیره ای و بسیاری از شرکت های دیگر که نام آن ها در لیست آورده شده است.

همچنین شرکت هایی مانند آمازون، وال مارت، فیس بوک، مسترکارت، ING، مایکروسافت و نستله نیز در این لیست وجود دارند. همچنین تعدادی از شرکت های مرتبط با ارزهای دیجیتال نیز در میان لیست میلیارد دلاری ها قرار گرفته اند که شامل صرافی آمریکایی کوین بیس، شرکت سخت افزار و ماینینگ بیتفری و شرکت خدمات مالی مبتنی بر بلاکچین ریپل هستند.

علاوه برمشخص شدن شرکت هایی که در حال تکمیل تکنولوژی بلاکچین هستند، این لیست نام شرکت هایی را مشخص کرده که پروتکل های اجرایی بلاکچین در آن ها وجوددارد. از جمله پروتکل هایی که در ساختار بلاکچین توسط شرکت های موجود درلیست وجود دارد می توان به پروتکل های Hyperledger و  R3’s Corda اشاره کرد ضمن اینکه شبکه Ethereum در بسیاری از این شرکت ها استفاده می شود.

Forbes در ادامه اضافه می کند که تکنولوژی بلاکچین این قابلیت را دارد که توانسته در کناره ساده سازی فرایند DDTC، امنیت لازم جهت انجام 90 میلیون تراکنش را فراهم کند.

Forbes ادامه می دهد که این شرکت 50000 حساب شخصی را به بلاکچین تغییر خواهد داد، که موجب حذف موانع تکراری و بهینه سازی شبکه های الکترونیکی قدیمی می گردد.

در اواسط ماه مارس شرکت DDTC یک مقاله منتشر کرد که در آن اصول هدایت و پردازش اوراق بهادار را نشان می دهد. این شرکت در قسمت دیگری از مقاله ویژگی های منحصر به فرد بازارهای نوظهور برای اوراق بهادار را شناسایی کرده و پیشنهاد می کند که خط و مشی های استاندارد جهانی برای بازار های قدیمی و سنتی که قابل اجرا بوده و برای سهام داران آن مفید می باشند، وضع گردد تا مسئولیت های قانونی مربوط به سیستم های امنیتی را شناسایی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *