واکنش‌های منتقدانه نسبت به حذف مونرو از صرافی های رمز ارز

اشتراک با دوستان

جامعه Monero Compliance Workgroup اعلام کرد که براساس قانون Funds Travel، رمز ارز مونرو (XMR) با دستورات شبکه اجرایی جرایم مالی آمریکا (FinCEN) هم‌خوانی ندارد. درواقع باتوجه به این قوانین، حذف مونرو از صرافی های رمز ارز کار اشتباهی است.

قانون Funds Travel چیست؟

برطبق قانون Funds Travel، مؤسسات مالی می‌بایست برای دریافت یا ارسال مبالغ بیشتر از 3 هزار دلار توضیحات مشخصی ارائه کرده باشند. بااین‌حال، در ماه می سال 2019، شبکه اجرایی جرایم مالی آمریکا یا FinCEN اعلام کرد که:

اگر امکان ارسال اطلاعات مربوط به انتقال پول وجود نداشته باشد، فرد موردنظر می‌بایست اطلاعات درخواستی را در قالب پیامی دیگر ارسال کند.

درواقع، مفهوم این جمله این است که، اجباری در ارسال اطلاعات بر روی زنجیره نیست و از راه‌های دیگر نیز می‌توان اطلاعات را ارسال کرد.

اعمال قوانین بر صرافی‌ها

تمام صرافی‌هایی که برطبق قوانین ضد پول‌شویی و شناخت مشتری فعالیت می‌کنند، می‌بایست اطلاعات مربود به دریافت و انتقال پول افراد را داشته باشند. اما با توجه به بیانیه‌ای که توسط مونرو اعلام شده، مونرو و حتی رمز ارزهای دیگر، تابع قوانین Funds Travel نیستند و حذف مونرو از صرافی های رمز ارز قانونی نیست.

جامعه Monero Compliance Workgroup به این موضوع اشاره می‌کند که:

به‌نظر چندان صحیح نیست که بگوییم رمز ارزها باید تابع قانون Funds Travel باشند. چراکه این قوانین تنها بر مؤسسات قانونی اعمال می‌شوند و با دارایی‌های موجود در آن مؤسسات ارتباطی ندارند.

درنهایت، این توضیحات شاید دیگر فایده‌ای نداشته باشد، چرا که بعد از قانون‌گذاری‌های اخیر، بسیاری از صرافی ها به حذف مونرو و دیگر کوین‌های محرمانه از لیست خود پرداخته‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *