ثبت نام متقاضیان ماینینگ از هفته آینده + ابلاغ بخشنامه مالیاتی ماینینگ

اشتراک با دوستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از یک منبع اگاه در وزارت صنعت معدن و تجارت، ثبت نام متقاضیان ماینینگ از هفته آینده در سامانه بهین یاب این وزارت آغاز می شود. همچنین خبرها حاکی از آن است که بخشنامه مالیاتی ماینینگ رمز ارزها توسط سازمان امور مالیاتی ابلاغ شده است.

یک منبع آکاه در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت:

 کلیات طرح ثبت نام از متقاضیان استخراج رمز ارز‌ها در جلسه شورای معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت تصویب شده که تا اوایل هفته آینده و پس از لحاظ کردن موارد مورد نظر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط با این موضوع از جمله لحاظ کردن قیمت مورد نظر وزارت نیرو برای برق مصرفی، این طرح، نهایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان ماینینگ از طریق سامانه بهین یاب انجام می شود افزود:

هم اکنون، کارشناسان در حال آماده کردن زیرساخت‌های لازم در پایگاه اینترنتی بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند تا هفته آینده و به محض نهایی شدن طرح ثبت نام متقاضیان استخراج رمزارز‌ها این متقاضیان بتوانند در درگاه اینترنتی بهین یاب، تقاضای خود را ثبت کنند.

ابلاغ بخشنامه احکام مالیاتی ماینینگ رمز ارزها

روز گذشته نیز خبرگزاری ایرنا از ابلاغ بخشنامه مالیاتی استقرار مراکز ماینینگ مورخ ششم شهریور 98 توسط سازمان امور مالیاتی خبر داد که طبق آن مراکز استخراج رمزارزها، به عنوان واحد تولید صنعتی شناخته شده و مشمول مقررات مالیاتی خواهند بود.

اما در صورت برگشت ارز حاصل از صادرات رمز ارزها به چرخه اقتصادی کشور، این مراکز مشمول مالیات با نرخ صفر می گردند. ضمن اینکه محل استقرار این مراکز شامل محدودیت ۱۲۰ کیلومتری شهر تهران، ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان و ۳۰ کیلومتری مراکز سایر استان‌ها نیست. بنابراین طبق این بخشنامه امکان فعالیت مراکز استخراج درون کلان شهرها نیز وجود دارد.

لازم به ذکر است که در ششم مرداد ماه سال جاری هیئت وزیران با کلیات استخراج رمزارزها موافقت و آیین نامه ماینینگ را ابلاغ کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *